Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen eljárások és mik a...

Milyen eljárások és mik a következményei ha valaki ki akar lépni a Jehova Tanúi szervezetéből?

Figyelt kérdés

Már 18 hónapja együtt járok valakivel aki Jehova tanúja és most gondok vannak és segítséget szeretnék.

Kb egy évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy én is tanulmányozom a Bibliát és ha minden jól mey akkor alámerítkezem, de ő vissza fogott, azt mondta, hogy várjunk még vele. Most viszont pár napja láttam rajta, hogy valami nincs rendben és megkértem, hogy mondja el ha bízik bennem, hogy milyen gondjai vannak. Az a helyzet, hogy ki akar lépni a szervezetből.

Nagyon szeretem és nem akarom, hogy szenvedjen semmi áron ezt nem akarom, és főleg azt nem szeretném, hogy később megbánja tettét és engem okoljon emiatt.

Bevallom nem volt zűrmentes az eddigi kapcsolatunk mert mindig "dugiba" találkoztunk és mindig próbáltuk kerűlni a tömeges helyeket de mindennek ellenére nagyon szeretjük egymást.

Én mint férfi ezért is szerettem volna azt az áldozatot hozni, hogy tanulmányozok és belépek én is a szervezetbe, de ő ezt nagyon ellenezte.

Most viszont úgy érzem, hogy tehetetlen vagyok.

Utána néztem itt ott a dolgoknak és amit megtudtam a kiközösítésről az egyáltalán nem megnyugtató.

Szépen kérem ha van itt olyan tanú vagy olyan ember aki már túl esett ezen segítsen rajtunk!

Mit tegyek!?

Nekem nincsenek ötleteim...



2017. jan. 17. 13:03
1 2 3
 1/21 imakommandós ***** válasza:
75%
ha kitudódott a dolog és azért akar kilépni, akkor is jól jár, de ha nem jó a lelkiismerete és azért lépne ki, akkor sem veszit semmit, sőt mindketten jól jártok ha kerülitek azt a hamis vallást.
2017. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Szervusz.


Szomorúan olvasom a leveledet.

Mivel nem ismerek minden részletet, csak amit itt leírtál, hát elkeserítő.


Először is Istenhez sem őszinte, mert lehet hogy emberek elől bujkál, de a Teremtő elöl nem tud elbújni.

Nem éppen bizalom gerjesztő személy.


""Bevallom nem volt zűrmentes az eddigi kapcsolatunk mert mindig "dugiba" találkoztunk""


Nem is csoda, Isten nem adja az áldását erre a kapcsolatra, Ha Őszintén szeretne téged, és a Teremtőjét is, akkor nincs ok a bujkálásra. Nem Ő az egyetlen, aki sajnos világi házastársat választ magának de nem bujkálnak,


Nekem az előző házasságom alkalmával, nem Tanú férjem volt, és nem bujkáltunk, és szeretett annyira, hogy várt a házasságig. Sajnos ez a férjem meghalt, és özvegy maradtam.

De Istenemet nem hagyom el senkiért.


Mondjuk az dicséretes dolog, hogy szeretnél tanulni , bár az ok amiért teszed azzal nem értek egyet.

Azért Jehova tanújának lenni, mert a párom is az...., nem helyes gondolkodás Bibliai szempontból, és lehet később nem lesz áldásos, mert nem Isten a motiváló, vonzó erő, hanem egy lány.


Kérlek olvasd el:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .


Jézus itt elmondta, hogy csak az lesz igazi tanítványa Jézusnak, akit az Atyja Jehova vonz.

Ezért erőltetni ezt más okból felesleges, mert kifog ütközni később, ami bajokat hoz magával.


Nem értem a lányt, valami nekem nem stimmel ezzel kapcsolatban. Az tény, hogy ha elhagyja Jehovát, akkor kiközösítik, vagy is nem Jehova Tanúja többé, és onnantól olyan életet élhet amilyet akar.

Biztos, hogy ezzel a lánnyal szeretnél élni?

Ha már most sem őszinte, .... Úgy látom Te sem ismered eléggé, de megbízol benne.... Hát, nem tudom, nekem ez zavaros.

2017. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan mi lenne, ha kilépne? Nincs ebben semmi büntetendő. Már bocsánat, de a Jehova tanúi csak egy szekta. Megszakítjátok velük a kapcsolatot és kész.

Egyébként, ha nem hitbeli probléma áll a háttérben, akkor javaslom, hogy keressetek egy normális közösséget, ahol gyakorolhatjátok a hitet.

2017. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Talán itt találhattok segítséget: [link]


"Az tény, hogy ha elhagyja Jehovát, akkor kiközösítik, vagy is nem Jehova Tanúja többé, és onnantól olyan életet élhet amilyet akar." - azaz végre nem egy elmeszívó szekta áldozata lesz többé.

"Biztos, hogy ezzel a lánnyal szeretnél élni?" aki végre a maga ura lesz, s nem néhány elmehibbant zsarnokoskodásának lesz kitéve? :)

2017. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
#2 Hozzászóló írását úgy kell érteni, hogy azt egy Jehova Tanúja írta.
2017. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

https://www.youtube.com/watch?v=UkygVI0dPPA


Bakó Tamás - Jehova tanúja voltam 2015 10 09


Nagyon tanulságos, érdemes meghallgatni.

