Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony Szervezet milyen...

Az Őrtorony Szervezet milyen alapokkal és hány éves múltal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Már csak azért kérdem mert sokan azt tartják, hogy nem szabad a múltba élni hanem mindig előre kell tekinteni és a jövőt kell szem előtt tartani amivel én nayjából eyet is értek. Viszont én úgy gondolom, hogy az alapok azok nagyon fontosak mert mint ahogy egy fának is a gyöketrei határozzák meg a tisztaságát és hosszú életét úgy mi nekünk embereknek is fontosak azok az alapok amelyek meghatározzák életünket úgy a szellemiekben mint a fizikai világunkban is.

Jézus a "fa gyümölcseiről" beszélt, viszont itt nem is a "gyümölcsök" a fontosak hanem a "fa"!


Szóval akkor az Őrtorony Szervezetnek ez a "fája" mennyire makulátlan és milyen hosszú életű?



2017. jan. 24. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az "Őrtorony Szervezet"???
2017. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát az őrtorony részvénytársaság, ami kb 150 éve adja ki a havi folyóiratait, állandóan változó tanítással.
2017. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Az Őrtorony nem szervezet, hanem a Jehovisták kiadvány. Egyidős velük.
2017. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Dehogyisnem ez a neve! Az újságjukban is benne van, hogy ki a kiadó, igaz, angolul. Magyarul őrtorony részvénytársaság. Ha egyszer ez a neve...
2017. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Az Őrtorony szervezet a Miller mozgalom romjain alapult.


A 19. században William Miller protestáns prédikátor (Dán 8,14) alapján elkezdte prédikálni azt, hogy Jézus Krisztus 1844-ben fog visszajönni. Természetesen csalódott, a mozgalom pedig darabokra esett.


Sokan nem tudták elviselni, hogy nem jött vissza Jézus, és itt kezdődik el az Őrtorony története is. A csalódott hívek ugyanis további számításokat, elméleteket gyártottak. Az Őrtorony alapítójára C. T. Russelre, nagy hatással voltak Jonas Wendell adventista prédikátor tanításai, ezért nem meglepő, hogy a tanításaiban az adventista mentalitás folyamatosan visszaköszön (pl. számítgatások). Röviden tehát kb. 150 éves múlttal rendelkeznek. Ez a múlt azonban tele van tanbeli változásokkal, beteljesületlen jóslatokkal, tárgyalótermi hazugsággal, ENSZ botránnyal és hadd ne soroljam inkább.


Milyen alapokkal? Eretnek alapokkal. Az ókori keresztény irodalom ugyanis egyértelműen tanúságot tesz róla, hogy a korai hívek azokat tekintették "egyháznak", amiket az apostolok alapítottak. Mert az apostolok nem csak közösségeket hagytak maguk után, hanem a hamisítatlan tanítást is tovább adták. Jó példa erre az egyik apostoli tanítvány, Szent Ignác püspök, aki a halála előtt 7 pásztori levelet is írt. Ezek ma az ókeresztény irodalom talán legbecsesebb levelei. Továbbá a korai keresztények között nagy tekintéllyel bírt még Szent Kelemen levele is, akit Péter apostol szentelt fel Rómában. Még évszázadokkal később is felolvasták ha jól emlékszem, szinte kanonikus tekintéllyel bírt.


Mindent összevetve tehát: apostoli az tekintély rendkívül fontos volt az ókorban. Ez azonban az Őrtoronynak nagyon nincs meg. Hiszen egyrészt azt a szervezetet NEM az apostolok alapították, hanem egy önjelölt tanító. Másrészt a hagyományos Szentíráskezelést és értelmezést elvetik a Nicea-Konstantinápolyi hitvallással együtt.


Mind a múltjuk, mind az alapjaik rendkívül rosszak. De kitalálták, hogy Isten őket választotta ki, így ők az egyes-egyedüli igaz vallás. Nevetséges.


Dante

2017. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Dante, az apostoli tanításnak nincs köze a niceai zsinathoz. Meg a bank of vaticanohoz :D
2017. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Az 59%-osra nem kell adni, már észrevettem, hogy kitalál dolgokat és ír össze-vissza, a saját vallását eközben nem meri felvállalni.
2017. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Dante, az apostoli tanításnak nincs köze a niceai zsinathoz. Meg a bank of vaticanohoz :D"


Nagyon is köze van hozzá, mert például ott ítélték el Arius eretnekségét, és erősítették meg a Krisztus istenségébe vetett hitet. Az viszont apostoli tanítás.


De egyébként nem is önmagában a niceai zsinatról beszéltem, hanem a nicea-konstantinápolyi hitvallásról.


Dante

2017. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Dante


"Az ókori keresztény irodalom ugyanis egyértelműen tanúságot tesz róla, hogy a korai hívek azokat tekintették "egyháznak", amiket az apostolok alapítottak."


Tudtommal a szervezet azt próbálja elhitetni(többé kevésbé sikeresen) a hivekkel, hogy ők bizony az apostolok örökösei.

Csak az a baj, hogy én akárhányszor rákérdeztem, hogy kik azok az emberek akik elvezették ezt az apostoli "fonalat" a XIX.sz-ig soha nem tudtak adni egy konkrét választ vagy egyetlen nevet.

Te mit tudsz erről?

2017. jan. 24. 11:09
 10/18 A kérdező kommentje:

#7 kedeves válaszoló


"Az 59%-osra nem kell adni, már észrevettem, hogy kitalál dolgokat és ír össze-vissza, a saját vallását eközben nem meri felvállalni."


Ez nem egészen igaz mert én "ismerem" és hidd el nekem, hogy abban a személyben nincs rosszindulat és gonosz szív se!

Őt ilyennek kell elfogadni, egy kicsit nyers a modora és amit ki akar mondani azt kimondja, ez az ő "bűne".

És amit ide írt az nem kitaláció mert én is úgy tudom ahogy ő leírta.


Kérlek ne neheztelj rám amiért nem értek egyet veled.

2017. jan. 24. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!