Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony szervezet miért...

Az Őrtorony szervezet miért "szervezet" és miért nem vallás?

Figyelt kérdés

Tudtommal a leggyakoribb definíciók szerint a vallás a természetfölöttibe vetett hit ritualizált,és intézményesült formája.A latin religio kifejezés a religare „újra összekötni, visszakapcsolni” igéből származik, és pontosan megadja a vallás fő funkcióját: ez pedig az ember visszavezetése eredeti állapotába, az Istennel való élő kapcsolat helyreállítása.


A szervezet fogalmáról viszont ezt írja Mastenbroek és Berde.


"A szervezet nem más, mint az egymással függőségi viszonyban álló

csoportok hálózata, melyben a különböző csoportok közti kapcsolatokat

az egymás közti verseny (és az ebből adódó versengő, kompetitív

stratégiák), illetve az együttműködés (a kooperatív stratégiák) jellemzik

(Mastenbroek, 1991.).

A szervezet, a társadalmi és gazdasági folyamatok realizálásának

feltételeit (ember, eszköz, infrastruktúra stb.) és kereteit (jogi,

pénzügyi) biztosító, tudatosan kiépített rendszer (kommunikációs,

információs, hatalmi stb.) (Berde, 2009.)."

Egy szervezetnek tehát mi köze az Istennel való élő kapcsolathoz?

Egy szervezet fő célja a terjeszkedés a hatalomra törekvés meg mint ahogy Mastenbroek is írja "különböző csoportok egymésközti versengés"e.

Szóval egy szervezet saját érdeke,a hosszú távon való fennmaradásra irányul, de ehhez semmi köze Istenhez mert a saját céljait űzi.


Már párszor rámszóltak a tanúk, hogy ne nevezzem "vallásnak" a szervezetet mert nem vallás.

Hát engem aztán igazán ez nem zavar mert ha nektek ez így megfelel akkor én elfogadom, csak azt magyarázzátok meg akkor kérlekszépen, hogy mi közötök van Jézushoz?



2017. jan. 26. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de ez mellé még részvénytársaság is.
2017. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Előző: javasolnám neked inkább ezt

[link]

[link]

2017. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Miért kell vitát szítani


annyit mondtam, ha rám utalsz, hogy Jézus nem vallások különbözőségét hozta létre, hanem az eredeti Istennek járó imádatot állította helyre.

ettől függetlenül jelenleg vallásnak neveznek egy hit életet, mert ez terjedt el.

Hogy nem értek vele egyet, ettől még nem fogom megtiltani hogy ennek hívd.

2017. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Csupa friss hír ketteske. Gondolom azokat a cikkeket már nem olvastad el, amik leírják, hogy bíróságra lett víve az ügy és meg is nyerte Szenczy, kivel rágalom volt, ugye? Gondoltam.
2017. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mert Isten ha olvastad a Bibliát, egy megszervezett rendezett imádatot írt elő mindenkinek aki a népéhez tartozik.

Nem volt vallásköziség, megosztottság az imádat terén, mert mindenkinek egyformán azt kellett tennie, amit Isten egy prófétával közvetített a szándékát illetően, hogy milyen áldozatot mutassanak be, vagy törvényt tartsanak be.

S nem úgy, hogy az egyik 20 fős csoport így gondolja és teszi, a másik megint másként, és így tovább.

2017. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Istennek célja van, terve amit megvalósít azokkal akiket kiválaszt.

Nem emberek választanak, hanem a Teremtő.

Mert olyan embert nem fog választani, akiről tudja, hogy nem fogja elvégezni az adott feladatot.


(János 15:16) 16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket — és arra jelöltelek ki benneteket, hogy menjetek, és mindig teremjetek gyümölcsöt,

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt. . .


(Ézsaiás 43:10) . . ., szolgám, akit kiválasztottam,. . .

(Zsoltárok 78:68) . . .Júda törzsét választotta,. . .

(Efézus 1:4) 4 mint ahogy kiválasztott minket vele egységben. . .

