Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ha Jézus Isten...

Kedves Tanúk! Ha Jézus Isten Fia, akkor az nem azt jelenti, hogy maga is Isten?

Figyelt kérdés

Hiszen a kutya kutyát szül, a macska macskát, ember embert, Isten pedig Istent:


"Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala."(Zsid 1,6)


Ha esetleg azzal jönnétek, hogy dehát angyalokat és embereket is nevez a Biblia Isten fiainak, akkor javaslom, vegyétek figyelembe a közvetlenül előtte lévő verset is:


"Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: „Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!” majd: ,,Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz.” (Zsid 1,5)


Vagyis az angyaloknak nem mondja, mert ők csak analóg értelemben az Isten fiai. A Fiúhoz képest nem nevezhetők fiaknak. Jézus a Biblia szerint Isten elsőszülöttje és egyszülöttje, ezen kifejezés pedig arra mutatnak, hogy egyértelműen különbözik az angyaloktól vagy az emberektől. Teljesen egyedi módon született, ő tényleg az Isten Fia, mi vagy az angyalok pedig csak teremtmények vagyunk.


2017. jan. 20. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Értelmezés kérdése. A görög mitológiában egy Isten és egy ember nászából félisten született. Jézus mamája is ember volt, így ha görög szemmel nézzük, Jézus félisten. Milyen szemmel kell nézni, hogy 100%-os Isten legyen!


(Félreértés ne essék, imádom Jézust, de a kérdés furi logikázása ezt hozta ki belőlem.)

2017. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Középút ***** válasza:
91%

Te ugyanaz vagy, aki 2 éve ilyen néven írogatott és a végén már csak harmadik személyben voltam hajlandó reagálni rád? :-))

Emlékeim szerint akkor a most megfogalmazott álláspontod ellentéte mellet érveltél? Vagy rosszul emlékszem?


Igazán örülnék, ha nézetváltozásra jutottál...


Bár nem érzem a kérdés címzettjének magam, de helyeselem a leírtakat. Igen, a Fiú is Isten és ezt maga az Atya is kijelenti:

Héb 1:1 "Miután az Isten sok részben és sokféleképpen szólt hajdan az atyáknak a próféták útján ...

Héb 1:8 a Fiúhoz pedig: a trónod, ó Isten a korszakok korszakaiba (az aion, aionaiba) áll, és az egyenesség pálcája a királyságod pálcája


Isten egy szobor is lehet, de az Atya egyetlen származottja egyértelműen azonos Isteni minőséggel bír az Atyával (bár maga mondja, hogy az Atya nagyobb Nála)

2017. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 1

Az Isten Jézus az Atyától született az idők kezdete előtt. Hogy jön ide Mária?


Középútnak:

Igen, jól emlékszel. Régen nem ezt vallottam, hanem a tanús nézeteket, bár nem voltam megkeresztelt Jehova tanúja sem. Viszont kb. másfél éve elég komoly nézetváltozásokon kezdtem keresztülmenni, és fokozatosan hagytam fel az Őrtorony nézeteivel. S ehhez nagyban hozzájárultak az itt szp72 néven írogató felhasználóval folytatott vitáim.

2017. jan. 21. 13:55
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"Az Isten Jézus az Atyától született az idők kezdete előtt. Hogy jön ide Mária?"


Mi a kapcsolat véleményed szerint az "az Atyától született az idők kezdete előtt" született Jézus, és a Máriától született Jézus között?

2017. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Krisztus istensége nem mai találmány, már ez első század végére lassan elkezdődött az "istensége". És már akkor többről volt szó, mint egy nem Biblián alapuló tanításról. tanításról.

I. sz. 33 pünkösdjén több ezer zsidó és prozelita lett felkenve szent szellemmel. A keresztényeknek ez az új csoportja „választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, különleges tulajdonnak szánt nép” lett a 1Péter 2:9, 10 szerint. Az apostolok figyeltek rá, hogy megvédjék a gyülekezeteket a káros hatásoktól. Később azonban, különösen az apostolok halála után, olyan férfiak kezdtek tanítani, akik „kiforgatott dolgokat [beszéltek], hogy maguk után vonják a tanítványokat” Csel 20:30; 2Tessz 2:6–8. Sokan közülük vezető szerepet töltöttek be a gyülekezetben vénként, később pedig püspökként. Kialakult a papság, noha Jézus ezt mondta a követőinek: „mind testvérek vagytok” Máté 23:8. Befolyással bíró férfiak, akik Arisztotelész és Platón filozófiájának megszállottjai voltak, hamis vallásos tanításokat kezdtek terjeszteni az Isten Szavában található igazság helyett.

