Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges érdemleges vélemény...

Lehetséges érdemleges véleményt alkotni erről a könyvről? Alex Jay: Az Élő Jézus vagy a vallásosság

Figyelt kérdés

[link]


Egy ismerősöm ajánlotta, hogy olvassam el. Belekezdtem, de szeretnék véleményeket hallani róla. Érdemes e kiolvasnom vagy teljesen felesleges?



2016. nov. 14. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Komolytalan. Nem azért mondom, sok minden miatt lehetne kritizálni a kitárgyalt felekezeteket, de nem amiatt, amikbe a szerző beleköt. Az író (aki sem az igazi nevét, sem a felekezetét nem hajlandó elárulni) olyan dolgokról ír, amiről nem sok tudomása van.


A könyv tematikája, érvrendszere, szófordulatai mind abba az irányba mutatnak, hogy a szerző valamikor sokat forgolódhatott a Hit Gyülekezete háza táján, de aztán szakíthatott velük, mert a könyv végén rajtuk is látványosan elveri a port.


Ha csak tájékozódni akarsz a felsorolt felekezetekről, akkor bármit olvass, csak ezt ne.


Viszont ha már vannak kellő ismereteid, és csak szórakozni szeretnél, akkor olvasd el. Hangosan fogsz felröhögni a hülyeségein. :)

2016. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsodat és a véleményedet.


Tudnál esetleg konkrétumokat is kiemelni, mert amit írtál, válaszoltál, az nem tartalmaz semmi ilyesmit.


Esetleg melyik az a rész vagy mondat, vagy állítás, ami nem fedi a valóságot és az igazságot. Mi az ami téves vagy esetleg hamis meglátás benne? Csak, hogy én is tisztán lássak és úgy olvassam.


Itt már sok konkrét dolgot olvastam pl. a Jehova Taniról, az ő tanításaikról, ezért szerettem volna erről a könyvről is több konkrét véleményt olvasni és megtudni.

2016. nov. 15. 12:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit ajánlottál, azt nem találtam, viszont találtam mást, ezeknek most utána nézek: Hangosan fogsz röhögni a hülyeségeim
2016. nov. 15. 12:32
 4/6 A kérdező kommentje:
2016. nov. 15. 12:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos, amit leírtál és megadtál, azon a címen, megnevezésen nem találtam semmilyen keresztény írást. Valamit biztos elírhattál.
2016. nov. 15. 12:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Kérdező: "Lehetséges érdemleges véleményt alkotni erről a könyvről? Alex Jay: Az Élő Jézus vagy a vallásosság"

"Egy ismerősöm ajánlotta, hogy olvassam el. Belekezdtem, de szeretnék véleményeket hallani róla. Érdemes e kiolvasnom vagy teljesen felesleges?"


Ne haragudj, de ez egy kissé butus hozzáállás!


Én azt javaslom olvasd el aztán alkoss véleményt! Az emberek nem egyformák sok minden téren és tekintetben. Butaság úgy véleményt kérni valamiről, amiről te magad még nem győződtél meg!!!

Én azt javaslom olvasd el, aztán alkoss saját véleményt és aztán kérd ki mások véleményét!

2021. máj. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!