Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az értelme az alábbi igéknek?

Mi az értelme az alábbi igéknek?

Figyelt kérdés

Egyes "keresztények" szerint Jézus nem Isten, de akkor mi értelme van az alábbi igéknek?


Mt 17:14-15

" És mikor a sokasághoz értek, egy ember jöve hozzá, térdre esvén ő előtte,

És mondván: Uram, könyörülj az én fiamon, mert holdkóros és kegyetlenül szenved; mivelhogy gyakorta esik a tűzbe, és gyakorta a vízbe."


Az az ember térdre esik Jézus előtt és a könyörületéért fóhászkodik a gyereke érdekében. A zsidók szemében ez akkor nem volt Istenkáromlás?

És ami még érdekesebbé teszi a történetet az az, hogy ott akkor Jézus még nem halt meg, még nem emelkedett fel a mennybe de már volt hatalma könyörületet alkalmazni.

Mégis ezt, hogy magyarázzák meg azok akik tagadják istenségét?


És az alábbiak már a feltámadása után;


Mt 28:17-18

És mikor megláták őt, leborulának előtte; némelyek pedig kételkedének.

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Úgy tűnik, hogy én valamit nagyon nem értek, ha nem Isten akkor miért van hatalma már halála előtt?



2017. jan. 15. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert ez bizonyította, hogy Ő a megváltó, akit az Atya, vagy is a Teremtő küldött, és felhatalmazott.


A hatalmát kapta, nem pedig a sajátja.

Jehova kente fel, mint kinevezett királyát, de ettől még nem vált egyenlővé a Teremtő Istenné, akitől a kinevezését kapta.

2017. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jézus egylényegű az atyával, ez az evangéliumokból kiderül. Jézus pl ezt mondta egyszer. "Én és az Atya egy vagyunk. Vagy egy másik példa "Aki engem elutasít azt utasítja el aki engem küldött.
2017. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

living witness;


Zsolt 72:5-19

Féljenek téged, a míg a nap áll és a meddig a hold fénylik, nemzedékről nemzedékre.

Szálljon alá, mint eső a rétre, mint zápor, a mely megöntözi a földet.

Virágozzék az ő idejében az igaz és a béke teljessége, a míg nem lesz a hold.

És uralkodjék egyik tengertől a másik tengerig, és a nagy folyamtól a föld határáig.

Boruljanak le előtte a pusztalakók, és nyalják ellenségei a port.

Tarsis és a szigetek királyai hozzanak ajándékot; Seba és Szeba királyai adománynyal járuljanak elé.

Hajoljanak meg előtte mind a királyok, és minden nemzet szolgáljon néki.

Mert megszabadítja a kiáltó szűkölködőt; a nyomorultat, a kinek nincs segítője.

Könyörül a szegényen és szűkölködőn, s a szűkölködők lelkét megszabadítja;

Az elnyomástól és erőszaktól megmenti lelköket, és vérök drága az ő szemében.

És éljen ő és adjanak néki Seba aranyából; imádkozzanak érte szüntelen, és áldják őt minden napon.

Bő gabona legyen az országban a hegyek tetején is; rengjen gyümölcse, mint a Libanon, s viruljon a városok népe, mint a földnek füve.

Tartson neve mindörökké; viruljon neve, míg a nap lesz; vele áldják magokat mind a nemzetek, és magasztalják őt.Áldott az Úr Isten, Izráelnek Istene, a ki csudadolgokat cselekszik egyedül!

Áldott legyen az ő dicsőséges neve mindörökké, és teljék be dicsőségével az egész föld. Ámen! Ámen!


Nem gondolod, hogy mégiscsak tévedésben vagy?

2017. jan. 15. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt megmagyarázni nem könnyű. Ugye egy magyarázat akkor ér valamit, ha megértik. Ha magyarázat közben kiderül, hogy a megértéshez más ismeret is kell, akkor ugye azzal folytatjuk. És így tovább. De az idő véges, és ha nincs annyi, hogy sorra vegyünk mindent, akkor bizony a dolog annyiban marad.

Kezdjük azzal, a könyörület itt egyenlő a gyógyítással. Tehát azt kéne nézni, Jézus tudott te ilyesmit gyógyítani. De előtte fel kellene tárni, hogy a dolog tényleg megtörtént-e, a gyerek meggyógyult-e. Mert ugye, ha ők azt mondják meggyógyult, mondjuk én azt, nem gyógyult meg, mi alapján választod azokat, akik a meggyógyulást mondják? Őket se ismered, engem se. Engem még csak ismerhet valaki,aki tudja, hogy hazudós vagyok-e, vagy sem, na de őket ki ismeri, ki garantálja. Vagy csak úgy találomra választasz? Lehet, csak akkor meg ne csodálkozz, ha mások meg komolytalannak tartanak.

2017. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem gondolom.


A zsoltárok versei, Jézus ezer éves uralmáról szólnak, amire maga Jehova nevezte ki, illetve iktatta be királyi hatalomra.


S röviden zárom le, mert felesleges a szó csata. Elfelejtkeznek sokan arról, hogy ez ezer évig tart. Tovább nem, mert Jézus vissza adja a hatalmat Atyjának, a 144.000 társuralkodókkal együtt, akik a jelenések könyvében, jelképesen írja, hogy a koronájukat Jehova Isten lába elé vetik.

2017. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illés próféta is tett csodát, az apostolok is, mégse gondoljuk istennek őket.

Jézus ellenségei de azt vitatták, hogy isten e, hanem, hogy Isten Fiatal e,és ezt állították istenkáromlásnak a csodák ellenére.

Jézus azért mondta többször, hogy az Emberfiát megfeszítik majd,hogy világossá tegye,abban a hitben ölik meg majd őt, hogy szimpla ember, vagyis nem mernének hozzá nyúlni Isten Fiaként.

Gyakran elkerüli az emberek figyelmét a Biblia olvasása közben, hogy bárki is tett csodát, előtte imádkozott, vagyis valójában Isten tette a csodákat.

Jézus is imádkozott. Sokszor.


Minek tette volna, ha ő az isten????

2017. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a hibás szavakat nem tudom javítani!!!

Jézus ellenségei se azt vitatták, hogy Isten e, hanem,hogy tényleg Isten Fia e.

2017. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!