(2Tesszalonika 2:13) . . .mert az Isten kezdettől fogva kiválasztott benneteket a megmentésre . . .


olyan alázatos tanítható embereket keres és választ akik nem fordítanak hátat Isten kérésének ha az emberi szemszögből nézve nem fekszik, vagy szégyellni valónak tartja.

2017. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves living! :)-én nem rád utaltam mert nem te vagy a világ közepe hisz sok más tanúval is szoktam beszélgetni és nem feltétlen itt a gyakorin. És érdekes módon ha már felhosztad akkor azt kell mondanom, hogy ténylegesen egyforma véleményen vagytok hittestvéreiddel.


"Mert Isten ha olvastad a Bibliát, egy megszervezett rendezett imádatot írt elő mindenkinek aki a népéhez tartozik.

Nem volt vallásköziség, megosztottság az imádat terén,"


Tényleg!? és szerinted a kereszténység mit tesz az "imádat terén"? Nem imádják esetleg az Urat, nem tesznek eleget talán a felebaráti kötelességeiknek?

Mond csak a ti királyságtermeitekbe hányszor voltak meghíva más egyházfelekezetek,közösségek?

Hányszor hívtátok meg pl a reformátusokat egy közös Istentiszteletre, vagy a katolikusokat egy közös misére, vagy akár a baptistákat e4gy közös Biblia órára? Vagy ott vannak az Adventisták hisz szinte "rokonok" vagytok őket meghívtátok valaha is egy közös programra?

Nem! Nem tettétek mert ti egy SZERVEZET vagytok és nem egy vallási közösség!


Mi tartunk közös programokat a katolikusokkal a baptistákkal sőt még az ortodox egyházzal is voltak már közös jótékonysági programjaink, ahol nem azt néztük, hogy vajon ki ortodox vagy református vagy katolikus, vagy baptista hanem egyszerűen testvérként kezeltünk mindenkit.


Ne haraudj de az amit te "egységes Isten imádatnak" nevezel, az egy szatira nálatok.


És nem vitát szítok, csak leírom azt ami neked nincs megengedve..

2017. jan. 26. 20:44
 8/19 anonim ***** válasza:

Tévedsz kedves Barátom.


Jehova Tanúi bárkit szeretettel várnak, az összejövetelekre, akik szeretnének a Biblia tanulmányozáson részt venni. A jw.org honlapon meglehet találni, hogy kinek hol van a legközelebbi gyülekezet, és az időpont.


Isten elrendezésében soha nem volt, hogy más "vallású" emberek beleavatkozzanak Isten által tanított, vezetett ügyekbe, hogy összekeveredjenek ezek.

Óva intett a keveredéstől. Sem az Izraelitáknak nem engedte, és a keresztények sem osztódtak felekezetekre.

S maguk között intézték a jótékonyságot, és az imádatot.


Ha valaki Isten népéhez szeretett volna csatlakozni, annak el kellett azt a tanítást fogadni, és az imádatot, mert a Teremtő nem fogadott el mást csak amit Ő előírt.


S ha ennyi nevű felekezet van, hogy lehet, hogy az apostolok idejében, nem voltak ilyen különböző nevek alatt.

s nem is lenne ha a hitehagyás nem kezdődött volna el,

2017. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.


(1Korintusz 1:12, 13) 12 Ezt úgy értem, hogy mindegyikőtök ilyeneket mond: „Én Pálhoz tartozom!” „Én meg Apollóshoz!” „Én meg Kéfáshoz!” „Én meg Krisztushoz!” 13 Meg van osztva a Krisztus.. . .


Krisztus tanítások sokféleségére van megosztva?

Az nem lehet, mert vagy az egyik igaz, a másik nem.

Kétféle igazság nem létezik.

2017. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Pietrosol ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Off!


Living witness!


"Kétféle igazság nem létezik."


Ha Te most azt mondod, hogy kel fel a nap és a föld túloldalán valaki azt mondja, hogy megy le a nap, mindeközben a nemzetközi űrállomáson Vologya azt mondja, hogy se nem kel, se nem nyugszik, akkor kinek van igaza?

2017. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!