Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan gyerekek,...

Vannak itt olyan gyerekek, akik Jehova tanúi családba születtek, de egyáltalán nem szimpatizálnak ezzel?

Figyelt kérdés
Mesélnétek erről? Mit nem engednek nektek a szüleitek? Mit próbáltok tenni? Milyen így élni?

2017. jan. 21. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Én már születésem óta egy JT családban élek. Nem olyan rossz, kaja fűtés van, csak amíg nincs barátnőm addig péniszgyűrűt kell hordanom, neha fürdésnél levehetem de akkor is csak úgy ha anyukám közben félszemmel figyel rám, nehogy rárántsak.
2017. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Komolyabb válaszokat várok, mert érdekel ez a téma:)
2017. jan. 21. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
én ismerek egy lányt aki JT családból jött, inkább abból adódtak a traumái hogy mint minden másság miatt szokás, ezért a többi gyerek szivatta, egyébként meg alapvetően egy konzervatívabb nevelést kapott de nem említett semmi olyat ami akár egy ateista családban ne lenne megszokott ahol kicsit jobban fogják a gyereket, igaz valószínűleg elég atipikus család mert pl mikor a lány kilépett a szektából elvileg a szüleinek el keleltt volna kergetni otthonról, de nem tették, Jt-k között tipikus, hogy igyekeznek leválasztani a külvilágról és nem engednek mással barátkozni csak amennyi feltétlenül szükséges pl kollégáiddal beszélhetsz anyit amennyi feltétlenül szükséges, őt ilyenekben nem korlátozták a szülei, igaz amég a szekta tagja volt a többi tag előtt titkolni kelett h vannak más barátai is stb stb
2017. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kiss Éva Judit ***** válasza:
6%

Vannak olyan gyerekek, akik elhagyják az egyházat annak ellenére, hogy Jehova Tanúi között nőttek fel. Jehova tanúja csak akkor lesz valaki, ha megkeresztelkedik, ehhez azonban a Bibliából megszerzett tudásra és leginkább arra van szükség, hogy Isten is találjon valami "jót" a szívében (János 6:44 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;...)


Én a fiamat Jehova tanújának neveltem, így azt el tudom neked mondani, hogy mit vártam el tőle. Ezt feltehetőleg más szülő is elvárja. Azt is elmondom, hogy ez mennyiben más, mintha nem Jehova tanúja lett volna, hiszen én nem beleszülettem, mi több ő sem.

Ha most lenne gyerekem, pontosan úgy tennék vele, ahogyan a Biblia előírja. Az életet kívánnám neki.


Szívesen írok Neked, de privát levelezésben. Itt sok hülyeséget írnak össze-vissza, olyanok, akik az életben nem voltak tanúk.

Ha szeretnél privátban megtudni gondolatokat a miértjeidre, írj bátran

Szeretettel

É

2017. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"Én a fiamat Jehova tanújának neveltem, így azt el tudom neked mondani, hogy mit vártam el tőle."


Akkor ő sem lett Jehova tanúja!


"Itt sok hülyeséget írnak össze-vissza, olyanok, akik az életben nem voltak tanúk."


Igen vannak akik hülyeségeket írogatnak. De nem mindenki. Mi a helyzet azokkal az emberekkel akik Jehova tanúja családban nőttek fel de nem lettek tanúk?

Ők olyasmiről írnak amit átéltek, megtapasztaltak! Ismerek ilyen embereket és fiatalokat is. Az egyikük elmondta hogy pl. beírta az óraszámot pedig egy percet sem prédikált. Csak nem akarta hogy kérdéseket tegyenek fel neki. Akár az apja aki jelenleg is vén! Az illető személy már nem lakik otthon de tartja a szüleivel a kapcsolatot.

2017. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!