Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliai idézet! Hogyan volt/va...

Bibliai idézet! Hogyan volt/van írva eredetiben? És hogyan lehetne szó szerint lefordítani az eredeti mondatot? Mondat lent.

Figyelt kérdés
"Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!"

2017. jan. 22. 05:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Zsolt 46,11

Csendesedjetek és ismerjétek el, hogy én vagyok az Isten! Károli fordítás


Az eredetiben:

הַרְפּ֣וּ וּ֭דְעוּ כִּי־אָנֹכִ֣י אֱלֹהִ֑ים


Amit írtál alapvetőan helyes fordítás:

Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!


Üdv: Péter

2017. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Üdvözöllek Péter! Köszönöm szépen a segítséget!


Olvastam egy ilyen fordítást: "Légy csendben és megismered, hogy én vagyok az Úr!" -> Ez a fordítás véleményed szerint mennyire helytálló? Így is lehetne fordítani vagy a "Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!" - jobb fordítás?

2017. jan. 22. 07:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is jó fordítás, a mondandója ugyanaz. Én jobban szeretem az új fordítást, mert jobban megértik a fiatalok, mint a régit. 20 éves vagyok.
2017. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm, hogy írtál! Megmondanád még, hogy te melyik Biblia fordítást olvastad - és az a neten elérhető-e?
2017. jan. 22. 09:56
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Milyen érdekes, hogy a Bibliában is vannak olyan idézetek, amik ösztönöznek a meditációra :)
2017. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Károli van nekem.
2017. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vannak, akik meditációnak nevezik, de jobb lenne már egy helytálló MAGYAR kifejezést találni a csendben levésre.


Sokan nem tudják, hogy mit jelent az a szó: "meditáció" és nem is furcsa, hogy nincs erről tudomásuk, mert manapság már annyi mindenre rámondják, hogy meditáció (ami nem az).


No de kérem a kedves hozzászólókat, hogy a kérdés legyen a vezérfonal, arra kívánok válaszokat kapni! Köszi!

2017. jan. 22. 11:14
 8/15 A kérdező kommentje:
#6! Köszönöm!
2017. jan. 22. 11:14
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
", de jobb lenne már egy helytálló MAGYAR kifejezést találni a csendben levésre. " Miért kéne? Ez a szó tökéletes rá, és a csendben levés sem fejezi ki a meditációt.
2017. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy térjünk vissza a kérdésre, köszi!
2017. jan. 22. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!