Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várjátok a karácsonyt, kinek...

Várjátok a karácsonyt, kinek mit jelent?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ajándék :D, én év közbe is szeretem azokat akiket szeretem nem csak karácsonykor:D
2016. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Várom.

Sok mindent jelent.

Szeretem az előtte lévő időszakot is. Olyankor mindig sokat gondolkodom, elmélkedem, lenyugszom.

Karácsony körül 1 hetet mindig itthon vagyunk. Nyugalom, pihenés, béke.

Jól megérdemelt pihenés az egész évi munka után. Az év lezárása.

Természetesen vallási ünnep is, de nem vagyok az az éjféli misére járó típus. Nekem az túlságosan "mű". Sokakat ismerek, akik elmennek, hogy megmutassák magukat, nem pedig vallási okokból.

2016. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem még korai a Karácsonyt várnom. Addig még lesz jó néhány családi esemény is (a szüreti szezon elején vagyunk még csak), meg egyházi ünnep is lesz még addig egy-kettő. Meg azért az is ciki lenne, ha Karácsonyig kéne várnom arra, hogy lazítsak egy picit. :)
2016. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mauntner Zsófi mondta, hogy az ünnep akkor igazán ünnep, ha már a készülődés is ünnepi. Ebben szerintem minden benne van, én kétgyerekes anyuka vagyok, a lakásdíszítés, a vásárlások, az ünnepi programok szerintem mind hozzátartoznak a karácsonyhoz. Én nagyon szeretem magát a karácsonyi időszakot, izgulok sokat és lázban égek, hogy minden örömteli legyen, és szívesen készülődök, a legjobb a mézeskalácssütés a gyerekekkel, meg amikor Apának választunk ajándékot, és látom a nagyfiamon, hogy majdnem elszólja magát, közben meg amint egyedül marad, már matat is mindenhol... Imádom amikor a nagy család összeül, de a legjobb az amikor a gyerekek rácaodálkoznak az ajándékokra, és olyan izgatottak, hogy még este 11-kor sem akar senki hazamenni. Számomra ez a karácsony, ha ez minden évben teljesül, én nem is kérek semmit!!!
2016. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Így van, szeptember 13-án másra se tudok gondolni.
2016. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#1 Szia, mi a baj ?
2016. szept. 13. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden évben szeptemberkor azt érzem, hogy se messze van, aztán mikor meg elmúlt, olyan gyorsan elment. :)


Várom. Nem a díszeket, vagy ajándékokat, hanem azt, amit jelent, a szeretetet, hogy nem csak a haláláról, hanem a születéséről is megemlékezhetünk.

Már gyerekként sem az ajándék érdekelt, hanem az, hogy (akkor még esett hó) kimentem Szenteste a havazásba az apám hatalmas kabátjában, ami a földet söpörte és gyönyörködtem a világban. :))))


Mai napig szeretek elmenni Szenteste sétálni és nézni a házakat, ahogy fel vannak díszítve és azt hinni, hogy az ablakok mögött csupa boldog ember van.

2016. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyelőre még messze a karácsony, majd később kezdem el várni.


Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett.


Az égbolt megnyílik



1.Az égbolt megnyílik, angyal kórus énekel,


Zeng az örömhír, hozzánk Jézus jött ma el.



Refr.: //: Gyere, énekelj most velünk,


mert Fiút küldött az Úr nekünk! Énekelj velünk!



2. A vén Föld most örül,Ezer csillag felragyog,


Leborul a napkorong és térdet hajt a Föld. Refr.: Gyere…



3. A jászol fényei oszlassák sötét gondjaid


A világ népei hallják a béke hangjait! Refr.: Gyere…

2016. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem várom, azt jelenti, hogy vizsgaidőszak van.
2016. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megszületik Krisztus, az Ige testté lett, az üdvözítő a földre szállt. Az Isten emberré lett hogy mi Isten gyermekei lehessünk
2016. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!