2017. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem nincsenek ötleteim"


Férfi létedre ez elég szomorú.


Lelkileg nem könnyű elhagyni egy szektát. Erős a függés. A te feladatod lenne, hogy támasza legyél.


Hogy hogy lépjen ki? Egyszerű. Mint egy sportklubból (amúgy abból se egyszerű...). Nem megy többet. (Nem csak) ennyi, de a többi már a te feladatod lesz.

2017. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, hogy ki akar lépni, ez azt jelenti, okos lány. Semmiképp se erőszakold rá, hogy maradjon ott, majd te is belépsz. Hagyd, hogy kilépjen, ez a lehető legjobb döntés.
2017. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok és köszönöm, hogy próbáltok segíteni!


1.

"ha kitudódott a dolog és azért akar kilépni, akkor is jól jár, de ha nem jó a lelkiismerete és azért lépne ki,"


Nem tudódott ki semmi, legalábbis én nem tudok róla, hogy ki tudódott volna.

A lelkiismerete ami engem illet, semmi gond nem lehet vele mert csóknál több nem történt közöttünk és semmi olyant nem tettünk ami esetleg rossz lelkiism,eretet váltana ki benne.

Én is hívő vagyok, csak én Református egyházközösséghez tartózom, és én sem tennék semmi olyant amit ő nem akar, ezt mindig is tiszteletben tartottam az előző kapcsolatomban is.


Köszönöm a bátorítást!

2017. jan. 17. 16:23
 10/21 A kérdező kommentje:

Szia!


2.


"Szomorúan olvasom a leveledet.

Mivel nem ismerek minden részletet, csak amit itt leírtál, hát elkeserítő.


Először is Istenhez sem őszinte, mert lehet hogy emberek elől bujkál, de a Teremtő elöl nem tud elbújni.

Nem éppen bizalom gerjesztő személy."


Ha tényleg Jehova Tanúja vagy kérlek ne ítéld el ennyire szigorúan.

Nem írtam nagyon részletesen le mert gondoltam, hogy ennyi elég ahhoz, hogy a lényeget megértsétek.

A helyzet az, hogy a szülei is Jehova Tanúi és a bátya is aki ráadásul vén, az apukája is az volt de a tavaly meghalt.

Ezért ennyire nehéz ez inkább neki mint nekem. A bátyjától nagyon tart ezt elmondta nekem is.

Én szingli vagyok, én egyedűl élek, külön lakom a szüleimtől nekem "könnyű" ebből a szempontból mert én nem kell senkinek beszámóljak, hogy mikor hova megyek, de nála ez nem így működik és azt hiszem ha te Jehova Tanúja vagy akkor ezt jobban megérted mint én.


"""Bevallom nem volt zűrmentes az eddigi kapcsolatunk mert mindig "dugiba" találkoztunk""


Nem is csoda, Isten nem adja az áldását erre a kapcsolatra, Ha Őszintén szeretne téged, és a Teremtőjét is, akkor nincs ok a bujkálásra. Nem Ő az egyetlen, aki sajnos világi házastársat választ magának de nem bujkálnak,"


Ne haragudj, hogy megkérdem de ki mondja azt, hogy "Isten nem adja áldását erre a kapcsolatra"?

Mi másra adhatna áldását egy szerető Atya ha nem a szeretetre?

Én ezt egyszerűen nem tudom felfogni, hogy két ember aki öszinték ergymáshoz és szeretik egymást miért ne lehetnének együtt!?

Képtelen vagyok ezt lenyelni!


"Nekem az előző házasságom alkalmával, nem Tanú férjem volt, és nem bujkáltunk, és szeretett annyira, hogy várt a házasságig. Sajnos ez a férjem meghalt, és özvegy maradtam.

De Istenemet nem hagyom el senkiért."


Akkor te kedves válaszoló egy "szerencsés" embernek mondhatod magad!

Kérlek ne érts félre, nem arra célzok, hogy az előző férjed meghalt, és azért vagy szerencsés, hanem azért mert te megkaptad azt az Isteni áldást amit talán mi nem fogunk megkapni.



"Nem értem a lányt, valami nekem nem stimmel ezzel kapcsolatban. Az tény, hogy ha elhagyja Jehovát, akkor kiközösítik, vagy is nem Jehova Tanúja többé, és onnantól olyan életet élhet amilyet akar.

Biztos, hogy ezzel a lánnyal szeretnél élni?

Ha már most sem őszinte, .... Úgy látom Te sem ismered eléggé, de megbízol benne.... Hát, nem tudom, nekem ez zavaros."


Hidd el a lánnyal nincs gond, nincs olyan gond amire te gondolsz. És ismerem annyira, hogy megbízzak benne!

Talán az anyukája megértené, legalábbis úgy érzem, hogy nagyon szereti őt, de ott van a bátyja akiről egészen másképp beszél.

Nem tudom mi lesz ennek a vége de ha úgy dönt, hogy tényleg elkülönűl akkor nálam mindig lesz helye és mellette fogok állni.


Köszönöm,hogy próbálsz segíteni!

2017. jan. 17. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!