Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánizmus is csak egy...

A Sátánizmus is csak egy trend volt, aminek befellegzett?

Figyelt kérdés
Kb. 3 évvel ezelőtt rengeteg ismerősöm nevezte magát Sátánistának, interneten is rengeteg ilyen emberrel találkoztam. Én is utánanéztem több fajtájának is, és sok elvét átvettem, mert tetszett, de nem vagyok egyik fajtának sem követője vagy istenítője, nem is leszek. :D Azok az emberek, akik régen ezt mondták nagyrészt ateisták most vagy áttértek egy másik pogány vallásra, új kővetőkkel pedig nem találkoztam, ez is csak egy divat volt, amit a fiatalok felkaptak, mert "menő"? :D Vagy csak rájöttek, hogy ott nem lehet megállni, ha fejlődni akarnak? :P

2017. jan. 21. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez szerintem majdnem mindig divat egy bizonyos korba főleg kamaszoknál a legtöbb kinövi. Én több ilyen embert ismertem 15-17 éves korba volt mind pár év alatt kinőtték.
2017. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Alain Delon ***** válasza:
55%
Amíg istenizmus van, addig sátánizmus is van. Mind a kettő ugyanonnan jön.
2017. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez érdekes, nekem pl. soha nem voltak sátánista ismerőseim. :D
2017. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: lehet hogy nem tudod hogy ők sátánisták...

Pl nekem is vannak ismerőseim akiknek fogalmuk sincs hogy az vagyok

Tegnap egy biciklis nénike leszólított hogy milyen vallásu vagyok meg legyek én is Jehova tanuja. Mikor mondtam neki hogy sátánista vagyok elkezdett üvöltözni mindenféle káromlásokat a vallásommal kapcs. Na ezért nem mondom meg csak néhány embernek. De remélem kedves kérdező a sátánizmus alat nem az ördögimádó luciferizmust érted hanem a LaVey féle sátánizmust. És lehet hogy észre sem veszed hogy mennyi van körülötted. Régebben *amikor még nem voltam sátánista* sokat odajöttek és megkérdezték hogy sátánista vagyok e -akkor még talpig feketébe jártam azóta már csak félig- és senkinek sem tünne fel hogy milyen vallást képviselek. Élem az életem a szabadság jegyében megkötések nélkül. A sátánizmus nem rossz.

2017. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem fogalmazásából is kiderült, hogy minden Sátánizmusra értem ezt. Tisztában vagyok LaVey "Sátánizmusának" fogalmával, a Spiritualista Sátánizmussal, ördögimádó fajtákkal, bibliai Lucifer követőiével, és jó pár fajtával (Crowley pl). Köszönöm a válaszod, nekem is ismerős a helyzet, mert pentagrammok vannak a táskámra rajzolva, és akármikor meglát egy keresztény/ítélkező tudatlan, egyből buta(nem ezt a szót használják) Sátánistának nevez, pedig ismétlem nem vagyok az. :D
2017. jan. 22. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Még mindig csak egy trend.
2017. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
A "sátánisták" 95%-ban.
2017. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Én elmesélem az egyik haverom "sátánista" hitét.


Ismerősömnek a vallás "evolúciója":


Először kiskorában hívő volt, járt templomba, vasárnapi iskolába mert a vallástanárnő megkérte rá, és élvezte az "ottani" játékot.

Aztán 15-16 éves korában jött el az a lázadós időszak, és persze ezt a hitében is kiélte, azért hogy provokálja a vallásosokat, vagy ellent mondjon nekik, azért kezdte el ezt a Sátánistáskodást, de nem volt semmi komoly hite, nem imádkozott a sátánhoz, nem voltak szertartásai, csak azt az időt élte hogy "HÚ de menő a 666, és a fordított kereszt, mert mindenki tátja rá a száját". Aztán persze kinőtte. De nem lehet mondani hogy ő "Lucifer tanításait követte" stb, hogy ezt lehessen mondani a hitének. Ez csak egyfajta lázadás volt, nem találta a világban Istent, hiányolta hogy anyagilag megismerje, ezért a sértettség, vagy a becsapottság érzete, hogy ő semmiféle Istennel nem tud kapcsolatba lépni erre "fajult" át, aztán persze ateista lett.

2017. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

elvileg vannak komoly sátánisták kidolgozott teológiával elvekkel és egyebekkel, de tudomásom szerint ilyenek csak az USA-ban vannak és a durva, hogy az erkölcsiségük alapján kb "tetovált, fura hajú fekete ruhás viszonylag liberálisabb keresztények"


ami Mo-n van meg tényleg ahány ember annyi féle sátánizmus, és 16-től fölfelé ki is növik, ugyan ez igaz a legtöbb neopogány vallásra is, a motiváció is elég változó van aki imádja a felsőbbrendűségérzetet amit ezzel el tud nyerni ugyan akkor nem nézi senki egy kötekedő parasznak mintha harcias ateista lenne + itt még jön az is hogy "ő nagy titkok tudója" mások csak egyszerűen érdekesnek találnak valamit, azt mondják ez tök jó, akkor mostantól el kezdik követni, persze ezek csak ilyen kamaszos fellángolások, gyakran még mélyebb ismeretük sincs a témában (mikor én voltam kaamsz akkor mindenki a szélsőjobbot kóstolgatta), vannak olyanok is akik csak keménynek akarják érdezni magukat, meg vicces ezzel riogati a nagyit

2017. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Hogy egy ellenpéldával is érvjek: én 11.-es koromban ismertem meg a sátánizmust, és még most is az vagyok, nem nőttem ki. Ez olyan, mint ha valaki rocker. Valakinél elmúlik, de aki tényleg a lelkében az, az nem fogja. Ha valaki a sátánizmussal lázadni akar, akkor tényleg ki fogja nőni, de vannak olyan emberek, akik tényleg komolyan gondolják ezt az eszmerendszert, és ez egyáltalán nem rossz, amég nem ártanak vele valakinek.
2017. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!