Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a biblikus megoldás, ha ez...

Mi a biblikus megoldás, ha ez történik?

Figyelt kérdés

Ha egy tanú házaspár férfi tagja kilép a szervezetből és pl. onnantól kezdve evangélikus templomba jár Istentiszteletre?


1. Ki lesz közösítve és a szabály az, hogy onnantól kezdve senki sem köszönhet neki. Nem szólhat hozzá. A feleség sem. Pedig csak az őrtorony szervezetet hagyta el.

2. A Biblia nagyon világos házasság ügyben, ott nincs szó arról, hogy ha elhagy az egyik tag egy szervezetet, akkor onnantól kezdve a nő kötelessége az, hogy ne szóljon többé a férfihez, ugyanakkor viszont vannak kötelességei.


Mi történik ebben az esetben, hogy oldja meg ezt egy tanú feleség?


2017. jan. 21. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A házastársukhoz ilyenkor is szólhatnak, csak "szellemi dolgokról" nem társaloghatnak, vagyis nem mehetnek bele arról szóló beszélgetésbe, hogy a férj miért hagyta ott a szervezetet.
2017. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ott már nem lessz többé normális házasság.

Nekem volt egy tanú család szomszédunk ezelőtt 20 évvel. A férj nem tudom milyen okból mert még gyerek voltam ki lett közösítve és tudtommal többet nem is lett tanú.

De a lényeg az, hogy a kiközösítése után azt hiszem 4 évre be adta a válló pert és elváltak, legalábbis a férfi elköltözött.

Arra még emlékszem, hogy a szomszédok között elindult egy szó beszéd, hogy a férj azért vált el mert már nem bírta a felesége embertelen módszereit.

Nem főzött neki, nem mosott rá nem vette emberszámba a konyhába kellett aludnia és ami a legdurvább zárat rakatott a háló szobájuk ajtajára. Volt két gyerekük, a srác velem egykoru volt de egy nagyon szomorú gyerek lett az eset után mert az annyja mindig megalázta az apjukat ő elöttük.

Mi aztán elköltöztünk mert édesapám új állás ajánlatot kapott más megyében és többet nem hallottam róluk.

Ezért mondtam, hogy ott már nagyon kevés az esélye, hogy egy normális házasság legyen továbbra is.

2017. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A biblikus megoldás,Krisztus szeretetében található.


Krisztus kitől fordította el tekintetét,Júdástól,az árulótól,a farizeusoktól,a szajháktól,a vámosoktól,Heródestől,Pilátustól,Annástól,Kajafástól?


Találunk egyetlen bűnöst akitől Mesterünk elfordult?


Aki elfordul hitehahyó házastársától,az NEM Krisztus ,hanem a Jehova Tanúi felekezet követője,s a kettő,úgy tűnik nincs köszönőviszonyban- egyoldalról legalábbis-egymással.

2017. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Csatlakozom az első hozzá szólóhoz.


A gyülekezetekben nem egy ilyen felemás igában élők vannak, és csak azok akiket Én ismerek, mai napig is együtt élnek.

A feleség továbbra is az ismeretnek megfelelően kell hogy lakjon a férjével, jó feleséghez mérten.

Továbbra is keresztény feleséghez mérten kell élnie, mindössze ahogy az első válaszoló írta is, teokratikus dolgokról, gyülekezeti dolgokról nem beszélhetnek.

Minden más egyéb családi dolgot továbbra is együtt intéznek.

S a feleség továbbra is a férj kiegészítője, s engedelmességgel tartozik, addig, míg a férj olyat nem kér amit Isten tilt.

2017. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A gyülekezetekben nem egy ilyen felemás igában élők vannak.."


Csakhogy a kérdezőt nem az érdekli, hogy a "felemás igában" élők között milyen a házasság, hanem azt, hogy egyikük kiközösítése során milyen lesz a további férj feleség kapcsolatuk.

2017. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 5.Hsz!


Úgy tűnik,nem érted a JT szakzsargont,a"felemás igát".


A felemás iga,az az élethelyzet,amikor egy ember egy időben kénytelen két úrnak szolgálni:Jehovának(ami a Jehova Tanúi felekezetet jelenti),és az ördöggel szövetkező házastársnak.

2017. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 3as válaszolónak írom, hogy a férj ebben a példában nem hitehagyó, dehogy! Hanem más felekezethez csatlakozik, tehát egyáltalán nem hagyja el Istent!
2017. jan. 21. 21:26
 8/13 Középút ***** válasza:

Isten előtt nincs JT vagy Evangélikus, csak a Hithűség tesz kiváltságossá a többi emberhez képest. (A Hit pedig semmiképp nem a vallásokról szól) A Hithű asszony kötelessége követni földi "fejét" és a férjnek tudnia kell, hogy a főséggel együtt jár a felelősség is.

Ha mindketten elhagynak minden intézményesült vallás-klubot, de megmaradnak Krisztusban, akkor se vétkeznek, de ezt különösképp akkor tartom javalltnak, ha a férj ismer olyan körülményt, ami miatt a feleség iránti szeretetből így dönt (pl. a feleség számára valami miatt kínos lenne a másik felekezethez csatlakozni) és felelősséggel vállalja, hogy gondoskodik mindkettőjük szellemi növekedéséről. Ilyen esetben a legfontosabb, hogy tudatosan gyakorolják az Igei minimál-közösséget Krisztussal (ahol ketten vagy hárman ...) Ez vallási kötődés mellett is egzisztenciális.

Tapasztalatból tudom, hogy házassági Hithű közösség masszív bástya, amin nehezebben fognak a gonosz nyilai.

2017. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"más felekezethez"


Isten nem ökomenizmus alapján vezeti a népét.Sosem volt vallásköziség.

Jézus nevére bárki hivatkozhat, ahogy maga Jézus is elmondta hogy lesz ilyen.

még sem fogja elismerni Őket

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

2017. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9es válaszolónak: és ha ezt pont jehova tanúinak fogja mondani?
2017. jan. 22. 02:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!