Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia tartalmaz ezekre...

A Biblia tartalmaz ezekre megoldást? Hogy javít az életminőségen a hit?

Figyelt kérdés

Depresszió,kishitűség,önbizalomhiány és hasonlók.


Hogy javít az életminőségen a hit?


Boldogabb lesz aki hisz? Kevesebb gondja lesz vagy nem csak könnyebben veszi? Úgy tudom aki Jézust követi annak csak nehezebb lesz. Jézus is keresztet vett a nyakába és üldözték és a követői is ez várja.

Hol ebben a boldogság, a könnyű iga?



2017. jan. 17. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Istenkém, szegény gyermekeim, meg én, mert énis jól elvoltam tévedve... ez egy sötét erdő, kikerülni pedig nagyon kevésnek sikerült kikerülni belőle.


Tisztázzunk pár dolgot, ez is segíthet kitévedni ebből az erdőből.


Sokan a bibliát probléma megoldóként ismerik, ami miatt teljesen rossz a felfogásuk is Isteről/életről.


1: A biblia, nem az Istened. Szörnyű, de igaz.

A bibliában te megoldást a problémáidra nem fogsz találni, ez a könyv egyszerűen csak egy útmutató eszköz arra, hogy ha esetleg teljesen béna is lennél szellemileg, legalább a nagyobb baklövéseket ne kövesd el az életedben.

Továbbá ismeretterjesztő inkább, hogy legalább, a legalapabb dolgokkal tisztába lehess a világgal kapcsolatban. Ki teremtett-mit teremtett, van-e menny, van-e Isten, stb.


2: Az Isten probléma megoldó képességét magadban keresd. Tudnod kell, hogy te teljesen más és egyedi vagy bárki másnál. Benned más értékek/mértékek/gondolatok/érzések vannak. Számodra nem egy tömegkezelő tápszer kell (biblia, mert ugyanis sajnos ezt csinálták belőle az emberek "idióta vallásosok"), hanem számodra arra van szükséged hogy Istenre figyelj. Tisztázd/rendezd magadban az érzéseidet/gondolataidat, csihadjál le ha esetleg viharok lennének a szivedben/fejedben, aztán szépen tisztán és egészségesen tedd azt, amit tenned kell. Legyél öszinte saját magaddal szemben is és az Istennel szemben is.


Amerre pedig az Isten vezetni akar téged szívből, azt az utat ne vesd meg, bármi is legyen az. Az Isten jó, ne félj bízni Benne az érzéseidet illetőleg mert Ő, többet tud mint te (sokkal többet).


Szeresd magad és másokat is, aztán ha viharok jönnének csihadjál le megint csak és ne feledd, fentről az égből mindig van, aki szeret téged, és mindent tud rólad. Hogy neked mi a jó, mikor jó, hogyan jó, milyen mértékben jó... és még sorolhatnám...


Sajnálom, hogy ilyen szájbarágós vagyok de ez az élet amire minden embernek csupán figyelnie kéne és tökéletes kapcsolata lehetne Istennel... áldásos élettel..

2017. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
62%

Én személy szerint ateista vagyok, de keresztény iskolába járok és sok vallásos ismerősöm van, szóval van valamennyire rálátásom a dologra. Amit én tudok mondani, az az, hogy az élet ígyis-úgyis nehéz, ha vallásos vagy, ha nem. Aki hisz Istenben, az attól nem lesz boldogabb, mert a mindennapi problémák ugyanúgy fognak neki fájni. A különbség talán abban rejlik, hogy mivel ők hívők, ezért mélyebb bennük a remény.

Valóban, a keresztény vallásban sok a követelmény, bár nem olyan szigorú, mint pl. az iszlám, de azért vannak "elvárások". Szerintem annak, aki tényleg hisz benne, ez nem jelent különösebben nagy terhet.

2017. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha nincs személyes kapcsolatunk Istennel (amiről beszéltem fentebb) akkor előbb-utóbb az Élet maga, szembe fog állni a Vallással (álhittel).... ami nagyon nem jó, arra való tekintettel, hogy véleményem szerint az Életnek a Hittel kellene kéz a kézben járnia.


Mindenki, legyen vallásos vagy ateista, ugyanazt érezzük, csak megnevezések mögé rejtőzködünk, árkot építünk magunk körül hogy jól be legyünk védve a másikkal szemben, holott ugyan az az élet éltet mindannyiunkat..

