Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol beszél a Biblia vezetőtetü...

Hol beszél a Biblia vezetőtetületről, felvigyázókról, kongresszusokról, királyságtermeről vagy bétel szolgákról?

Figyelt kérdés

#örtorony #vezetőzestület
2017. jan. 24. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Megprobaltam osszeszedni a Bibliabol a kerdeseidre vonatkozo Biblia verseket.

Vezetotestulet; 1sz ban Heberek13/10.Efezus4/11.Cselekedetek15/1-3.

Ok szolgaltak a vezeto testuletkent.

Felvigyazok;Titus1/5,7.

Kiralysagterem: A kiralysagterem elnevezes 1930-as evek ota hasznalnak, talaloan fejezi ki az epulet celjat, ami nem mas mint hogy elomozditsa az imadatot, es hogy kozpontja legyen annak a munkanak, mely a kiralysag jo hiret hirdeti.Mate24/14. Az 1sz keresztenyek sajat otthonaikban tartottak az osszejoveteleket cselekedetek12/12. Ma Jehova nepe tobb tizezer Kiralysagterembe gyulnek ossze,hogy gyakoroljak az imadatott.


Kongresszus;5 Mozes31/12" Gyujsd egybe a nepet..." Isten nepe tobb ezer evvel ezelott is tartott szent gyuleseket.2Mozes 20/18,5 Mozes4/

9,10.

Betelszolgak: 2 Kiralyok1,2,3.Amos7/10,11,12,13,14.

2017. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kicsit nyelvtanilag érthetetlen amit írtál. Egyedül a (fel)Vigyázó szóra tudok neked bibliai megfelelőt idézni. Dániel könyvében 4 rész 20. versében a királynak mondott üzenetben van szó róla. A többi megfogalmazást kérlek pontosítsd.
2017. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Jehova tanú, de ez a kérdés elég butácskára sikerült, ne haragudj. Minden felekezet úgy szervezi meg az életét, ahogy akarja. Már a korai keresztényeknek is volt egyfajta "vezetőtestületük", az apostolok Jeruzsálemben, akik kijelölték a csapásirányt. A felvigyázó nyilván valami gyülekezeti vezető, erről ír Pál apostol a leveleiben, csak nem ezt a szót használja, de ez fordítás kérdése. A kori keresztényeknek is voltak összejöveteli helyeik, ezt e tanúk királyságteremnek hívják, tényleg elég hülye szó, de semmivel sem kevésbé biblikus, mint az imaház, vagy a templom vagy bármi. A kongresszus meg azt hiszem az, amikor sokan találkoznak, ez a szó sem szerepel a bibliában, de ez is olyan, amit mindenhol csinálnak, csak máshol konferenciának meg világtalálkozónak hívják.

Rengeteg dolog van, amibe bele lehet kötni a tanúk kapcsán, de az általad most felsoroltak pont nem azok.

2017. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én nem látok itt "vezetőtestületet";


Héberek 13:10

"Van oltárunk, a melyről nincs joguk enni azoknak, a kik sátornak szolgálnak."


Itt sem látok vezető testületet;


Ef 4:11

"És ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:"


És itt sem,csak apostolokat és véneket;


ApCsel 15:1-3

Némelyek pedig, kik Júdeából jöttek alá, így tanítják vala az atyafiakat: Ha körül nem metélkedtek Mózes rendtartása szerint, nem idvezülhettek.

Mikor azért Pálnak és Barnabásnak nagy háborúsága és vetekedése lőn azok ellen, azt végezék, hogy Pál és Barnabás és némely mások ő közülök menjenek fel az apostolokhoz és a vénekhez Jeruzsálembe e kérdés ügyében.

ők tehát kikísértetvén a gyülekezettől, általmentek Fenicián és Samárián, elbeszélve a pogányok megtérését; és nagy örömet szerzének az összes atyafiaknak.


Itt sincs felvigyázó csak püspök;


Tit 1:5-7

" A végett hagytalak téged Krétában, hogy a hátramaradt dolgokat hozd rendbe, és rendelj városonként presbitereket, a miképen én néked meghagytam;

Ha van feddhetetlen, egy feleségű férfiú, a kinek hívő, nem kicsapongással vádolt avagy engedetlen gyermekei vannak.

Mert szükséges, hogy a püspök feddhetetlen legyen, mint Isten sáfára; nem akaratos, nem haragos, nem részeges, nem verekedő, nem rút nyerészkedő;"


Királyságtermet sem találok sehol csak templomokat,kongresszust sem csak gyülekezetet és olyan, hogy Bétel szolgák nincs benne. De azért köszönöm a fáradozásod!

2017. jan. 24. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Templomokat nem hiszem, hogy találsz. A zsidók összesen két épületet neveztek templomnak, először Salamonét, azt lerombolták, később újraépítették, aztán a rómaik rombolták le újra. Az összes többi zsinagóga, nem templom. A korai keresztények nem nevezték az összejöveteli helyüket templomnak.

Ha már mindenáron a szavakon akarunk lovagolni, amúgy mindegy.

2017. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 :)

Lehet,hogy annak tűnik és azt hiszem, hogy igazad is van mert ha az ember kötekedni akar akkor talál rá módot, hogy megtegye.

A kérdésemet ebből a kérdésből ihlettem;


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Úgyhogy amit nekem elmondtál mond el nekik is mert aki megfogalmazt azt a kérdést elég "butácska"volt.(szeríntem is)


És most én is az lettem! :D

2017. jan. 24. 12:05
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen így van 2 épületet neveztek templomnak, vagyis többes széámban templomoknak.

A zsinagóga meg nem templom mer Templomnak azt a helyet hívják, ahol áldozatot mutatnak be.Mivel ilyen már nincs a zsidóknak azóta a zsidóknak csak zsinagógáik vannak, azaz imádkozó és írásmagyarázatra szolgáló épületeik, amilyenek voltak minden nagyobb faluban Krisztus idejében is, mikor még állt a templom. Ezeket a zsinagógákat azonban akkor senki se mondta és tekintette templomoknak.


Persze igazad van szavakon lovaglásnak semmi értelme! :)

2017. jan. 24. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:

(Cselekedetek 15:23) . . .„Az apostolok és a vének, a testvéreitek, . . .


Nem ezt a kifejezést használták, de az apostolok és a vének voltak azok, akiknek a szellemi kiosztás volt a feladatuk a gyülekezetek felé, a gyülekezetekben pedig felelős testvéreket neveztek ki a terelgetésre tanításra, a gyülekezet ügyeinek intézésére.

2017. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as: Szerintem a kérdező azért tette fel ezt a kérdést, mert a Tanúkat például a Pápa és a Bíborosok zavarják.
2017. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!