Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel vagytok képesek bizonyít...

Mivel vagytok képesek bizonyítani istenetek/isteneitek létezését?

Figyelt kérdés

Egyre többször jönnek oda hozzám hittérítők az úton (nem, nem csak Jehova tanúi), és próbálnak meg rábeszélni az isteneikben való hitre. Van, hogy belemegyek a játékba, és felteszek nekik pár kérdést, amire persze érdemleges választ nem képesek adni. A kedvencem egy keresztény ember volt, akitől a leggyorsabban eszembe jutó kérdést kérdeztem:

"Mivel bizonyítod istened létezését?"

Erre egy nagyon frappáns válasz:

"Írja a biblia."


Komolyan? Többre nem telik ennyi év után? Ha már valakit ennyire téríteni akarnak, akkor nem lenne szükség minimális érvelési képességekre?

Van, hogy nincs időm, ekkor csak tovább sétálok vagy elmondom, hogy nem érek rá, ilyenkor van, hogy megfogják a kezem, amit nem tudok egy ellökésen kívül máshogy lereagálni, és szitkozódnak, de miért? Miért nem bírják felfogni, hogy nem akar mindenki birka lenni és naphosszat prédikálni a képzeletbeli barátjáról?


Egy bizonyíték kéne, hogy higgyek, de még ezt sem volt képes senki sem megadni.



2017. jan. 27. 19:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező! Megértem, hogy felidegesítenek az erőszakos térítők, én is kikészülök tőlük. Ha keresztények csöngetnek, akkor buddhista vagyok, ha buddhisták, akkor Jehova tanúja, mindegy, csak menjenek el, tudom, miben hiszek, és nem akarom, hogy megtérítsen valaki.


De azért ezúton szeretnélek megkérni, hogy bizonyítsd nekem, vezesd le minden kétséget kizáróan, hogy Isten nem létezik. Sok sikert!

2017. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem szoktam senkit zaklatni se utcán se házban de keresztény vagyok és hiszek Istenben.

Én úgy gondolom, hogy a válaszom a kérdésedre az lenne,hogy ha nekiállnánk bizonyítékokat keresni akkor már semmi értelme nem lenne a hitnek.

Tehát vagy elfogadod Isten létezését hitből, vagypedig nem.

Mondjon bárki mit akar neked, de senki nem tud rákötelezni valami olyasmire amit te nem vagy hajlandó elfogadni.

2017. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Semmivel! Ha lehetne mindent kizáróan bizonyítani akkor nem kellene a hit!

Azt sem lehet bizonyítani hogy létezik és azt sem hogy nem létezik!

2017. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

#1 Utána azt is bizonyítsa be, hogy Russel teáskannája nem létezik, meg azt is, hogy a kockásfülű nyúl nem létezik, meg azt is hogy a spagettiszörny nem létezik, meg aztán azt is, hogy... Hmm, gyorsan kitalálok valamit... Mondjuk legyen fanyűvő emlékmás! Azt is bizonyítsa be hogy nem létezik.

Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani, a bizonyítás terhe mindig arra nehezedik, aki állít valamit.

2017. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kerdezo!

Mivel lehet bizonyitani Isten letezeset!

Newtont egyszer egy baratja meglatogatta, tudta rola, hogy nem hisz Istenben.A baratja a dolgozo szobaban meglatta a Naprendszerunk makketjet. Hu de gyonyoru ! Ezt ki csinalta? Newton valasza; az ejszaka folyaman csak ugy magatol letrejott! A vendege kikerte maganak, hogy ne tartsa bolondnak! Ez magatol nem johetett letre, ezt tudom, valaki megcsinalta. Newton; Ha ezt a silany masolatot valakinek meg kellett csinalnia, akkor az eredetit vajon nem kellett valakinak letrehoznia?

Ezen te is elgondolkozhatsz! Vajon a vilagegyetem hogyan jott letre!?

Nagyon sok tudos, akik a termeszettudomanyban jelentos eredmenyeket, ertek el, es olyan dijakat kaptak mint pl a Nobel dij,szinte egyik sem tagadja meg Isten letezeset.Szentgyorgyi Albert, Szilard Leo, Einsten, Hubble

De mondok egy egyszeru peldat! A radio hullamokat nem latod, de tudod, hogy letezik. A szelet nem latod megis erzed. Istent sem latod de megerezheted, hogy letezik. Foleg ha olvasod a Bibliat es imadkozol. Elmondhatod imaban,hogy szeretned megismerni es megerezni letet! Egyebkent Jehova Tanuja vagyok!

2017. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csak saját magának tudja bebizonyítani a létezését.
2017. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
5. Vagy meditálsz :)
2017. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

"vezesd le minden kétséget kizáróan, hogy Isten nem létezik"

Már megtörtént itt, többször is. Keresd vissza!


Kérdező: ez is egy szűrő. A különböző térítő szektáknak nincs szükségük túl okos emberekre, vagy olyanokra, akik alapból nem hajlamosak a hitre.

A térítők pedig általában nem a türelmükről híresek, és nem is az eszükről (lásd előző pont: ha túl okosak lennének, jó eséllyel nem lennének ott).

2017. jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
30%

Bár szerintem nem akarsz hinni és bizonyíték se kell neked, csak látni szeretnéd ki mit tud mondani a kérdésedre, de ettől függetlenül mondok egy egyszerű példát.


Legjobb tudásom szerint anyag és energia nem keletkezhet a *semmiből* (még ha anyagból lehet is energia és oda vissza). Az ősrobbanás se lehetett csak úgy hopp a semmiből, még ha szeretnéd magyarázni a táguló, majd szűkülő kozmosszal vagy akár a membrán-elmélettel. Tehát próbálhatod visszafejteni az anyag/energia eredetét, nem tudod, kellett lennie valakinek, aki megalkotta.


De ez csak egy lehetséges bizonyíték, más oldalról is meglehet közelíteni, keress rá neten.

2017. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
31%

Vidiripi


Kérdező! Tehát bizonyítékot akarsz! Akkor azt tudom javasolni hogy tanulj meg búvárkodni és merülj le azon a helyen ahol történt a vörös-tengeri átkelés. De azon a helyen amit a Biblia ír, értelemszerűen!

Természetesen továbbra is kérdés marad hogy ez elég bizonyíték lenne e neked. De ott kell lennie rengeteg emberi és állati csontváznak, lovak csontvázainak. Amelyek a fáraó hadseregét alkották. S azoknak a harci szekereknek a maradványai amiket akkoriban használtak. Ez elég bizonyíték lenne számodra?

Salamon király oszlopot állíttatott az átkelés emlékére! S érdekes hogy azt az oszlopot nem ott helyezték el amit a tudósok feltételeznek az átkelés helyként!

Ha valóban akarsz bizonyítékot akkor úgy is alaposan utána nézel ennek. Ha meg nem...

2017. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!