Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire illik az egoizmus a...

Mennyire illik az egoizmus a Jehova Tanúira?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést mert ma volt egy különös beszélgetésem a Tanúkkal. És bevallom, hogy minden rossz szándék nélkűl nekem úgy tűnik mintha az egész vallás csak róluk szólna úgy egyénileg mint közösségileg is.

Ha mint Tanú gondolkodom akkor az egéssz arról szól, hogy mident azért teszek, hogy én legyek jogosúlt a paradicsomi élethez és nem azért, hogy felebarátom megismerje Krisztust.

Tehát az a sok "ledolgozott"óra, az a sok házról házra való járás csak arról szól, hogy mint tanú mentse az irháját!

Ez nem egóizmus?

Én úgy tudom, hogy egy keresztény elsődleges célpontja az, hogy segítsen másokon és semmi képpen sem az, hogy mentse önmagát! Tévednék?

Tapasztalatból írom azt is, hogy a tanúk addig voltak kedvesek velem amíg nem mondtam el azt, hogy engem nem érdekel az őrtorony hazugsága, de amikor kifejtettem én is, hogy mit gondolok a megváltásról és látták, hogy mint laikus is van némi Bibliai ismeretem akkor teljesen megváltoztak és megismerhettem valódi önmagukat.

Mindez szeríntem arra utal, hogy mindent amit tesznek csakis önmagukért teszik és nem azért, hogy engem vagy bárki mást megmentsenek, mert ha nem így lenne akkor nem lenne az a mesterséges viselkedésük.

Szeríntek illik rájuk az egoizmus?



2017. jan. 10. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ez a csoportszintre kiterjesztett egoizmus. Ezt minden megbélyegzés nélkül, mint jelenséget mondom; hasonló ehhez bármelyik vallás fanatikus megélése, egyes klubok, futballszurkolók működése, résztvevőinek mentalitása.
2017. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem szabad általánosítani mert mindig vannak kivételek. De igen, jól látod a helyzetet. Én többször is szembesültem az egójukkal.

Lenézik a többi keresztényt és magukat kiválóbbnak érzik.

A lelki szegénységről fogalmuk sincs, pedig az egy olyan tulajdonság, ami nélkül lehetetlen igazi kereszténnyé válni. Ép ezért nem is hisznek az újjászületésben amiről Krisztus beszélt.

2017. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés.


A prédikálás, és a tanítványképző munka, minden keresztény kötelessége.(lenne)

Azért, hogy megismerjék az igazságot Istenről, és azon az úton járjanak, melyet kijelölt számunkra.


Ha valakit nem érdekel, az az egyéni joga.


Nem vitatkozni megyünk, hanem beszélgetni, és mielőtt veszekedésbe torkollana a helyzet, Istenhez méltatlan lenne tovább maradni.

Ahogy olvastam a szavaidat, a beszélgetést amit elkezdtek, Te azzal folytattad, hogy hazugnak nevezted a folyóiratot, igazából keresztényibb lett volna azt mondani, hogy nem értesz vele egyet.


Máris támadásba lendültél, Én sem szívesen maradtam volna szívesen.


Ez a munka pedig csak egy dolog. Jézus azt mondta, hogy aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.

Csak a kötelességünket végezzük, egyebet nem teszünk.


(Lukács 17:10) 10 Így ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”

2017. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Addig beszélgettek csak, míg az őrtorony betanult szövegeivel tudtok válaszolni, de ahogy tényeket mond nektek az ember, máris visszavonultok. Ha nálatok lenne az igazság, akkor nem lehetne benne hazugságot találni benne és nem lenne nehéz megvédeni. De nem tudjátok, mert arra már nem kaptok vasárnaponként kiképzést. Míg más Isten igéjét hallgatja, addig ti felolvastok az őrtoronyból és a kérdésekre ugyanazt a választ kell mondani, mint ami bele van írva. A szituációs gyakorlatról nem ja beszélve. Tudod mit ír az ige? Azt, hogy, a szükséges időben a Lélek eszébe juttatja az embernek, hogy mit mondjon, de nektek be kell magolni, mert nincs veletek Isten Lelke.
2017. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A prédikálás, és a tanítványképző munka, minden keresztény kötelessége.(lenne) "


Erről beszéltem. Tanú goldolkodás:

"Csak mi teljesítjük Jézus akaratát."


"Csak minket üldöznek"


Az igazság, hogy Krisztusról és a Jó hírről már réges rég hallottak mindenütt és nem a Tanúk "világméretű prédikálómunkájának" köszönhetően. Még a ti szervezetetek tervben sem volt, mikor már Krisztusról prédikáltak a zulu törzsnek.


És csak elárulom, hogy nem ti vagytok a legüldözötebbek. A ti üldözöttségetek java részt verbális. Eközben 6 percenként hal meg egy Keresztény a hite miatt, mivel nem hajlandó fegyvert fogni vagy Allah Akbart kiáltani, de az is elég ha prédikál.

https://www.youtube.com/watch?v=U70MV_Mprt8


De ez semmi, mert az Őrtorony szervezet lett 1919-ben kiválasztva az egyetlen igaz Útnak, amely az ATyához vezet. Szóval Krisztusról nem is sokat kell papolni, mert itt van nekünk az őrtorony.

2017. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jim Elliot! Ő odaadta az életét másokért. A waodanik ölték meg, mikor közéjük ment missziózni. És hogy mi lett a családjával? A felesége és a fia később ismét az indiánok közé ment, és sikeres missziót építettek. Az indiánok nem értették, miért megy közéjük valaki, akinek megölték a férjét, és megtörtek ekkora szeretet láttán.

Jim Elliot gyilkosát Jom Elliot fia merítette be, és ő pedig tiszteletbeli unokájává fogadta.


[link]


Van róla film is, A dárda vége: https://www.youtube.com/watch?v=ptMtQsjFLw4

2017. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!