Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok Jehova tanúja kérdés?

Figyelt kérdés
Létszámukhoz képest felülreprezentáltak itt a gyakorin. Mi ennek az oka?

2017. jan. 18. 19:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


Kohen!


"Amit ők annak tulajdonítanak be, hogy Jézus nevéért üldözik őket már már véres bottal #kegyetlenvilag."


Ebben tévedsz! Nem Jézus nevéért vannak úgymond üldözve. Hanem az Őrtorony nevéért!


Living witness!


"Teljesen más okból figyelem az itt feltett kérdéseket."


Hogy elszámolhasd az órákat?


"sok emberrel vagyok kapcsolatban, és vannak akik érthetetlenül állnak az előtt, amit itt olvasnak a Tanúkról, és az előtt, ahogy nem csak a Tanúknak, de egymásnak is hogyan felelnek."


Biztasd őket arra, hogy beszéljenek velem és majd elmagyarázom nekik miért van ez. S így nem kell majd értetlenkedniük.


"De többségében mindenki, aki valóban szeretne megfelelni a Bibliában leírtaknak, azért nem tesznek olyanokat, amiért egyes helytelenül járók miatt az egész testvériséget, meg kellene hurcolni."


Pedig ez az egyik fő oka annak hogy meghurcolják őket! Persze van még más is.


"Sajnos valóban vannak olyan országok, ahol évtizedeket vannak börtönben a Tanúk, kegyetlen körülmények között.

Pedig nem veszélyeztetik az ott levő uralmakat."


Nincsenek egyedül vannak más felekezetek akiknek a tagjai szintén börtönökben raboskodnak.


6. válaszoló!


"Ez annyira kiszámítható volt az elmúlt időszakban, hogy ha pl. Living Witness (egyébként eléggé aktív JT-s) eltűnne, már szinte fura lenne, ha nem hagynának alább a JT-s kérdések."


Teljesen egyetértek! Kár hogy Living Witness ezt nem akarja kipróbálni. Pedig azzal igazolhatná az elméletet. :D


Kérdező!


"Az ok, hogy valószínű eleve fizikailag beteg, ágyhoz vagy székhez kötött, és ez a szórakozása de éveken keresztül nem jönni rá, hogy ugyan azzal a 10 emberrel beszélget... ilyen hátterek mellett miért vársz itt értelmes kérdést értelmes válaszokkal?"


Ezt megerősítem! Nagyon is. Van egy tanú akivel szinte minden évben volt privát levelezésem. S volt hogy újra és újra azokat a dolgokat írtam le neki mint korábban még személyes dolgokat is magamról és nem emlékezett rám!

Meg is jegyeztem neki. Sőt ez előtt meg én álltam értetlenül. De van erre egy elméletem.


"Azért van sok Jehova tanú kérdés és fikázás, mert az ostoba cseszegeti a még ostobábbat."


Van valami amit kihagysz a számításból. Tételezzük fel hogy van egy kérdésed amire választ szeretnél. Beírod a keresőbe és a találatok között GyK. találat is van. Rákattintasz és elolvasod. Sem kérdést nem írtál ki sem választ nem írtál egyetlen kérdéshez sem. De elolvastad mások válaszát! Tapasztalatból írom hogy én is olvastam már el úgy kérdést és az ahhoz érkezett válaszokat hogy én magam nem szóltam hozzá csak elolvastam. S így információkhoz jutottam hozzá.

Jehova tanúi hivatalos oldalán nincs fórum ott nem lehet írni csak olvasni. Tehát a kommunikáció az egyoldalú! De itt nem az. Mindkét oldal leírhatja amit akar és ez jó is mert egy érdeklődő láthatja hogy valójában miről is van szó. S bizony van itt olyan személy aki az itt olvasottak hatására NEM LETT Jehova tanúja.

2017. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
21%

Tévedsz kedves Kohen barátom, az itt írt válaszaimat nem tüntetem fel időben sehol.


Csak azokat az időket írom, amiket házanként, vagy más területeken töltöm el.

Az itt eltöltött időket magán szorgalomból teszem, és azért, hogy lássam, milyen vádaktól kell megvédenem a testvéreimet, illetve Isten szavát.

2017. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
21%
Bocsánatot kérek, nem Kohennek, hanem Vidrippinek írtam az előbbieket.
2017. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
21%

Talán annyit, hogy ezek az emberek, nem értenek velünk egyet, a hit kérdésében, de nem is ellenségesek.

Jó baráti kapcsolatban beszélő viszonyban vagyunk, tiszteljük egymást.

Így ha beszélnének veled, sem változna a véleményük, jól ismernek mindent rólunk, hallanak dolgokat....


Ők továbbra is megtisztelnek az emberi mivoltunkban, és nem vagyunk haragban sem nem bántjuk egymást, hanem békében élünk a szomszédainkkal, munkatársainkkal, stb.

2017. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%

"Miért van itt ilyen sok Jehova tanúja kérdés?"


Ha valaki adekvát választ ad, aki nem Tanú, akkor megkeresi a kérdező privátban. Gondolom, hogy beszervezze. Én is válaszoltam, engem is megkerestek többen

2017. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

"milyen vádaktól kell megvédenem a testvéreimet, illetve Isten szavát."


Ez nem igaz, te az őrtorony szavát véded és Isten szavával nap mint nap cáfoljuk az összes hamis őrtorony tanítást. Mindegyiket megcáfoltuk csak ezen az oldalon, és mindegyiknél hátat fordítottál, mondván nem vitatkozol, pedig csak igék lettek leírva. Nek egyszer eljátszottad. De nem csak te. Mindegyik tanú ezt a mentálist képviseli.

2017. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 ede1219 ***** válasza:
49%

"Vankó (bár őt mostanában nem látom)."

Na őt pont nehezebb beazonosítani, max a stílusa és a százaléka vezet nyomra, mert még a nickjét sem vállalja.

2017. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
15%

"Cáfolat"


Nem tudod megcáfolni, csak úgy gondolod, hogy megcáfolod.

Mert a cáfolatod további versekbe ütközne, ezért nem fokozom tovább.

2017. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

"és azért, hogy lássam, milyen vádaktól kell megvédenem a testvéreimet, illetve Isten szavát."

Te egyre inkább PoénPanni leszel, Liwing! Hívhatlak ezentúl PPanninak? :D

2017. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem igaz. Nagyon sokszor elég egyetlen egy bibliai ige, hogy egy őrtorony tanítás semmissé legyen, de te olyankor szoktál inkább lelépni. Amivel semmi baj, mert az ige azt can, a cáfolat ott van és az a reakció is, ami az őrtornyot mutatja be. Tulajdonképpen te magad járatod le az őrtorony részvénytársaságot. Ami NEM a te hibád, mert te csak a tanítását követed. Majd felébredsz te is.
2017. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!