Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! A ti gyerekeiteknek...

Tanúk! A ti gyerekeiteknek nem rossz, hogy ti nem tartotok ünnepeket? Főleg a karácsonyra gondolok.

Figyelt kérdés

Nem látjátok a szomorúságot a szemükben??


Igazából lehetetlen az, hogy decemberben ne vegyék észre a karácsonyi forgatagot, nem rossz nekik, hogy ebben nem vehetnek részt??


Mindenféle rosszindulat nélkül, kíváncsiságból kérdezem.



2016. jún. 28. 13:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, hogy azt fogják írni, hogy a gyerekeik is megértik, hogy a jehova szó tiltja (bibliai alapja nincs, hogy ne ünnepeljék meg Isten ajándékát) és náluk nincs ebből gond és az ő gyerekeik nem érzik ennek - az őrtorony szerint pogány- ünnepeknek a hiányát. Minden az őrtoronyról szól náluk.
2016. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a harciasabb Tanúk azt felelik erre, hogy nem a gyerek dolga eldönteni, mi a helyes és mi nem - ilyet is olvastam már itt. Az empatikusabb szülők pedig december 27-én ajándékozzák meg a gyerekeiket, szigorúan nem karácsonyra hanem szeretetből. Komolyan.
2016. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem érdekes, hogy a bibliai vitákba azonnal beszállnak, de ilyenkor nincs itt egy sem. :/
2016. jún. 28. 16:56
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Nincsenek, mert most a Szentháromságos kérdésnél habzik az öreg jt szája éppen. Ilyen alantas kérdésre, mint ez, nem fognak válaszolni, pedig ez az oldal nagy vadászterület nekik.
2016. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%

#4: Ők túl szentek.


Kérdező ,egyébként meg a tóra elő is írja az ünneptartást.


Lásd: Pészach,Aratás ünnepe,sátorok ünnepe,teruá napja...stb

2016. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#5, igen tudom, pedig állítólag a Bibliából szedték, hogy nem kell ünnepeket tartani.
2016. jún. 28. 19:24
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Neeeem, őnekik az ünnepnap az első Őrtorony megjelenésének az évfordulója ;))
2016. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Az őrtorony azt tanítja, hogy a zsidók elhagyták Istent, azért tartanak olyan ünnepeket, amikre Isten nem adott engedélyt.
2016. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


Felnőttként mondom a saját tapasztalatomat. Miután gyermekként megtudtam mi Isten véleménye az általad említett ünnepekről, soha nem hiányzott az életemből. Inkább sajnáltam annak idején azokat, akik semmit nem tudtak róla, nem tudták azt, mi Isten véleménye, hogyan tekinti Ő ezeket az ünnepeket. Sokat ír róla a Bibliában pl. A Jeremiás 7:16-20 verseiben.

Én hálás vagyok, hogy már gyermekkoromban megtanították nekem ezeket a dolgokat.

2016. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Jeremiás próféta könyve 7:18 A fiak fát szedegetnek, az apák tüzet gyújtanak, az asszonyok pedig tésztát gyúrnak, hogy áldozati süteményeket készítsenek az ég királynőjének, és italáldozatot mutassanak be más isteneknek, és ezzel bosszantsanak.


Szó sincs születésnapról. Érdekes verseket tudnak mutatni. Általában egy se passzol ahhoz, amit bizonyítani akarnak. Sose fogom megérteni az elvakult imádatot az őrtorony felé.

2016. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!