Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok Jehova tanúja kérdés?

Figyelt kérdés
Létszámukhoz képest felülreprezentáltak itt a gyakorin. Mi ennek az oka?

2017. jan. 18. 19:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Jehova tanúi alapból kellemetlen/ciki személyiségeknek számítanak, nem csak ebben az országban hanem az egész világon. Amit ők annak tulajdonítanak be, hogy Jézus nevéért üldözik őket már már véres bottal #kegyetlenvilag.


Akik pedig vannak is fent gyakorikerdeseken JT-k közül (1-2 ember), azok még adnak is a ló alá, hogy az idióta/robotos válaszaikkal csak mégjobban felhergeljék az olvasókat, így késztetve őket, hogy kérdésekkel noszogassák őket (az Úr nevéért küzdünk, egy kérdés ismét megválaszolva, de még milyen üldözések közepette #virtualisjahovatanuiuldoztetesaldozatai).

2017. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
A lényeg, hogy senki se unja meg, mégha totál értelmetlen is az egész, hiszen soha senkit nem sikerül meggyőznie egyik oldalnak sem a masikat.
2017. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
És elnézést, hogy egy 3. válasszal is bepofátlankodok, de a témák sosem változnak/sem a tények, csak a felhasználók pár évente, egy kis vérfrissítésként.
2017. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Jó kérdés. Talán mert kezdenek terjeszkedni, s egyre több az olyan, aki konfrontálódik velük. Amúgy kb 2 éve meg a hitgyüli volt terítéken.
2017. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom, mennyi Tanú társam van itt.

De az biztos, hogy Én nem teszek fel kérdéseket, mert nem ezért vagyok itt.

Teljesen más okból figyelem az itt feltett kérdéseket.


Azt azért azt írjam ehhez, hogy senkit nem szándékozunk ellenségeskedésre ösztönözni, ha ezt így érzik az egyéni dolguk.

sok emberrel vagyok kapcsolatban, és vannak akik érthetetlenül állnak az előtt, amit itt olvasnak a Tanúkról, és az előtt, ahogy nem csak a Tanúknak, de egymásnak is hogyan felelnek.


Azt pedig továbbra is tartom, hogy vannak a Tanúk között is olyanok akik sajnos nem épen példamutatók, amik előtt magam is érthetetlenül állok, bár jó lehet mi is fogunk és követünk el hibákat mert nem vagyunk tökéletesek.


De többségében mindenki, aki valóban szeretne megfelelni a Bibliában leírtaknak, azért nem tesznek olyanokat, amiért egyes helytelenül járók miatt az egész testvériséget, meg kellene hurcolni.


Sajnos valóban vannak olyan országok, ahol évtizedeket vannak börtönben a Tanúk, kegyetlen körülmények között.

Pedig nem veszélyeztetik az ott levő uralmakat.

De azokban az országokban ahol némi kép fejlett a társadalom, nem jellemző most még.


a valódi üldözés pedig még hátra van.

2017. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes volt megfigyelni az elmúlt kb. 3-4 év alatt, hogy amikor megjelent egy új JT (vagy ugyanaz új álnéven, a fene se tudja), akkor újra fellángolt a JT-kel kapcsolatos kérdések mennyisége. Mikor meg eltűntek az oldalról, vagy legalábbis kevésbé voltak aktívak, akkor meg alábbhagyott a JT-kel kapcsolatos kérdések özöne is. Lehet, hogy nincs a kettő között összefüggés, de annyira látványosan követte egyik dolog a másikat, hogy nehéz lenne nem összekapcsolni a két történést.

Szóval nekem erős gyanúm, hogy van ok-okozati összefüggés, és ők maguk gerjesztik a JT-s kérdéseket a jelenlétükkel, válaszaikkal, még ha nem is tudatosan. Ez annyira kiszámítható volt az elmúlt időszakban, hogy ha pl. Living Witness (egyébként eléggé aktív JT-s) eltűnne, már szinte fura lenne, ha nem hagynának alább a JT-s kérdések.

2017. jan. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igen, ez utóbbiban lehet valami. Kommunikációs felületnek használják a gyakorit, és egymástól kérdezgetnek.
2017. jan. 19. 06:12
 8/26 anonim ***** válasza:
2%
Szerinted hány válaszoló van itt? Kb 10-15. És hány Jehova tanúja? Kb. 3. Szerinted mekkora az átlag intelligencia szintje beleértve magamat is a 10-15 válaszolónak? Szerintem nincs 110. Szerinted több az átlagtól a három tanúnak? Itt van pl living witness. Minden egyes kérdésre reagál. Egy nap órákat ül a gép előtt és ontja magából. Messziről látszik, hogy olyan gépfüggő, amihez már segítség kellene. Az ok, hogy valószínű eleve fizikailag beteg, ágyhoz vagy székhez kötött, és ez a szórakozása de éveken keresztül nem jönni rá, hogy ugyan azzal a 10 emberrel beszélget... ilyen hátterek mellett miért vársz itt értelmes kérdést értelmes válaszokkal? Azért van sok Jehova tanú kérdés és fikázás, mert az ostoba cseszegeti a még ostobábbat. Nincs valós kérdés, nem éri el az 1 %-ot, a többi fikció, kötekedés, játszom az eszemet, tudom a választ, csak vitatkozni akarok kérdések. Aztán itt van az az 1-2 troll ateista aki vallási fanatizmust, csinál az ateizmus terjesztéséből, mert ők is nagyon okosak ám. Egy nagy rakás semmi ez az oldal, és pont azért mert a törzs csupán 10-20 ember. Ha beszélgetne itt vallásonként 20-30 ember, akkor beszélgethetnénk normális oldalról.
2017. jan. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

Nem értek egyet a 8as válasszal. Nagyon sok őrtorony ellenes (széndékosan fogalmaztam így) kérdés azért születik, hogy felnyissa a tanúk szemét.

Észrevehetően van egy stabil mag, és vannak, akik még kezdők a szektában, az első nagy lelkesedésben kiírnak egy rakás kérdést, majd mivel ellenkező válaszok születnek, ezért így növekszik bennük a "Na ugye én megmondtam, hogy üldözve vagyunk" érzés.


Viszont ha nincs egy hazugság megcáfolva a Biblia által, akkor ki hogy számolna el a lelkiismeretével, hogy megtehette volna az igazság leírását, mégsem tette és ezzel lehet, hogy veszni hagyott egy lelket?


Lásd István35. Ő nagyon jó példa.

2017. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

# 6

Nekem az az érdekes, hogy ha egy eltűnik, jön helyette rögtön a másik. Például amióta én itt vagyok, volt Katy Weaver (ő volt a legkitartóbb), aztán mikor eltűnt, jött helyette grkaty, utána opendoor aki csak néhány hónapja adta föl a harcot, és most itt van living. Tényleg felmerül az emberben a gyanú, hogy nem-e ugyanaz a személy váltogatja folyamatosan nickjeit. Az is emellett szól, hogy az illetőről rendre derül, hogy nő.


Aztán vannak egy páran, akik biztosan tudjuk, hogy már "ősidőktől" itt vannak, pl. KZitus, Judit, Vankó (bár őt mostanában nem látom). S vannak, akik ugyan szintén régebb óta regisztrált tagok, de csak néha toppannak be, pl. Tantételbeli, kaun.

2017. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!