Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtértem, és szeretnék be...

Megtértem, és szeretnék be merítkezni. Melyik az a gyülekezet, ahol lehetséges ez, úgy hogy nem járok közéjük?

Figyelt kérdés
2017. jan. 7. 08:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%

Akkor minek? Jézus sehol sem mondta, hogy fogadd be őt, aztán maradj magadban otthon. :)


Ha megtértél, akkor ne itt kérdezd. Térdelj le és Istent kérd, hogy mutasson irányt.

2017. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
27%
Menj uszodába!
2017. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
20%
Hát... szerintem egyikben sem :) A bemerítkezés vagy keresztelés (mert a kettő ugyanaz) lényege pont az, hogy egy adott gyülekezethez szeretnél tartozni, s ennek egyfajta beavatása a keresztelés. A gyülekezet szabályait meg kell tanulnod, s utána, ha már méltónak találnak rá, akkor keresztelnek meg.
2017. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

A bemerítkezésnek pont nem az a lényege,hogy gyülekezetbe tartozzak!Nem egy beavatási szertartásról van szó ugyanis!(legalábbis nem arról kellene szólnia)

Még nem döntöttem el melyik gyülekezetbe járjak,és nem tartom jogosnak,hogy egy EMBER,megtagadja emiatt tőlem,hogy bemerítkezzek miután megtértem!Hiszen pont az Úr szólította fel a pásztorokat,hogy kereszteljenek,és ne tagadják meg senkitől.Evangélikus vagyok,nálunk nincs ilyen,de én fontosnak tartom.

2017. jan. 7. 09:54
 5/34 anonim ***** válasza:
Üdv kérdező nálunk.
2017. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem jogos? A bemerítkezés által téged elfogadnak a közösségbe. A gyülekezet, az EMBEREK gyülekezete fogad be téged. Ha nem jársz oda, akkor tényleg mi értelme van? Akkor inkább otthon zuhanyozz le, és kész is...
2017. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
21%
Igazad van kérdező, Jézus nem azt mondta, hogy bemerítkezés után teljes jogú tagja légy a gyülinek. Én sem értem ezt a hozzáállást, pedig én is szeretnék bemerítkezni ;)
2017. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A bemerítkezésnek nem az a lényege hogy a gyülekezetbe bekerüljön valaki értsd már meg.Ez rólam és Istenről szól,nem a gyülekezetről! Hogy tagadhatja meg ezt tőlem egy ember,egy pásztor,mikor az Úr szólítja fel arra,hogy menjen és kereszteljen? Ez benne van a Bibliában!
2017. jan. 7. 10:23
 9/34 anonim ***** válasza:
10%

Hivatkozol a Bibliára.

Olvastad? Figyelmesen?

Máté szerint: "Jöjjetek hozzám mindnyájan..."

Nos, ha mindenki egy személyhez megy, az nem a gyülekezet?

Ha többen mennek ugyanakkor unyahhoz, nem gyülekezetet alkotnak?

.

Tetszelegni akarsz magad és netán a világ előtt "megtéréseddel", miközben nem fogyadod el a hozzá tartozó Tanítást.

"Saját feje után" senki nem lehet egy vallásnak sem hívője/tagja, hiszen a már kidolgozott ritusokat kell követni.

Kevélységedben (a hét főbűnök egyike!) szád íze szerint akarsz gyakorolni egy vallást. Nem megy!

2017. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Mint írtam gyakorlom a vallást,ezért szeretnék bemerítkezni.Gyülekezethez is szeretnék tartozni,de még nem választottam.Addig is viszont szeretném a bemerítkezést,mert ez az Atya akarata.

Az ítélkezés is keresztényi hm ???? Te gondolom mint megtért,bemerítkezett keresztény talán segítened,"terelgetned" kellene egy frissen megtértet,szelíden és jóindulatúan ahelyett,hogy rosszindulatúan sértegetsz.Ne képzeld magad többnek,ez nem vall igaz keresztény lelkületre.Ezt ne csináld,mert sokakat elriaszthatsz az Úrtól!

2017. jan. 7. 10:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!