Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jézus...

Mi a véleményetek Jézus testvérének Jakabnak a történetéről?

Figyelt kérdés
Most néztem egy műsort erről. Èn nem vagyok vallásos, de elég sok kèrdèst felvetett. Kinek a gyermeke volt, mi volt a szerepe, elfogadott e a létezèse egyáltalán..stb
2016. dec. 27. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mari néni gyermeke volt. Jézus testvére,legalábbis jogilag.
2016. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom,hogy abban a műsorban mit olvastál róla,de a Biblia egyértelműen fogalmaz.

Jakab apostol,Jézus testvére volt,de az nem tudható biztosan,hogy Mária kissebb fia volt,vagy József első feleségének gyermeke.

Jakab,a keresztény közösségek egyik vezetője,nagy tiszteletnek örvendő apostola volt.Ő elsősorban zsidókból lett keresztények(Krisztus követők) körében forgolódott.

2016. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Jakabról pontos információt tényleg csak a Bibliából kaphatsz, ahogyan az előttem válaszplók is utaltak rá.

A története amit találtam róla:

József és Mária fia, Jézus féltestvére Márk 6:3; Ga 1:19. Bár nem volt apostol, nyilvánvalóan ez a Jakab volt a jeruzsálemi keresztény gyülekezet egyik felvigyázója Csel. 12:17, és ő írta a Jakab levele nevet viselő bibliai könyvet Jk 1:1. Korban ő állhatott legközelebb Jézushoz, mivel Mária négy, természetes módon született fia – Jakab, József, Simon és Júdás – között az ő neve az első Máté 13:55. Pál a korintusziaknak i. sz. 55 körül írt levelében utal rá, hogy Jakab nős volt 1Kor 9:5.


Úgy tűnik, Jézus szolgálata alatt Jakab teljesen tisztában volt vele, hogy mivel foglalkozik a testvére Luk 8:19; Ján 2:12, de – noha nyilván nem ellenezte a tevékenységét – nem volt Krisztus tanítványa, sem a követője Mát 12:46–50; Ján 7:5.

Ám Jézus halála után, de még i. sz. 33 pünkösdje előtt Jakab, az édesanyja, a testvérei és az apostolok összejöttek egy jeruzsálemi felső helyiségben, hogy imádkozzanak Cselek. 1:13, 14. A feltámasztott Jézus nyilván ennek a Jakabnak jelent meg személyesen az 1Korintusz 15:7-ben feljegyzettek szerint, és ezáltal meggyőzte Jakabot – aki korábban nem hitt –, hogy valóban ő a Messiás. Erről eszünkbe juthat az, amikor Jézus Pálnak jelent meg Cselek. 9:3–5.

2016. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha Jakab József fia volt, akkor hol volt a népszámláláskor?

József testvérének és Mária testvérének fia volt.

2016. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
64%

4-es


Ha arra a népszámlálásra gondolsz, amiért József és Mária Betlehembe ment, akkor még Jakab nem élt. Mivel őt Mária Jézus után szülte Józseftől.

A feljebb idézett bibliai részek ezt igazolják.

2016. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint Mária nem maradt szűz.
2016. dec. 28. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Némi anatómiai ismeret után nem lehet kérdés,egy szülés után:"Akkor ezek szerint Mária nem maradt szűz".

Nincs az a szűzhártya,amelyik ne szakadna szét,egy szüléstől.

2016. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Biblia világosan fogalmaz, amikor azt mondja, hogy József ADDIG nem ismerte Máriát, amíg meg nem szülte Jézust.
2016. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, Mária nem maradt szűz, erre semmi szükség nem is lett volna, így értelme sem, Jézus megszülése után. A prófécia arra vonatkozott, hogy Jézus fogantatásakor szűznek kellett lennie, ugyanis a Messiás nem földi apától származik. A Messiás megszülésével a továbbiakban nem volt ennek a feltételnek értelme. Miért is maradt volna szűz egy férjes asszony, akit a Biblia is felszólít, hogy vidámodjon fel a férje által. Mi van, ha József nem volt jó viccmesélő?
2016. dec. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik akkor általánosan az az elfogadott mostmár inkább, hogy Mária nem maradt szűz.


Közben találtam egy linket ezek szerint egészen komoly kérdés ez a vallásban:


[link]

2016. dec. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!