Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Református családból származom egy olyan településről, ahol ha az emberről kiderül, hogy nem istenfélő, akkor már rossz embernek titulálják. Az egyetlen iskola is egyházi intézmény és ebből kifolyólag én is ebben a neveltetésben részesültem. Egyszer már megtértem (lehet többször is csak nem emlékszem), de valami mindig volt, ami kibillentett a vallásomból.

Nos, jelenlegi helyzetemben azt mondanám, hogy boldogan eléldegélnék ateistaként, de akárhányszor erre a döntésre jutnék, mindig előjön egy roppant fenyegető érzés, miszerint ha nem hiszek Istenben, akkor baj fog történni velem vagy valamelyik szerettemmel. Ebben még úgy ahogy hiszek is, hogy az emberi agy képes bevonzani dolgokat, de a belém vetett keresztény neveltetés miatt nem merek sokáig "hitetlenként" élni.


Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás a számomra?

Segítsetek!



2017. jan. 26. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Teremtő Isten nem gondolkodik így és nem így vonzza magához azokat akik, nem szeretnének keresztény életet élni.


Más felől pedig Jézus azt mondta, hogy a követőinek nem lesz boldog életük a világban, így egy kereszténynek is történhet illetve lehet problémája....

2017. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyszer már megtértem,de valami mindig volt,ami kibillentett a vallásomból.


Szerintem tedd fel magadnak a kérdést,hogy igazából a szívedből hová akarsz tartozni.Mert én úgy látom,hogy egy kicsit hívő is szeretnél lenni,de egy kicsit vonz az ateizmus is.De engedd,hogy a szíved válasszon.

Ha Jézust elfogadtad Uradnak,Megváltódnak,hiszed,hogy az Ő önként válalt kereszthalálában lerendezte a te büneidet,ha hiszed azt,hogy Jézus a te megváltód lett akkor már megtértél.

Bünbocsánatot kapsz az eredendő bünre,és az elkövetett bünökre.Ezután ha elbotlunk,ha vétkezünk mert ugye mi hívők is nem mindig teszünk úgy dolgokat,ahogy kellene,akkor segít az 1János 1:9

Ha megvalljuk büneinket,hü és igaz,hogy megbocsássa büneinket,és megtisztítson minket minden hamisságtól.

A kérdés az,hogy elismerjük,vagy letagadjuk.Nem szabad megengedni egy pillanatra sem az életünkbe,hogy Istentől elhatárolódj a büntudatod miatt,mert valamit nem úgy tettél,ahogy kellett volna.

Vald meg,ehhez jogod van.És Ő megbocsájt,és megtisztít.Ehhez joga van a hívőnek.

Róma levél 8:35

Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől?Nyomorúság,vagy szorongattatás,vagy üldözés,vagy éhség,vagy meztelenség,vagy veszedelem,vagy fegyver?


Nem szabad ,hogy sem a büntudat,sem a problémáink az életünkben,sem a nehéz idők elválasszanak minket Isten szeretetétől.Isten szeret minket,és mindenkit hazavár.

2017. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Meg kell értened,hogy a megtérés,nem egy formaság(járok templomba,elimátkozom a szükségest,nem lopok,nem káromkodom,stb.),hanem a szív megváltozásával kezdődik.(Nem szeretem többé a bűnt,hanem utálatot érzek iránta.)

Szeretem,és elfogadom az embereket,és vágyom gyakorolni a szeretetet,és a Jézussal,Istennel való közösséget.

2017. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Költözz el, nem oda való vagy.
2017. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Abban lehetsz bizonytalan, hogy elmenj-e templomba, vagy ne. De ha nem tudod eldönteni hiszel-e Istenben vagy nem, akkor hiszel. A külvilág ebből a szempontból ne érdekeljen, mert elsősorban nem az embereknek kell megfelelned, ha a hit úján jársz.
2017. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de azzal még utólag megcifráznám a problémakörömet, hogy ÉN nem tartom helytállónak a bibliában leírottakat (a teremtés, jézus mint megváltó stb.). SZÁMOMRA logikátlan, és ezt nem is tagadom, de akárhányszor elhatározom magam, hogy "nincs Isten", már jön is az emlegetett előérzet.


Nem állt szándékomban megésrteni senkit!

2017. jan. 27. 10:19
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Eszerint hívő vagy, csak a kereszténységet nem fogadod el.

Normálisan ilyenkor az ember kialakít egy saját vallást magának, aztán azt követi.

2017. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De őszintén szólva, nem akarok hívő lenni.
2017. jan. 27. 10:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz hívő lenni, az egyfajta gondolkodást jelent.

Pl. akkor nem fogadod el bemondásra a dolgokat, hanem utánanézel, hogy igaz lehet-e, stb. Utánanézel a tudomány legújabb eredményeinek, és el is fogadod azokat, amelyek már bizonyítottak.

TE így gondolkodsz? Pl. az evolúcióról, ősrobbanásról mit gondolsz?

És az istenről?

2017. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

...mármint az érdekelne, hogy mit gondolsz: kell-e valami a világba, aki/ami rendezgeti a dolgokat, vagy megy minden magától is?


Amit írtál: "az emberi agy képes bevonzani dolgokat" - na, ez azt jelenti, hogy hívő vagy. Az emberi agy ugyanis nem hat a külvilágra.

Olyan tényleg lehet, hogy valamiben nagyon hiszel, és az be is következik - AZÉRT, mert TE tettél érte, hogy bekövetkezzen. Tudat alatt, akár.

2017. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!