Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék visszatalálni?

Hogyan tudnék visszatalálni?

Figyelt kérdés
Igazság szerint tizenéves vagyok. Templomba járok, olvasom az evangéliumot, mindennap imádkozom, gyakran rózsafüzérezek, de megrendült a hitem. Mit javasoltok?

2017. jan. 22. 18:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

Ez de érdekes, én 17 éves fiú vagyok és a napokban nekem is volt ilyen érzésem 1-2 napig de visszataláltam önmagamhoz.

Tudnál Privátba írni hogy mit éreztél?

2017. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 M.E2 válasza:
Sokszor lesz így az életben. A túlzott ájtatosság sem jó, mert a hit és a remény nem ugyanaz. Bizonyos dolgok megvalósulásához sok idő kell. Segíts magadon, Isten is megsegít. A hit ahhoz kell, hogy ha az ember elesik, felálljon és újra nekidurálja magát. A vallás, a hit nem varázslat. Ha hiszek benne, hogy át tudok ugrani egy magas falat, remélem, hogy kellő edzéssel sikerülni fog, még akkor is, ha időről-időre visszaesek és nem sikerül.
2017. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én is pont így érzek, szóval kíváncsi vagyok a válaszokra.


17/L

2017. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De mégis miért rendült meg a hited?Ha pontosabban megírnád részletesebb válaszokat is kaphatnál.
2017. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Milyen teren rendult meg a hited?
2017. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 imakommandós ***** válasza:
4%

Tedd félre a rózsafüzért mert kerülni kell a bálványimádást. (I.Kor.10:14)

Egyenlőre csak imádkozz, és amit olvasol azt próbáld a gyakorlatba ültetni.

2017. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem a rózsfüzérhez imádkozik, ennyire ne legyünk már buták...
2017. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 imakommandós ***** válasza:
0%
Nem csak a rózsasügérezés bálványimádás, hanem a Mária-tisztelet is. A rózsafüzér egy ezoterikus mantra Máriához. Máriát tiszteljük, de csak mint esendő hívő asszonyt, akinek elsőszülött fia volt Jézus. Vissza kell állitani mindenkinek az Irások tekintélyét az életében és elhagyni a tévtanitásokat.
2017. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy nyugodtan fordíts hátat az egész maszlagnak.

De ettől függetlenül, ha megrendült a hited, s tényleg vissza akarsz térni, akkor azt kéne tudnunk, mitől rendült meg! :)

2017. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Miért annyira nehéz megérteni, hogy a katolikusok, az ortodoxok nem imádják Máriát? Miért nehéz megérteni, hogy az "imád" és "imádkozik" igék bár a magyarban igen hasonlóak, mást jelentenek?

Mária tényleg csak egy "átlagos" asszony volt, végül is csak világra szülte Istent. Minden harmadik asszony megteszi, vagy negyedik. Az anygal is csak tréfálkozhatott, amikor mondta "kegyelemmel teljes", "áldott vagy te az asszonyok között". Tényleg teljesen hétköznapi.


Egyébként kedves kérdező, a legnagyobb szentek között is volt olyan akinek a hite megingott, emberek vagyunk. Imádkozz tovább és a hited újra megerősödik.

Mond tovább bátran a rózsafüzért, csak arra figyelj, hogy ez egy elmélkedő imádság. Egy-egy titkon érdemes kicsit jobban elgondolkodni és nem monoton módon mondani. Elmélkedve kicsit lassabb lesz, de elég akár ha csak egy tizedet mondasz így. Idővel meghozza gyümölcsét.

2017. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!