Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a nézetről, hogy az ateistáknak nincs joguk ünnepelni a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én személy szerint ezt azért erős túlzásnak tartom, de aki ízléstelenül gúnyt űz más vallásosságából és ki parodizálja a keresztényeket annak valóban nincs jóga ünnepelni egy keresztény ünnepet.. Igazából én arra lennék kíváncsi hogy ezek az emberek most hogy díszítenek karácsony fát.. =/
2016. dec. 24. 15:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Jó kérdés! - Észak Koreában...
2016. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kezdjük azzal, hogy a tudomány már réges régen bebizonyította, hogy Jézus nem ezen a napon született. ;)

Ateista vagyok... Nekem a karácsony a szeretet, és a fény ünnepe. Én ezt ünneplem. Különben is, a karácsonyfa állítás viszonylag újkeletű szokás. ;)

2016. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon egyszerű. A karácsony, a karácsony idején való ünneplés nem keresztény dolog eredetileg.


Ez annál sokkal régibb, a napforduló ideje. Elérjük a legsötétebb napot, a leghosszabb éjszakát, majd szép lassan hosszabbodnak a nappalok. A fény felülkerekedik a sötétségen, ez már csak komoly ok, hogy ünnepeljünk!


Az első lépés a tavasz irányába. Én utálom a telet, de főleg a rövid nappalokat, az örökös sötétet, így joggal ünneplek ateistaként.

2016. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Sok ateista családnak ez inkább hagyomány, mintsem vallási ünnep. Sokak gyerek korában a szülei, nagyszülei még hívő keresztények voltak és sokan ebbe nőnek bele hogy a karácsonynak a hittől függetlenül is van egy jó hangulata és lehet ajándékozni.

Nincs ezzel baj szerintem.

2016. dec. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
81%
Az ateizmusnak nincs istene, aki megbüntet, ha hamis hitű szertartásokban veszek részt.
2016. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokaknak inkább hagyomány, mint vallás.
2016. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ez már polgári ünnep is, ünneplik a karácsonyt, de nem gondolnak mögé, hogy ez egy katolikus ünnep. Én hívő vagyok, nem katolikus, ennek ellenére én is megtartom, bár nem emlékezek meg direktben az Úr Jézus születéséről. Ajándékot veszek, stb...

A kérdésre visszatérve, a vad ateisták egy része gúnyolja a karácsonyt, a facebook ilyenkor telen van az ilyen gúnyképekkel. Többnyire ateistánakvallják magukat, de a sátánt a barátuknak tartják, így nem igazi ateisták, inkább Isten-gyűlölők. Hogy van-e joguk? Ünnepeljék, ahogy akarják, nem lehet kisajátítani ezt az ünnepet.

2016. dec. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

igen pontosan ezekre a gúnyképekre gondoltam!

de érted.. kigúnyolja Jézus születését és haza megy megünnepelni.. oké hogy hagyomány meg minden, de akkor is, a hagyomány pont ezért jött létre!

Ha nem lenne kereszténység akkor most nem ünnepelhetné a szeretet ünnepét..

Egy szóval se mondom, hogy aki nem katolikus az ne ünnepelje, de amikor látom ezeket a gúny képeket elgondolkozom azon, hogy ma tulajdonképpen mit is ünnepel

2016. dec. 24. 15:47
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

#8: Ebben tévedsz! Ezek a napok mindig is pogány ünnepek voltak.

Jézus ősszel született. Csak a papok erre a napra tették az ünnepet, pont azért, hogy a pogány ünnepet elnyomják!

2016. dec. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

#9-hez még... Jó olvasást!


[link]

2016. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!