Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor megkérdi egy hívő,...

Amikor megkérdi egy hívő, hogy miért nem hiszel Istenben mit szoktál mondani?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Miért kéne hinnem benne? Anélkül is teljesnek érzem az életem.
2017. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Mert nincs rá okom, hogy higgyek benne.
2017. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ákos13 ***** válasza:
88%

Már nem tudok hinni. Csak a tudás létezik számomra. És csak akkor hinném el, hogy van Isten, ha biztos tudást szereznék a létéről. De ez nem fog megtörténni, így nem hiszem el, hogy van Isten.

Régen hittem feltétel nélkül, de mára már felnőttem.

2017. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ez nem racionális döntés a részemről, ugyanúgy nem tudom megindokolni, mint ő azt, hogy hisz benne.
2017. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene? És miért pont abban? És miért pont úgy, ahogy egy a kismillió gyülekezet közül?


Elég, ha itt pár kérdést s választ megnézel. Hogy mennyire nincs egyetértés néha piti kis kérdésekben főkategóriailag ugyanazt a vallást valló egyének között. És külön kiemelném, hogy mindegyikük tud is idézni a maga véleménye mellé bibliai szövegeket.

2017. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi időd van rá,hogy kifejtsem?:)
2017. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
MEg egyébként röviden mondhatnám,igazából én csak 1-el több istenben nem hiszek mint te.
2017. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a pacsi. Hatos kifejtheted nyugodtan, kérlek!
2017. jan. 6. 11:44
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy nem, de ha mégis létezne, akkor vagy nem mindenható, vagy gonosz, esetleg trehány.
2017. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Én hiszek benne,csak nem abban amiben mondjuk egy tipikus keresztény.Na most rájöttem arra,ha meg akar téríteni,akkor nincs is értelme elmagyaráznom,hogy miben hiszek,mert úgysem érdekli,esetleg csak udvariasságból megjátssza,aztán persze úgyis elkárhozok,mert nem igazán értek egyet vele:)
2017. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!