Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a neve ennek a tárgynak és...

Mi a neve ennek a tárgynak és kit ábrázolhat a medálon a kép? Képpel.

Figyelt kérdés

[link]


Van egy arany színű eleme is, kit ábrázolhat?


Milyen vallásban használják ezt a tárgyat?


Egy ismerősömé, de nem tudja a részleteket!


Köszi előre is a segítséget!



2017. jan. 15. 21:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Aham... és Krisztus lenne a bálvány a medálon, vagy az apáca, esetleg háttérben az angyal?

Vagy talán megpróbálod jobban érthetően közreadni mondandód, ha már annyira bálványozhatni támadt kedved.

2017. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy rózsafüzér, de nem teljes, hanem csak három tizeddel.

A képen meg szerintem Avilai Nagy Szent Teréz van.

2017. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen - aki segített vagy segíteni próbált!


A szemekből azt hiszem, 7 van, nem 10.


Közben Szent Ritára bukkantam, hogy talán őt ábrázolhatja a kép a medálon.


(Később vettem észre, hogy a medálon ábrázolt keresztből egy fénysugár árad ki és az apáca homlokára irányul. Beírtam a keresőbe azt, hogy Szent Rita, néztem képeket és elolvastam a történetét - úgy tűnik, hogy ő lesz a "megfejtés"! :-))


...de ha tévedek, javítsatok ki!


Köszi még egyszer!

2017. jan. 16. 05:14
 14/26 A kérdező kommentje:

Még ezt találtam az előbb - ha valakit érdekel: "a Szent Rita rózsafüzér háromszor hét szemet tartalmaz."

Akkor már biztos.

2017. jan. 16. 05:42
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
12-es, ha valamelyest tisztáznád a bálvány és az imádat fogalmát, tudhatnád, hogy teljesen mindegy, hogy egy Jézusnak tűnő (miért, hogy nézett ki?) emberalakot ábrázol vagy sem, attól még bálvány, mivel a tárgyat imádattal veszik magukhoz.
2017. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%

Rózsafüzér, Szent Rita. Aranyszínű elem Szűz Mária. Katolikus vallásban használják.

Ne használja az ismerősöd, mert bálvánnyá válhat. Ne imádkozzunk Szent Ritához, hanem Istenhez.

2017. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Hagyjuk már ezt a bálványos ökörséget...

A magyaron kívül majd az összes nyelvben jól elkülönül az "imádás" és az "imádkozás" szó. Míg előbbi csak Istennek jár, utóbbi kérést, könyörgést jelent.

2017. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további részleteket, sejtettem, hogy Szűz Mária lehet az aranyszínű alak.


Az ismerősömnek évek óta megvan ez a tárgya - azt sem tudta, mi micsoda azon - kétlem, hogy bálványként tekintene arra mostantól (ha már eddig sem tette).


Azért köszi, hogy aggódtok érte!

2017. jan. 16. 11:00
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
17-es, így van, az imádás leborulást jelent, és nem imádkozást.
2017. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
43%

16-os, el kell hogy szomorítsalak, hogy rossz úton jársz. Senki sem tudja, hogy halálunk után ki hova kerül, így Szent Ritáról sem tudjuk, hogy valóban üdvözült-e vagy elkárhozott. Valamint az alábbi pártfogást kérő imádság is tele van súlyos tévedéssel és azt is bizonyítja, hogy Szent Ritát bálvánnyá emelték, még ha nem is hiszed el :(


"Szent Rita! Kérlek, fogadj engem pártfogásodba, mint egy kisgyermeket! Oltalmazz engem a gonosz lélek mindenféle álnokságától, állj mellettem minden testi és lelki veszélyben, erősíts, ha elveszítem bátorságomat és ha kishitű vagyok!

Szent Rita! Engedd meg, kérlek, hogy Téged válasszalak pártfogómul és közbenjárómnak. Hűségesen akarom követni erényeidet, és igyekszem minél szélesebb körben elterjeszteni tiszteletedet. Eszközöld ki számomra a jó Isten áldását minden munkámra, különösen pedig …rá. Legfőképpen segíts, hogy megkapjam a végső kitartás és a jó halál kegyelmét! Ámen"

2017. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!