Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mit gondoltok...

Keresztényként mit gondoltok a transszexualitásról?

Figyelt kérdés

Tehát amikor valaki úgy érzi rossz testbe született és szeretné ezt korrigáltatni valamilyen módon, legyen az gyógyszeres(hormon) avagy műtéti.

Ha valakinek a másodlagos nemi jellege is ahhoz a nemhez közelít inkább, amivé válni szeretne és nem ahhoz amilyen testben valójában született, akkor ez keresztényi szemmel nézve bűn?

Úgy hiszem teljesen felesleges mind őket, mind egyes homoszexuálisokat "kigyógyítani" hisz ilyen nagyon kevés esetben történik meg. Sőt csodás gyógyulások sosem történnek konkrét genetikai eredetű betegségek esetében, pl Down szindróma, vagy egyéb kromoszóma szintű betegségek.

Isten ilyen esetben miért nem tud kigyógyítani? Láttátok már, hogy valakinek akár csak a kisujja is visszanőtt a hite által? Holott a tudomány lassan már erre is képes lesz.


Az orvostudomány,illetve a saját akaraterőnk által rengeteg betegség megszűnne, a hit függetlenül attól hogy mire irányul szintén, de csak egy katalizátor.

Miért kell mégis sok esetben erőltetni az emberre, vagy inkább rányomni a bélyegét annak, hogy ő bűnös, ha ezt meg azt érzi és csak az Istenbe vetett hit által gyógyulhat ki, holott lehet csak boldogtalanság és súlyos apátia lesz csak az eredménye.


2017. jan. 26. 10:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%

A homoszexualitás nem genetikai eredetű, hanem pszichés betegség, és sok esetben sikeresen kezelik. A materiális világnézet szeretné ráhúzni, hogy genetikai betegség, hogy a Biblia ellen menjenek. Nincs bizonyítva, hogy genetikai eredetű, így megáll Róma 1.19-1.32


"Láttátok már, hogy valakinek akár csak a kisujja is visszanőtt a hite által? Holott a tudomány lassan már erre is képes lesz. "

Tudományba vetett feltétlen hit. Dehogy lesz képes. A művégtagokat fejlesztik nagyon ügyesen

2017. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Pedig van rá példa, hogy visszanőtt sikeresen egy bizonyos anyag hatására, pontosan nem tudom, hogy őssejt kezeléshez köze van e. Azt, hogy bonyolultabb idegi hálózatot képesek lesznek e fejleszteni még a jövő zenéje.

Nem hinném hogy lelki eredetű, biztos vagyok benne, hogy kódolt, látszik, hogy nem voltak ilyen jellegű ismerőseid, és nem láttad mennyire szenvednek ettől.

Sose kívánták volna ezt és ami ezzel jár.

2017. jan. 26. 11:07
 3/31 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy keresztényként nem is annyira ismert a pszichés betegségek tárháza, ugyanis inkább mindenben démoni megszállást látnak, de nem mondom hogy az orvostudomány olyan jó lenne benne, ahol is tele nyomják antidepresszánsal, vagy hasonló tudatmódosító, nyugtató szerrel. De az alternatív gyógymódok talán hatásosabbak, ha tényleg beteg az illető, de sose fogsz olyat mutatni nekem, hogy egy full homoszexuális illető egyszer csak pálfordulásként csettintésre megváltozik.
2017. jan. 26. 11:13
 4/31 Molyember ***** válasza:
65%
Az lenne a legjobb, ha mindenki megtartaná magának a véleményét, vagy legalábbis nem csinálna belőle társadalmi kérdést. Bűn a homoszexualitás? Ok, akkor ne csinálja. Ugyanígy bűn a házasság előtti szex is, mégse lehet ráerőltetni a társadalomra, mert hamar kigyulladna pár templom. Most akkor néhány bűnt figyelmen kívül lehet hagyni? Vannak Istennek olyan törvényei, amik nem fontosak? :D Ugye. Nem a vallással van bajom, hanem akik azt hiszik, hogy mindenkinek pontosan ugyanazt kell gondolnia a világról, különben mindmeghalunk. Hatalmasat lendülne előre a világ, ha a vallás nem pofázna bele a világ dolgaiba, és fordítva.
2017. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%

Ismersz Down szindrómást? Én igen, maga a szeretet mindegyik. Ezen kár lenne változtatni és egy beteg baba nagyon is jó lehetőség arra, hogy a szülők jó irányba változzanak. De őket ne hasonlítsd már azokhoz, akik ÚGY ÉRZIK, hogy rossz testbe születtek, mert egy Down-os sose fogja ÚGY ÉREZNI, hogy ő Down szindrómás, mivel ő az ténylegesen.

