Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a nézetről, hogy az ateistáknak nincs joguk ünnepelni a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én személy szerint ezt azért erős túlzásnak tartom, de aki ízléstelenül gúnyt űz más vallásosságából és ki parodizálja a keresztényeket annak valóban nincs jóga ünnepelni egy keresztény ünnepet.. Igazából én arra lennék kíváncsi hogy ezek az emberek most hogy díszítenek karácsony fát.. =/
2016. dec. 24. 15:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

"Jézus ősszel született."


Nem igaz. Jézus valamikor január-december környékén született:

[link]

2016. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ortodox keresztényként úgy gondolom, hogy semmi probléma sincs azzal, hogy az ateisták is megünneplik a Karácsonyt. Megpihennek a zsúfolt hétköznapok forgatagában, időt szakítanak saját magukra és egymásra, megajándékozzák a szeretteiket. Ez így nagyon szép dolog, nem tudom miért kellene ezen "kiakadni".
2016. dec. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Mindenkinek egyéni joga van.


Jézus pedig nem decemberben született, hanem október eleje környékén.

ezt több módon is kiehet számolni a Bibliai kronológiából, és már maga a katolikus egyházfő is elismerte.


A pásztorok kint voltak a nyájaikkal.

Izraelben is hideg hűvös idő volt és a juhokat maximum mindig október végén november elején már nem vitték ki.


Azonkívül, Jézus 3. és 1/2 évet szolgált, vagy is 33. és 1/2 éves volt amikor kivégezték.


Ha a kivégzés hónapjából elveszünk 1/2 évet az akkor sem december, nem beszélve, hogy Mária szeplőtelen fogantatása a katolikus naptár szerint is januárban volt, és a terhesség időszaka 38-40 hét, vagy is kilenc-tíz hónap.

2016. dec. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

Engem az a legkevésbé sem zavar,hogy a karácsony,egy pogány eredetű ünnep,amit a keresztények átvettek,és istentelenek velünk együtt,egy újabb dologért ünneplik.


Engem jobban zavar az,hogy a kereszténység,egy Mammonünneppé formálta át,a kufárok szent napjává.

2016. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehetne, hogy ilyen baromságok kiírása helyett olvasgatod az ezermillió már kiírt ugyanilyen jellegű hükyeséget?
2016. dec. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%
Remélem tudod, hogy a karácsonyfaállítás pogány eredetű szokás. :) Nem sok köze van a kereszténységhez.
2016. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem keresztény dolog ilyenkor ünnepelni, a téli napfordulót szinte mindegyik vallás ünnepelte, ünnepli és ünnepelni fogja. Legtöbbet emlegetett példája a szaturnália a kereszténység előtti időkből.

2. Jézus nagy valószínűséggel nem télen született, az meg fix, hogy ennyire pontos dátumról, mint a december 24, sehol sem tesz említést semmilyen korabeli beszámoló, vagy szent irat.

3. A karácsonyfának semmi köze sincs a kereszténységhez, egy nagyon új szokás.

4. A keresztény karácsony nem a szeretet ünnepe, hanem Jézus születéséé. Leginkább azok hivatkoznak rá a szeretet ünnepeként, akik nem vallásosként megtartják.

5. Én ateistaként egyáltalán nem tartanék karácsonyt, ha nem lenne családi nyomás és a békesség miatt nem "ünnepelném". Sőt, kifejezetten károsnak tartom az egész kötelező boldogság megjátszást, nem hiába ilyenkor van a legtöbb öngyilkosság. Amit ma egyébként az emberek 90%-a ünnepel, annak köze sincs a keresztény karácsonyhoz a nevén kívül, szóval megnyugodhatsz.

2016. dec. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%

"Remélem tudod, hogy a karácsonyfaállítás pogány eredetű szokás. :) Nem sok köze van a kereszténységhez."


Luther Márton állította az első karácsonyfát, a lutheránusok körében terjedt el ez a szokás tőlük vették át a katolikusok és a többi keresztény felekezetek.

2016. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Nem keresztény dolog ilyenkor ünnepelni, a téli napfordulót szinte mindegyik vallás ünnepelte, ünnepli és ünnepelni fogja. Legtöbbet emlegetett példája a szaturnália a kereszténység előtti időkből."


A Szaturnália nem a téli napforduló ünnepe, nem is akkor volt, hanem dec. 17-20 között. A téli napforduló a római birodalomban csak Kr. u. 274-től lett ünnep.


"Jézus nagy valószínűséggel nem télen született, az meg fix, hogy ennyire pontos dátumról, mint a december 24, sehol sem tesz említést semmilyen korabeli beszámoló, vagy szent irat."


Jézus teljes bizonyossággal télen született, az imént már linkeltem: [link]


"A karácsonyfának semmi köze sincs a kereszténységhez, egy nagyon új szokás."


Valóban új szokás, de köze van a kereszténységhez, hiszen Luther Mártontól származik.

2016. dec. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A jóga sem fér össze a keresztény ünnepekkel:)

Sztem azt csinálnak amit akarnak.Ha egy keresztényt ez bosszant,akkor nincs erős hite,mert mások hülyeségével foglalkozik.

2016. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!