2017. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem azt mondom, hogy a Valásnak (álhitnek) is kéz a kézben kellene velünk járnia... inkább azt, hogy kell pár derék fiatal, akik szívből és igazán élve az életüket, kiűznék a vallásosságot a világból, mint ahogy a szeretet kiűzi a félelmet (1János levele 4,18).
2017. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy aki Jézust követi, annak nehezebb lesz. Amik a Bibliában vannak leírva, azok mind azért vannak, hogy nekünk jó legyen. Pl. Ne lopj: ha te betartod, akkor nem fognak téged rajtakapni lopáson, és így nem büntetnek meg, plusz lelkifurdalásod se lesz, ha pedig más betartja, akkor neked nem tűnnek el a cuccaid, amikért megdolgoztál. Tehát mindenkinek jó, ha betartjuk, annak is, aki lopni akar, és annak is, akitől lopni akarnak.

A másik meg, Istent nem véletlenül hívjuk Atyának, ő olyan, mint egy szülő. Gyerekkoromban nekem is rengeteg olyan dolgot megszabtak a szüleim, amiket nem értettem. Ne maradjak ki este sokáig, tanuljak jól stb. Úgy éreztem, kiszúrás az egész, és nekem csak rosszabb lesz, ha betartom ezeket, de aztán idősebb koromban megértettem, mi volt az okuk ezekre a szüleimnek és rájöttem, hogy igazuk volt. Szerintem a Biblia ugyanez nagyban, mind gyerekek vagyunk, és majd a halálunk után, ha "felnövünk", megértjük azokat a parancsolatokat, amiknek esetleg a földi életünk alatt még nem látjuk az értelmét és úgy érezzük, csak nehezebb lesz tőlük az élet.

2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nehidd azt hogy aki keresztény annak nincsennek az életben problémái. Én még fiatal vagyok(17 és katolikus keresztény és nekem is adódnak nehézségeim, hullámvölgyeim, gondjaim. De én ezeket úgy fogom fel mint egy kihívást amit Isten segítségével megtudok csinálni, mert ő fogja a kezem és el nem hagy. És te rosszul látod aki Jézust követni nem nehéz. Jézus figyelmeztetett minket amikor azt mondta "Ha engem üldöztek titeket is üldözni fognak, ha engem meghalgattak titeket is meg fognak hallgatni" Bizony sajnos egyes országokban nagyon is üldözik keresztény testvéreinket. a 21. századi keresztényüldözés aránya sokkal nagyobb mint a korai századokban a kereszténység kezdetekor. A hit magában rejti a boldogságot, és beletrafáltál a lényegbe, hisz a keresztény hit könnyű iga. Ezt maga Jézus is mondja " Jöjjetek hozzám mindnyájan akik fáradtak vagytok és terhek alatt görnyedtek én felüdítlek titeket, vegyétek magatokra igámat és tanuljatok tőlem mert én szelíd vagyok és alázatos szívű és nyugalmat talál lelketek, mert az én igám édes és az én terhem könnyű"
2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az élet tragikus. Az elmúlás miatt, a veszteségek miatt.

Az életet a Létért fel kell áldozni.

A nyolc boldogság nem véletlenül úgy szól, ahogy szól - kis evangéliumnak is hívják, olyan esszenciális

Valaam szigeti szerzetesek éneklenek:

https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2017. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Igen, mindenre van megoldás, hiszen magától az élet forrásától származik az olvasmány


Menjünk sorban.


Depresszió,


A Bibliában vannak olyan megemlített emberek, akik szenvedtek ilyesmiben

Epafroditusz, Naomi, vagy akár Pál.


A depressziónak több fajtája van, ezért nem mindegy milyen kezelést kap valaki, így tudni kéne, hogy a depressziód melyik fajtájával van dolgunk.


Érdekes módon, a Biblia is sok érzésünket a gondolatainknak tulajdonít, ezért kihangsúlyozza, hogy szükségünk van a gondolataink ellenőrzésére.

Az elmegyógyászatban dolgozók közül sokan azt állítják, hogy érzéseink kiváltói a gondolataink.


Mivel érzéseid főleg a gondolataidból fakadnak, a negatív érzelmeken legfőképpen úgy lehetsz úrrá, ha uralkodsz az olyan gondolatokon, amelyek táplálják ezeket az érzéseket. Kellő erőfeszítéssel és bizonyos idő után megtanulhatod egyre inkább ellenőrzésed alatt tartani a gondolataidat. Ebből következően az érzéseiddel is meg tudod tenni ugyanezt.


