Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel az Istenben?

Hiszel az Istenben?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

És ha nem, miért?


Én mindig is hittem, és egyre inkább hiszem, hogy van egy erő amely minden szenvedést és gonoszságot felülmúl és mi ehhez tartozunk. Hiszem hogy az ember jó, csak meg kell találnia magában a jóságnak a szikráját. Úgy érzem, hogy nincs mitől félni, mert fényévekkel erősebb az Ember annál, mint amilyennek látszik. 20l


Kort nemet írjatok.


2017. jan. 20. 03:58
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Én sose hittem.

Az egész egy mese. Gondolom régen az elnyomott(rabszolgák)emberek kerestek valami kiutat,reményt...hinni akartak valakiben,hogy ő majd megsegíti őket.

De ők is rájöttek,hogy hiába várnak rá, csak magukra számíthatnak.

17/F

2017. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Én hiszek. Kiskorom óta. Úgy egy évtized távlatában azért, mert erős szellemi vonzalmat éreztem a bibliai igazságok iránt és abban, hogy egyátalán létezik Isten.

Most pedig 23 éves(F)ként kezdem tapasztalgatni, hogy Isten bizony bennem él, amit sokszor nagyobb bizonyságokként tudok megélni, ahogy próbálom harmóniában élni az életem.

2017. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszek, es ettol fuggetlen tudok jo ember lenni.
2017. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 pelgrim ***** válasza:

Igen, én hiszek Istenben, én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen, hiszen én a legelőbbre-haladt fejleményeinek, az embereknek egyike vagyok itt a földön. Kis gyerekkoromban Istent egy jóságos, hatalmas nagybácsiként képzeltem el; nagybácsiként, mert nagyon 'közel' volt, és hatalmasnak mert mindenre kihatott.

Elképzelésem azóta sokat változott. Ma úgy gondolom, hogy Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. Hogy mi és velünk együtt feltétlen minden Isten részei, fejleményei vagyunk.

F75

2017. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

hit ez egy szinonima a tudatlanságra


amiben hinni kell az nem valós, ha valós lenne nem kéne hinni hanem bizonyítékokkal alá lehetne támasztani

nem az a bizonyíték hogy már 3 an is látták jézus képét a pirítóson

a bibliátok pláne nem az mivel hány változat is van belőle? hány zsinaton módosították? hány nyelvről hány nyelvre fordították? hány egyezés van a különböző változatokban?


ha valami tény azt mindegy hogy jobbról vagy balról vizsgálok ugyan az a végeredménye mivel TÉNY!!!


28 f

2017. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hiszek. Konkrétan Jézusban és a Bibliában. 5-ösnek nagyon fáj Jézus:) Sütögessek én is ilyeneket, hogy az ateizmus szinonimája a tudatlanságnak?:) Szerintem az ilyen beszéd a tudatlanság. Amúgy már az ötös nyugtalansága is bizonyosság lehet a Biblia és Jézus mellett. Amiben nem hiszünk az ennyire nem zavarhat. Amúgy minden problémájára megvan a pontos válasz, de felesleges belemenni. Amiket említ, többnyire pont azok a bizonyítékok:D És a Biblia igaz és Jézus az Isten, ha egy ember sem hiszi el, akkor is. Hát ezek a véleményem:)
2017. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

kedves 6os, 5 ös vagyok


menjünk bele!!!

nem vagyok én nyughatatlan

kérlek mutasd meg az istened, bizonyítsd a létezését én azonnal elfogadom


hit = nem bizonyítható

tény = bizonyítható

akkor most ki is a tudatlan? az aki hisz vagy az aki tud?

2017. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Csak szeretnéd, hogy igazad legyen:) Pl. a hitet sem tudod, hogy mi. de nem segítek. Hidd azt, hogy tudsz, de Te felesz érte.

Jézus sem tette:

János

9,39 És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.

9,40 És hallák ezeket némely farizeusok, a kik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?

9,41 Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.


"kérlek mutasd meg az istened, bizonyítsd a létezését én azonnal elfogadom"

Eszemben sincs:) Nekem nincs bajom azzal, hogy nem hiszel. Te döntesz:) Ráadásul ha bebizonyítanám, akkor sem hinnél. Ez tapasztalat.


"hit = nem bizonyítható " Fogadunk? Én hiszek, tehát bizonyítható a hit. Ez tény:)

2017. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kihagytam:

"akkor most ki is a tudatlan? az aki hisz vagy az aki tud?"

Én hiszek és tudok is. Akkor velem mi van?:) Tudatlan tudó vagyok?:D

2017. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"hit = nem bizonyítható"


A hitre szerintem nem tudomány szempontjából kellene tekinteni, hanem egy olyan pszichedelikus tulajdonságra, amely az egyén személyiségét határozza meg abból a szempontból, hogy miben tud bízni élete során, nyilván azon okból választja ki-ki magának szükségletként (a hitet, mint eszközt), hogy segítse őt élete során.


Márpedig, ha egy bizonyos entitásra bízza valaki az életét (mi esetünkben Istenre), amelynek a gyümölcse szeretet - és jó életvitel, egy ilyen zord világban szerintem ez egyátalán nem megvetendő, vagy elítélendő.

2017. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!