Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az antiszemiták félreértelmezé...

Az antiszemiták félreértelmezéseihez, hogyan viszonyulnak a mai, hazai egyházi szervezetek?

Figyelt kérdés

Pl: jelentős a különbség aközött amit a Biblia ír "választottság" és aközött amire ezt rengeteg szélsőjobboldali személy lefordítja, azaz "kiválasztottságra".

Számomra ez szoru magyarázatra, gondolom mások számára sem.

Angliában éltem, ott ilyesmi nem került bele a kerdéskörbe sem, mivel nincs olyan szélsőjoboldali politika ami megállás nélkül generálja a zsidókérdést.

Hazatérésem óta, kb; ket hete a piac, a boltok de még a mozi területén is találkoztam antiszemita megnyilvánulásokkal.


Itt az idő egy komolyabb fellépésnek szerintem ez ellen, az Egyház milyen szerepet szán magának ebben a jövőben?


2016. dec. 21. 10:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Mármint ez nem szorul magyarázatra.

Elírtem bocs.

2016. dec. 21. 10:55
 2/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem túldramatizálod a helyzetet. Amúgy meg szerintem sem helyes, ha valakinek a rasszizmus a vallása.


Lsd-"Ha engedelmesen hallgatsz az ÚRnak, Istenednek a szavára, ha megtartod és teljesíted mindazokat a parancsolatokat, amelyeket ma parancsolok neked, akkor a föld minden népe FÖLÉ emel téged Istened, az ÚR."


Szerintem is helyesebb, ha nem egymás fölé, hanem egymás mellé törekszünk.


Te 'miccósz' ehhez?

2016. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Éltem másfél évet tisztán ortodox zsidó közegben,s így tapasztaltam,hogy a zsidóknál nincs sovinisztább,rasszistább nemzet.


Önmagukat,nemzetüket felsőbbrendűnek tartják,s ezt má 4 éves korban tudatosítják a gyermekekben.

Általában,a patkányokkal hasonló szinten tisztelik a gojt,attól teljesen függetlenül,hogy az milyen igazi keresztényként viselkedik velük szemben.


Azt hiszem,az antiszemitizmus nincs Magyarországon,de a zsidók felsőbbrendűség érzetét sokan ingerülten fogadják.


Az újszövetség szerint Isten minden embert kiválasztott neve megdicsőítésére,aki Krisztust választotta urának,függetlenül származásától.


A zsidók,mint nép,az ugyanerre való kiválasztottságukat elvesztették Krisztus meggyilkoltatásával,de egyénileg válhat zsidó is kiválasztottá Isten neve megdicsőítésére.

2016. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Jav:

Önmagukat,nemzetüket felsőbbrendűnek tartják,s ezt már 4 éves kortól folyamatosan tudatosítják a gyermekekben.


Azt hiszem,hogy hazánkban,minden megvetett zsidó egyénileg szolgált rá megvetettségére.


A magyarországi zsidók nem szemita zsidók,mivel túlnyomó részt askenázi,tehát kazár eredetű zsidók,akik genetikai ertük szedereint igen közel állnak hozzánk magyarokhoz,és igen távol,az igazi szemita szefárdi zsidókhoz.


Szintén szemiták a palesztinok,akik fele kimondottan barátságosak a magyarok valamiért.

2016. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jav.

genetikai eredetük szerint

2016. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves hármas!


Egy kamu vagy! Lehet, hogy zártabb az ortodox közösség, de ennek megvannak az okai. Tipikus kamugép vagy, még azt is el tudom kèpzelni, hogy zsidót sem làttál életedben.

2016. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6.Hsz!


A tudatlanság nem bűn,de ciki dicsekedni vele!


3 rabbit gondoztam, az egyiket másfél évig.Ő ,a Keap Str.-i zsinagóga rabbija édesapja volt,a másik,a Ross Str-i zsinagóga mellett élt,és Safir rabbit,a kedvencemet.Ő alzheimeres volt.Írtam róla 3 novellát.

2016. dec. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!