Hogyan lehet megküzdeni a depresszióval?

A Biblia elismeri, hogy a betegeknek orvosra van szükségük

Tehát semmi kivetnivaló sincs abban, ha valaki szakemberhez fordul a problémájával, ha valamilyen kedélybetegségben szenved. A Szentírás az ima értékét is hangsúlyozza.

A Zsoltárok 55:22 például ezt tanácsolja: „Vesd a terhed Jehovára, és ő fenntart téged. Sosem engedi, hogy ingadozzon az igazságos.” Az ima nem csupán érzelmi mankó, hanem valóságos kommunikáció Jehova Istennel, aki „közel van a megtört szívűekhez”

Az is segíthet, ha beszélünk az érzéseinkről egy jó barátunknak

Az is fontos, hogy a fizikai szükségleteidről megfelelően gondoskodj. Segíthet, ha egészséges az étrended, és végzel némi testmozgást. Mindenképpen pihenj eleget. Ne nézd késő estig a televíziót, és kerüld az olyan kikapcsolódási formákat, amelyek fizikailag és érzelmileg kimerítőek. És mindenekelőtt, továbbra is legyél buzgó az Istennek tetsző cselekedetekben!


A kishitű ember hamar leírja a dolgait. Reménykedjél, hogy jobbra fordul a helyzet, és ezt rendszeres imában mond el Istennek. S amit tudsz tenni érte, tedd meg.


Ne feledd, ha egy helyzet rajtad kívül álló okok miatt történik és nincs hatalmad változtatni rajta tedd félre, de ha van lehetőség a változtatásra tegyél érte.


Önbizalomhiány:

Ez a könyv 12. fejezete foglalkozik ezzel a nehézséggel, javaslom olvasd el. [link]


(Példabeszédek 15:15) 15 A lesújtottaknak minden napja rossz, a jókedvű azonban mindig ünnepel.


Csak tőlünk függ, hogy hogyan gondolkodunk magunkról és a körülményeinkről. Lehetünk olyanok, akik mindent borúsan látnak, és le vannak sújtva, de olyanok is, akik bizakodóan gondolkodnak, ’jókedvűek’ és vidámak, mintha ünnepelnének.

Amit megtehetünk

Ha te is azok közé tartozol, akik küzdenek az érzéseikkel, mert nincsenek kibékülve magukkal, akkor arra buzdítunk, hogy vizsgáld meg közelebbről Isten Szavát, a Bibliát. Tanulj meg ésszerűen és kiegyensúlyozottan gondolkodni magadról, valamint az Istennel ápolt kapcsolatodról.



Valóban nem lesz kevesebb a gondja, csak könnyebben veszi az akadályokat.

Ha megtanulod kezelni a próbákat, és túljutsz rajtuk, a következőkkel már könnyebben fogsz megbirkozni.

2017. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, határozottan! Az Úr Jézus Krisztus követése egy teljes szemléletváltás! Ha elolvasod az evangéliumokat és apostolok cselekedeteit, erről magad is meggyőződhetsz!


A depresszió, kishitűség, önbizalomhiány és hasonlók a rossz következményei. Hogy mi minden a rossz, azt a bőrünkön tapasztaljuk. Minden, ami az életet és a boldogságot veszélyezteti, rombolja. De gyakorta emlegetünk egy erkölcsi fogalmat is a mindennapi életben: a bűnt. A Biblia megállapítása mindenekelőtt ez: a bűn a gyökere minden rossznak.


A bűn a Bibliában található meghatározása így hangzik: „A bűn pedig a törvényszegés” (1János 3,4)


Miféle törvényről van itt szó, aminek a megszegése a bűn? Egyértelmű, hogy a Bibliában bemutatott nagy, erkölcsi alaptörvény ez, amely az egész világmindenségben érvényes. Ennek a lényegét pedig így összegezi a Szentírás: „A törvény betöltése a szeretet.” (Róma 13,10)


A sokféle értelmezés, visszaélés, hamis szeretet hátterén azonban szükségszerű egy további kérdés: Mi a szeretet? A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik erről: „Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé.” (1Korinthus 10,24) Összegezhetjük tehát a végeredményt:


A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája.


Az „én és te” sorrend megváltozik „te és én”-re. A Biblia szerint ez az igazság. Az az igaz ember, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá. Ezzel az új látásmóddal képessé tesz az Úr Jézus Krisztus arra, hogy megszabadulj a depressziótól, a kishitűségtől, az önbizalomhiánytól!


