Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánizmus is csak egy...

A Sátánizmus is csak egy trend volt, aminek befellegzett?

Figyelt kérdés
Kb. 3 évvel ezelőtt rengeteg ismerősöm nevezte magát Sátánistának, interneten is rengeteg ilyen emberrel találkoztam. Én is utánanéztem több fajtájának is, és sok elvét átvettem, mert tetszett, de nem vagyok egyik fajtának sem követője vagy istenítője, nem is leszek. :D Azok az emberek, akik régen ezt mondták nagyrészt ateisták most vagy áttértek egy másik pogány vallásra, új kővetőkkel pedig nem találkoztam, ez is csak egy divat volt, amit a fiatalok felkaptak, mert "menő"? :D Vagy csak rájöttek, hogy ott nem lehet megállni, ha fejlődni akarnak? :P

2017. jan. 21. 22:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
89%
A sátánizmus egyfajta filozófia ami a szabadságra, szabad akaratra épül. Aleister Crowley-t tartják a modern kori sátánizmus atyjának. Rengetegen követik az eszméit, az emberek többsége pedig nem is tudja ezt magáról. Az izmusok közül a liberalizmus vett át belőle leginkább. "Do what thou wilt, shall be the whole of the law." A világ pedig valóban ebbe az irányba tart. "Tégy amit akarsz és az lesz a törvény egésze." Tégy amit akarsz megkötések nélkül. Konzervatív emberek főleg e miatt nem szeretik a liberalizmust bár nem nem hinném, hogy tisztában vannak Crowley-val és a Thelemával. Az összes mai sátánizmus az ő filozófiájára épít. Teljesen mindegy, hogy Lavey féle, spirituális...stb. A legtöbb tini valóban csak divatból, vagy feltűnési viszketegségből csinálja, de ők sem a filozófiai részével foglalkoznak hanem inkább a sztereotípiás "imádkozzunk sátánhoz, ő menőbb mint isten", "hordjunk pentagrammot, bár fingunk sincs mit jelent, de sátánista szimbólum szóval faxa." dolgok érdeklik őket.
2017. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!