I. sz. 313-ban a kereszténységnek ez a hitehagyott formája hivatalos elismerést kapott a pogány római császártól, Konstantintól. Attól fogva az egyház és az állam kéz a kézben jártak. Például a niceai zsinatot követően Konstantin, aki szintén jelen volt, száműzte az egyik papot, Ariust, mivel az nem volt hajlandó elismerni Jézust Istenként. Később a kereszténység fertőzött formája a katolikus egyházként vált ismertté, és I. Theodosius császár uralma alatt (i. sz. 379–395) a Római Birodalom államvallása lett. A történészek szerint a pogány Róma a IV. században „keresztényiesítve” lett. Ám az igazság az, hogy ekkorra a hitehagyott kereszténység összefonódott a Római Birodalom pogány vallásaival, amelyek Nagy Babilon részét alkották.

2017. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kzitus, szerintem azok voltak a hitehagyók, akik elkezdték terjeszteni, hogy Jézus nem Isten. És nézz csak, mit mond itt Jézus:


"Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem vesznek erőt rajta." (Máté 16,18)


Miért mondtok ellent Krisztusnak? Szerintetek nem hogy erőt vett rajta, hanem tejesen bevette, hiszen azt mondjátok, hogy teljesen hitehagyott lett, összefonódott a pogány rómi vallásal. Vagy inkább az lett "keresztényiesítve" vagy mi...


Egyébként nem válaszoltál a kérdésre...

2017. jan. 21. 19:00
 7/14 Középút ***** válasza:

Örülök a nézetváltozásodnak és gratulálok hozzá.

Magam is túl vagyok pár fordulaton, bár az Örtorony nem képezte részét a tanrendemnek :-))

Évek óta elhatárolódok minden intézményesült és nevesített közösségtől vagy irányzattól. Páli tanács szerint igyekszem mindent megvizsgálni, és kiválasztani az eszményit. Javasolom, hogy Te is vizsgáld meg pl az "örök" fogalmát, de nem tanok szemüvegével, hanem az Ige tükrében és bátran szánj rá pár hónapot és utána tisztelj meg az eredményről szóló tájékoztatással. Esélyes, hogy nem leszek folyamatosan olvasója GyK-nek, de ha privi írsz, arról kapok értesítést.


Még egyszer gratulálok és bocsánatodat kérem az "örök" kérdésnél megütött sértő hangnemért.

2017. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gratulációt! Ezt az aion-os vitát viszont nem látom annyira fontosnak számomra, hogy annyira mélyen bele kéne ásnom magam. Viszont én adok az egyházatyák tekintélyére is, illetve az egyházi hagyományra, ami az örökké tartó szenvedést támasztja alá. De erről majd a másik kérdésnél bővebben.
2017. jan. 21. 23:42
 9/14 KZitus ***** válasza:

Ismét szia


A kérdésedre a válaszom konkrétan: Jézus Isten Fia, és nem maga az Isten.

Hogy miért? -ott följebb leírtam az indokot....azt gondoltam érthetően:-)

2017. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"A kérdésedre a válaszom konkrétan: Jézus Isten Fia, és nem maga az Isten."


Pontosabban nem maga az Atya Isten, hanem a Fiú Isten. Tehát úgymond nem a szülő Isten, hanem a szülött Isten, az egyszülött Isten:


"Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt." (János 1,18)


Végülis világosan és egyértelműen le van írva, hogy Krisztus Isten, és nem csak itt, hanem máshol is. Valld be, hogy az egyetlen dolog, ami arra késztet, hogy tagadd a Fiú Istenségét, az az, hogy a vezetőitek ezt az utasítást adták, önálló értelmezésetek pedig nem lehet, azért nálatok kiközösítés jár.


De a legjobb bizonyíték Krisztus Istenségére mindenképp az, hogy egyedül Őt nevezi az Írás valóságosan az Isten fiának, Isten elsőszülöttjének és egyszülöttjének. Persze az angyalok és emberek is nevezhetők Isten fiainak, de csak jelképesen, nem úgy mint a Fiú:


"Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: „Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!” majd: ,,Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz.” (Zsid 1,5)


Az angyaloktól kerek-perec megtagadja a szülöttséget és a fiúságot, mert csak teremtmények.

2017. jan. 22. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!