Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a szövegrész most konkrétan...

Ez a szövegrész most konkrétan mire akar kilyukadni? (lent)

Figyelt kérdés

"....Ezenkívül a világ szeretete azt is jelentheti, hogy „nagy dolgokat” akarunk elérni, például a magasabb szintű oktatás által (Jer 45:4, 5). Már a megígért új világ küszöbén állunk...."


Innen vettem:

[link]

(14. bekezdés közepén található)


Most ez arra akarja ösztökélni az embert hogy komolyan ne tanuljon tovább? Ne szerezzen ismereteket hogy hatékonyabban felhasználhassa idejét és energiáját, vagy ennél sokkal mélyebb értelme van?



2016. febr. 26. 01:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem ,valóban ezt jelenti, semmi többet, jehova tanúinak alapvető és központi tanítása, hogy a következő néhány évtized valamelyikénben eljön a világvége, őszintén szólva én is magasról tennék a felsőoktatásra ha így gondolnám
2016. febr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, azt jelenti, amit leírtál. Nem szeretik, ha egy keresztelt tanú tanul.

Az más, amikor valaki diplomával lesz jehovista, azzal nem lehet már mit kezdeni, viszont ezeket a diplomás embereket hozzák fel ellenpéldának, hogy márpedig a szervezet nem is tiltja a továbbtanulást. Érted ebben a hazugságot?

2016. febr. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy akkora butaságot hordasz ide, hogy rémisztő.


Ha egy ember nem tanul, akkor hogyan fog értelmesen beszélni, érvelni, és dolgozni ebben a világban.

Akkor hogyan lehet, hogy a Testvéreim közül nem egy orvos, patikus, gyógyszerész, jogász, mérnök, stb van.

Sajnos sokan félre értelmeznek mondatokat.

2016. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
(Jeremiás 45:4, 5) 4 „Így szólj hozzá: »Ezt mondja Jehova: ,Íme, amit felépítettem, lerombolom, és amit elültettem, kigyomlálom, igen, az egész földet. 5 Te meg nagy dolgokat akarsz magadnak. Hát ne akarj! Mert íme, veszedelmet hozok minden testre — ez Jehova kijelentése —, és neked zsákmányul adom a lelkedet minden helyen, ahová csak mész.’«”
2016. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mennyi ideje szolgált már Báruk Jeremiás titkáraként, azt nem tudjuk, de legkevesebb 18 éve volt még hátra, hogy a próféta társaként működjön. Azt sem tudjuk kideríteni, hogy mi volt az a „fájdalom”, amelyet Júda királyságának egyre rosszabbodó helyzete láttán érzett; most pedig, mindezek tetejébe, fel kellett jegyeznie a Jeremiás által tollbamondott fájdalmas ítéletüzenetet.

Báruknak semmi kilátása nem volt arra, hogy „nyugalmas helyet” találjon magának. Jehova észrevette Báruk befelé irányuló hajlamát és megparancsolta Jeremiásnak, hogy ezt mondja neki: „Ezt mondja Jehova: ,Íme, amit felépítettem, lerombolom, amit ültettem, gyökerestől kiszaggatom, éspedig az egész földet. Ami pedig téged illet, te továbbra is nagy dolgokra törekszel magadnak. Márpedig ne törekedj!’” — Jer 45:4, 5.


Báruk tudta, hogy miféle „nagy dolgok”-ra törekedett, noha Jehova nem említette meg azokat neki. Jehova nyilván nem helyeselte az ilyen dolgokat, s ezért ő sem törekedhetett utánuk. Miért nem?

Jehova közvetlen szándéka miatt. Ugyanis Jehova még abban az esztendőben hatalomra emelte Nebukadnezárt Babilon királyaként és őt szándékozott felhasználni Báruk népe elleni ítéletvégrehajtónak. Jehova — különösen Dávid király idejétől kezdve (i. e. 1077—1037) — állandóan építette Izrael királyságát; most azonban már ott tartott, hogy Nebukadnezár által lerombolja ezt a kormányzatot és 2520 évig, vagyis a jelen századunk 1914. esztendejéig szüneteltesse a működését. Egykor régen, i. e. 1473-ban Jehova maga plántálta el Izrael nemzetét az Ígéret földjén és most, több mint 800 évvel később, gyökerestől ki akarta szaggatni. Júda királysága földjének 70 éven át zsidók és háziállatok nélkül kellett pusztán hevernie, mialatt a nép száműzetésben sínylődött Nebukadnezár földjén. Ilyen események közeledtére való tekintettel vajon alkalmas volt-e az idő arra, hogy valaki, aki tisztában volt Jehova Jeremiás által közölt szándékával, személyes természetű „nagy dolgok” után törekedjék? Egyáltalán nem!

Ezért mondta neki Jehova, hogy ne törje magát ilyen dolgok után.

2016. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ne akarj nagy dolgokat magadnak - értelme, hogy olyan dolgokat ne akarjon /senki/ magának, amelyet nagyobbra tart, mint Isten nagysága, aki minden jó adományozója:


"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka" Jakab 1:17

2016. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Ezért az azt jelenti, hogy mivel közeledünk e gonosz emberi rendszer felé, ne a gyűjtögető életet tervezzük ami úgy is megsemmisül azon a napon

Mert az életét igérte Isten az embereknek nem a Plazma Tv-jüket

2016. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ami nem azt jelenti, hogy nem lehet megvásárolni ha módunkban áll, csak ne tulajdonítsunk nagyobb jelentőséget neki, mint ahogy a Testvérem is írta, Isten királyságánál.
2016. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

(Prédikátor 2:24) 24 Nincs jobb az embernek, mint hogy egyen, igyon és élvezze az ő lelke a fáradságos munkájából fakadó jót. Láttam én azt is, hogy ez az igaz Isten kezéből van.


Ezért kedves Kérdező, sajnos nem érted a mondani valóját a szövegnek.

2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Testvéreim közül nem egy orvos,patikus,jogász,mérnök,stb.van"

Lehet,hogy vannak ilyenek,mindenesetre én a közel 20 év alatt eggyel se találkoztam.És igen,a vének a szülőket igyekeznek lebeszélni arról,hogy a gyerekeik tovább tanúljanak.

2016. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!