Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon megkedveltük az Atyát,...

Nagyon megkedveltük az Atyát, mit adjunk neki az esküvő alkalmából?

Figyelt kérdés

Római katolikusok vagyunk, most ismerkedtünk meg egy új Atyával. A jegyesoktatáson, és egyéb találkozókkor nagyon megkedveltük az eskető papot, egy kedves, őszinte ember. Ki szeretnénk fejezni a hálánkat valamilyen ajándékkal az esküvő után, mi legyen az? És mikor adjuk oda?


Elnézést, ha nem ide tartozik a kérdés.


2010. máj. 3. 20:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Értem én a kedves "pedo hozzászólót"! :D


És elfelejtettem, hogy köszönöm a könyv ajánlást!

2010. máj. 3. 21:22
 12/20 anonim ***** válasza:

:)

és mit gondolsz, megfelelő könyv lesz ez az atyának?

2010. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az a könyv jó választás, mert segít neki elmélyedni az igaz hitben. Hiszen jó pap holtig tanul.
2010. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Csak hülyűltem a pedós könyvvel ! Attól még jó lehet a könyv! Bocs!!!!
2010. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok keresztény, de belegondoltam, és ilyen ötleteim támadtak:

- szép barokk templomokat bemutató album

- míves kidolgozású kereszt vagy rózsafüzér

- ha tudjátok, hogy mit szeret, lehet neki olyasmit venni, pl. a mi lelkészünk borászkodik és gyűjti a különleges borokat, de ha netán zenél, akkor egy szép, ritka kotta is nagy ajándék lehet

- esetleg ajándékozzátok meg valami olyannal, amit ti csináltattok


Szerintem a lényeg az, hogy különleges, egyedi ajándék legyen, amiről mindig eszébe juttok majd.

Elnézést, ha valamiben tévedtem és nem megvalósíthatót írtam, de most ezek pattantak ki a fejemből.

2010. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves könyvet ajánló és utolsó válaszoló!


Nagyon szépen köszönjük!


- míves kidolgozású kereszt vagy rózsafüzér

Ez illő? És hol tudnék igényes tarabot beszerezni?

Kézműves műhelyből?


Mikor adjuk át? Az esketés után?

2010. máj. 3. 22:22
 17/20 anonim ***** válasza:

Az öcsém is plébános volt,sajnos,már meghalt.

Neki volt házioltára a szobájában,és gondolom az Atyának is van. Ezt kitudjátok puhatolni.

Arra egy szép fehér vagy néphímzéses terítő, egy szép talponálló kereszt, Szűz Mária szobor,két szép ezüst gyertyatartó szentképes gyertyával,vagy az egyik oldalán fehér,a másik oldalán rózsaszín stóla. (Ezt csak igen ritka ünnepi alkalomkor használják,és nem mindenkinek van).De esetleg szétnézhetsz egy kegytárgy boltban,vagy antikváriumban,ott is találhatsz valamilyen jó darabot. Könyvet ne vegyél,mert nem biztos,hogy eltalálod az érdeklődési körét.

Felénk az a szokás,hogy az eskető Atyát meghívják az esküvői vacsorára is. Az ifjú párral szemben szokták leültetni.Az ajándékot pedig a terítéke mellé teszik,természetesen szépen becsomagolva.

Ha ti nem hívjátok meg,akkor az utolsó oktatáson,vagy az esküvő előtti szentgyónáson adjátok át neki.

Sok boldogságot és Isten áldását kívánom nektek a házasságotokra.

2010. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Huh, a terítő szerintem jó ötlet!Én a beregi keresztszemest ajánlanám, az eszméletlen gyönyörű. :) (bár beregiként lehet elfogult vagyok :))
2010. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük!
2010. máj. 3. 23:34
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én plébánosom kézzel hímzett stólát kapott ajándékba.Annyira kedveli, hogy állandóan azt használja. Nem csodálom mert szép, és egyedi
2010. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!