„A bűn az a kifejlett alapelv, amely ellenkezik a szeretet nagy törvényével.” (Ellen G. White: Korszakok nyomában/Nagy küzdelem, 1991, 474. l.)


A bűn fogalmát így ragadhatjuk meg egészen gyakorlatias módon: A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája. Ez a valódi oka minden depressziónak, kishitűségnek, önbizalomhiánynak és hasonlóknak!


Nagyon érdekes, hogy ennek az igazságnak a felfedezéséig természettudományos megfigyelés útján is el lehet jutni. A múlt századbeli neves, külföldön élő magyar tudóstól, Selye Jánostól idézem a következőket: „Bizonyos tekintetben úgy is vehetjük, hogy az önzés az eredendő bűn, nemcsak az ember, hanem minden élőlény számára.” (Életünk és a stressz, 1973, 310. l.)


Ezután úgy szemlélteti állítását, hogy leírja, mi történik például az emberi testben, ha annak valamely része egyszer csak az „önzés törvénye” szerint kezd működni: „Ki-kitörhet egy forradalom valamely részlegben, amely elfeledkezik a kollektív önzetlenségről. Ez az, amit ráknak nevezünk. És ebbe nemcsak az egész szervezet pusztul bele, hanem vele együtt a lázadó rész is saját törekvésének áldozatává válik.” (I. m., 295. l.)


Majd hozzáteszi mindezekhez: „A racionális értelem korában szinte megörvendeztet, hogy az emberi magatartást nevelő vallási és bölcseleti tantételeknek tudományosan feltárható biológiai igazság az alapjuk.” (I. m., 293. l.)


Van min elgondolkozni ezen a ponton: Lehetséges, hogy minden rossznak tényleg az önzés a gyökere? Hiszen nekünk az önérdek és önös vágyak, kívánságok követése tűnik az élet és a boldogság útjának! Nem bűnösnek, hanem természetesnek érezzük, hogy a magunk javát keressük mindenben. Ugyan mi mást tehetnénk, hiszen mindenkinek ez a kézenfekvő? – állítja sok ember. Lehetséges, hogy valami megcsalja, megrontja tiszta látásunkat? És talán ez a ferde látás maga is a bűn következménye? „Van olyan út, amely igaz az ember szeme előtt, de a vége a halálnak útja” – mondja a Biblia (Példabeszédek 16,25).


„Egy ember gyűjthet magának mindent, amit csak tud, élhet, gondolkodhat és tervezhet mindig csak a maga érdeke szerint, de élete elmúlik és nincsen semmije. Az önszolgálat törvénye az ön-megsemmisítés törvénye... Az önfeláldozás törvénye viszont az ön-megőrzés törvénye. A gazda azzal őrzi meg a magot, hogy a földbe veti. Így van ez az emberi élettel is. Az adás életet jelent...” (Ellen G. White: Jézus élete, 1989, 623. l.)


A Biblia a szeretet, a másokért élés törvényét mondja az élet és a boldogság egyetlen útjának – teljes egyértelműséggel. A bűn – az önzés – életfelfogása és életmódja követését pedig a szenvedés és a halál útjának jelenti ki minden ellenkező látszat ellenére!


Javaslom neked első körben Lukács evangéliumának ( [link] ) és Apostolok cselekedeteinek ( [link] ) elolvasását! Mindkettőt egy görög orvos írta, aki megtapasztalta orvosilag is, hogy az Úr Jézus Krisztus a Nagy Orvos! Ő valóban képe lesz megszabadítani, és meggyógyítani Téged!


Ajánlom még figyelmedbe: [link]


Üdv. Péter

2017. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Biblia igenis tartalmaz kulcsot,az életminőség optimálissá tételéhez,bár nem biztosítja azt,hisz a kulcsot meg kell találni,és meg kell nyitni a boldogsághoz vezető ajtót.


Természetesen,át kell értelmezni a boldogulás fogalmát!

A boldogulás,nem pénz,hatalom,tudás,kapcsolat kérdése,hanem harmónia kérdése.


A boldoguló ember összhangba kerül önmagával(közte erkölcsi értékeivel),a környező emberekkel,az őt körülvevő természettel,és alkotójával,az Istennel.


A Biblia,kulcsot jelenthet mindezekhez.

2017. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!