Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható, akkor...

Ha Isten mindenható, akkor meg tudja szüntetni magát?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 13:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Rengetegszer volt már a kérdés és egész jó válaszolja születtek, keress rá.
2017. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Ákos13 ***** válasza:

Ez megint hasonlít a köves paradoxonhoz. Isten mindenható, ugyanakkor halhatatlan. Ha halhatatlan, akkor senki nem képes őt megölni, mert egyszerűen nem tud meghalni. Ezáltal ő sem képes magával végezni. De akkor meg a mindenhatósága nem teljesül.

Vagyis: Isten nem lehet mindenható és halhatatlan egyszerre.

2017. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ha így vizsgáljuk a kérdést, akkor nem mindenható.


De másképp vizsgálva: Isten nem a paradoxonok Istene. Valóban nem képes négyszögű háromszöget csinálni, mivel ez paradoxon, azaz a józan észnek ellentmondó következtetés vonható le belőlük. Más szóval kissé szellemi fogyatékos gondolkodás. Mivel Isten maga a lét, így nem képes nemlétté lenni. Nem azért, mert nem mindenható, hanem mert ez megint egy paradoxon. A lét hogy lehet nemlét?

Másképp: a lét a nemlét hiánya. A bűn az Isten hiánya. A sötét a fény hiánya, a buta kérdések feltevése a logikai gondolkodás hiánya.

Bele lehetne vadulni a témába.

Isten képes nem Isten lenni? Paradoxon

2017. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
45%
Minálunk úgy mondják, bolond lukból bolond szél fúj.
2017. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Isten egy egész másféle valóságban létezik, mint mi, lehet, hogy neki még a mindenhatóság sem pontosan ugyanazt jelenti, mint a mi felfogóképességünknek. Lehetséges, hogy Isten akár képes lehet olyan követ teremteni, amit nem tud megemelni, aztán mégis megemeli. Csak nekünk ezen nehéz túllépni, mert a gondolkodásunknak vannak korlátai. Épp azért, mert mi nem vagyunk istenek.
2017. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

Mondok jobbat a sok istenhívősdinek:

Istent az emberi tudat, a tudatot az agyunk hozta létre. Mindenkinek kell valami/valaki, aki s ami tartja benne a motivációt az élet mindennapjaiban.

Tudom, kapok ellenző szövegelet, de csak annyit mondok: Gyenge ember "mást" követ, az erős pedig önmagában hisz.

23-N

2017. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
58%
Ha magadat követed, miért leszel erős?
2017. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha istent követed miért leszel erős?

Nos mivel mi emberek sem vagyunk egyformák kivűl belül, mindenkit más motivál.

Ha hiszel önmagadban s van célod azt a cselekedeteid sorozataival éred el, nem pedig másokhoz szóló szavaiddal. Pl az utcán élő embert se fogja senki se felkarolni, lakást adni stb. Pl ha a vadállat se cselekedne a vadonba, nem menekűlne/vadászna s csak várná az ételt nyüszítve az nem vezet semmi jóhoz.

S azért is önmagam, mert én tudom mit akarok, mire vágyok, mi motivál ami én vagyok. Pl művészként nem akarnék végig más keze alatt dolgozni, hanem szabadon alkotni.

2017. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
21%
Akkor én is mondok neked valami adri. Szerintem a gyenge ember automatikusan kizárja Isten létét, mert fél akár belegondolni is, hogy létezik egy nála fejlettebb entitás, végtelen hatalommal, az örök élet gondolata pedig végképp megijeszti ezt a gyenge embert, hisz elsőre olyan elérhetetlen célnak tűnik, és nehéz elkezdeni új életet kezdeni, dolgozni érte. Isten létének tagadása nem bátorságot, inkább annak ellenkezőjét igényli. (És akkor még azt is nem is tettem hozzá, hogy a válaszodnak semmi keresnivalója egy ilyen kérdés alatt)
2017. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!