Ha valaki ÚGY ÉRZI, hogy neki muszáj másnak lenni, akkor az ő baja. Térjen meg Istenhez, hogy hozza rendbe, és utána már nem fogja ÚGY ÉREZNI

2017. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Persze , egyik se bűn, az egyik egy állapot, a másik meg természetes eredetű. Főleg, mivel egy normális ember élvezni is akarja az életét, nem csak korlátokat szabni annak. Hogyan tudná meg valaki mit tegyen majd az igazival, hogyan nyújtson neki örömet, ha a házasság előtt csúnyán mondva "nem gyakorol". És ha valaki csak azért menekül házasságba, mert a szülei konzervatívok és ő meg már nagyon szükségét érezné, hogy milyen lehet a szexualitás, aztán kiderül mégse ő volt az igazi az életében. Akkor következik a felesleges jogi, egyházi, és lélektani procedúra(válás), amire aztán rámehet az ember, vagy csak tűr, mint az elődeink, és sose lesz belőlük igazán boldog ember.
2017. jan. 26. 11:29
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
Ja és még valami: rengeteg pedofil hivatkozik arra, hogy ÚGY ÉRZI a gyermek maga kezdett ki vele, ezért létesített vele nemi kapcsolatot. Néha én is ÚGY ÉRZEM, hogy nem bírom már tovább. És akkor mi van? Felállok és megyek tovább. De hát végül is a bűnt nem áll semmiből legalizálni saját magában olyannak, aki nem elismeri, hogy az bűn, hanem imád benne élni. Ilyenkor jön a jó öreg "jogom van hozzá".
2017. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

Az tény, hogy Isten most nem tesz csodát, és nem "gyógyítja" meg az ilyen és ehhez hasonló dolgokban élőket.


Viszont ad erőt, és képességet, hogy ne éljenek ezzel az érzéssel összhangban, amíg el nem jön az új rend.

Az ember tud önuralmat gyakorolni a saját teste és gondolatai felett, ellenben nem íratta volna le Isten hogy ez lehetséges.


az tény hogy nagy erőfeszítést igényel, de aki szereti az életadóját, az tesz azért, hogy Istene kedvében járva, felhagyjon a helytelen életével.


az Isten iránti szeretet ennyire erős tud lenni.

(1Korintusz 13:8) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. . . .

2017. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

A transszexualitás valószínűleg az előző életekben elkövetett szexuális bűnöknek a következménye.

Olyan kereszt, tanulási kényszer, amelyet csak hittel lehet elhordozni.


Az Isten senkit sem büntet, mindenkinek csak is a saját maga által elkövetett bűneit kell tudnia kezelni, és meg gyógyulnia, természetesen éppen az Isten segítségével, és nem pedig annak ellenére kiélni, és ez által további karmikus megkötözöttségeket felvenni.

2017. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig van rá példa, hogy visszanőtt sikeresen egy bizonyos anyag hatására, pontosan nem tudom, hogy őssejt kezeléshez köze van e. Azt, hogy bonyolultabb idegi hálózatot képesek lesznek e fejleszteni még a jövő zenéje.

Nem hinném hogy lelki eredetű, biztos vagyok benne, hogy kódolt, látszik, hogy nem voltak ilyen jellegű ismerőseid, és nem láttad mennyire szenvednek ettől.

Sose kívánták volna ezt és ami ezzel jár."


Köszi a választ. Erről az őssejtes dologról én is hallottam, bizonyos esetekben tényleg működik és ez jó dolog. Multi és pluripotens őssejtek volt nekem anno vizsgakérdés élettanból:) Ezt én keresztényként üdvözlöm, hisz jó dolgok ezek, jó, ha a tudomány fejlődik. Szerintem ilyen téren nincs versengés a hit és a tudomány között. A kettőnek más az alapja

Ha szenvednek az ismerőseid, lehet, el kellene menniük ezzel foglalkozó központokba, mert szerintem nem kódolt. Egypetéjű ikreknél végzett megfigyelésnél ha valamelyikül homoszexuális lett, csak kevés esetben lett a másik is az. Ezért nem lehet genetikailag kódolt. Érdemes rákeresni az ezzel kapcsolatos témákra, bizonyosságokra, hátha segít

Nem bizonyítékként, csak érdekességként:

[link]

2017. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!