Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusoktól kérdeznék:...

Reformátusoktól kérdeznék: hogyan viselkedjünk egyes emberekkel?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom, hogy akár még magukat vallásosnak mondó emberek is szembe mennek az Ige tanításaival, és egyszerűen nem tudok erre jobb szót, mint hogy megbotránkozom rajtuk. Trágárul beszélnek, kihívóan viselkednek a másik nemmel szemben, jó dolognak tartják a lopást, és ezek csak amiket a saját környezetemben szinte percenként tapasztalok. Sokszor úgy érzem, hogy annyira jelentéktelen vagyok ahhoz, hogy bármennyire is javítani tudjak ezen a helyzeten a világban, pedig bőven lenne mit. Hogyan kell velük viselkednem? Miként tekintsek rájuk, és mit tehetnék értük még az imádkozáson kívül? Mit mondjak nekik, hogy megértsék, hogy amit tesznek, az nem jó, sőt bűn? Nekem pl. egyértelmű, hogy a "Ne lopj!" az mit jelent, de ők valahogy úgy értelmezik, hogy csináld csak, majd meggyónod...

2017. jan. 28. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Könnyes szemmel mondd nekik, hogy sajnálod, hogy a pokolra fognak jutni. Aztán imádkozz a lelkükért. Általában ezt szokták.
2017. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tudom nem illik "elhagyni a sűlyedő hajót" de keress másik gyülekezetet, te nekik nem fogsz tudni segíteni ők neked csak ártanak, én régen református voltam és ahova jártam ott volt 2 templom és kb átvándoroltak hozzánk a hiteles emberek a másikban meg megmaradtak akik valamilyen szokásból eljártak pl mert egy tisztességes fidesz szavazónak el kell járni, de egyik fülülön be másikon ki, mondta is egyszer annak a gyülekezetnek a lelkésze hogy "hozzánk járnak a reformátusok hozzátok meg a keresztények"
2017. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Református mióta gyón?
2017. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szia.Református vagyok.Hiszek Istenben,és Jézus a megváltóm.Templomba nem járok ! A kérdésedre vallási,és etikai szempontból válaszolok.Igen,a lopás bűn ! Ha az aki lop,ételt lop akkor azt nézd el.(én ezt tenném) A szomszédunk gyereke át járt a kertünkbe barackot lopni,pár barátjával.Át hívtam őket barackot szedni.Ehettek belőlle,finom.És adtunk nekik egy kisebb szatyorral.Azóta megváltoztak,jó értelemben.Visszatérve a lopásra.A Biblia azt mondjs Ne Lopj ! Te ne lopj ! Neked kell megmaradnod igaznak.Ha viszont nem ilyen a lopás,mint amit példának említettem.Hanem értékes tárgyakat lopnak akkor szólj a rendőrségnek,vagy a körzeti megbízottnak.Tudod az is bűn ha tudsz rólla,és hagyod...A mi szomszédunk egy nagyon szegény család,és megérzettük a barack lopást.Nem rótuk fel nekik.Próbáld meg nehéz helyzetekben feltenni azt a kérdést,hogy mit tenne Jézus ?! Én így szoktam.
2017. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
3# válaszoló.Kérdése jogos.Nálunk nincsen gyónás az a Katólikusoknál van.Mi Istenhez mondunk imát.Azt amit más a papnak meggyón.Mi csakis Istennek mondjuk el imában.
2017. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Sokszor úgy érzem, hogy annyira jelentéktelen vagyok ahhoz, hogy bármennyire is javítani tudjak ezen a helyzeten a világban,.."


Ezt ne tedd!-ezt már megtette Jézus helyetted.

A Te dolgod az,hogy fogadj el mindenkit olyannak amilyen, és igen imádkozz érettük! Mást úgysem tehetsz mert mindenkinek megvan a saját keresztje amit végig kell cipelnie az élete útján.

Neked az a dolgod mint keresztény, hogy vesd el a magot(igét) és mutass példát az életeddel, a többit meg bízd Istenre.

Tapasztalatból mondom, hogy néha egyetlen mondat is elég ahhoz,hogy valaki megtérjen.

Azzal,hogy töröd magad nemsokmindent fogsz elérni, fogadd el ezt a világot olyannak amilyen és találd meg a szépet benne.

Én csak ezt tudom ajánlani.

Egy Református.

2017. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a gyónást, mert ha a katolikusokat lesi, akkor itt a gerenda szálka esete áll fenn.

Egyrészt magadban tegyél rendet. Amíg tökéletes nem leszel, addig nem szólhatsz meg mást. De sosem leszel az, benned is van még bűn.

Másrészt először a saját gyülekezeted tisztításáért imádkozz, ne másokat figyelj.

2017. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Üdv, jó, hogy ez a dolog fel merült benned kérdező, mert szerintem, egy keresztény életre törekvő embernek ez elkerülhetetlen. Amikor az ember a Bibliáját olvassa a nyugodt környezetbe, könnyű elfogadni az igét, könnyű úgy érezni, hogy jó kereszténynek lenni, de valljuk, be nem igazán erről szól a keresztény élet. Jézus is egyértelműen közölte, hogy a tanítványoknak nem lesz könnyű dolguk, hiszen üldözni fogják őket, most ebbe az üldözésbe nyugodtan bele lehet tudni azokat a dolgokat is, ami téged bánt, tehát látod mások hibáit, látod, hogy kereszténynek mondják magukat, még is merőben ellentétesen viselkednek, a képmutató "farizeusok" nem csak ebben a korban éltek, nézd meg a Biblia történetét, ott is jelen voltak még inkább Jézus körül, a legtöbb amit tehetsz az ima, és a szelíd de határozott viselkedés, kedves vagy velük, de nem követed őket a bűnbe, azt gondolom Jézus, és az apostolok is, mindenféle problémákra tudnak tanácsot adni a Biblián keresztül, de a legfontosabb azt hiszem, hogy egy keresztény embernek meg kell tanulnia, a nehézségek, és az "üldöztetések" mind azért vannak, hogy próbára legyünk téve, meg kell állni a tűz próbája alatt, és akkor minden rendben lesz.
2017. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugye?

Hát ezek után miért bánnál velük másként, mint bármely más emberrel?

2017. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akiről írtam, katolikusnak vallja magát, és hála Istennek nem a gyülekezetből ismerem. Tanfolyamra járunk még pár hónapig, ha egyikünk fel nem adja addig, én már nem sokáig bírom. Róla írtam, hogy pl. volt több olyan kijelentése, hogy "a leltározás arra való, hogy lopjunk". Jaj! Nem éhezik, nem a megélhetésről van itt szó, hanem általános alapelvekről, amit sokan még a nem vallásosak közül is megvetnek, nekem pedig egyenesen fáj ez! Mint ahogyan az is, hogy otthon a férje várja, ő meg más pasik pucér képeit nézegeti, mutogatja, másikuk pedig épp válás miatt van ki lelkileg, és a körülötte levőkön (így rajtam is) vezeti le, őrjöng, fenyegetőzik, ha nem tetszik neki valami, szidalmaz mindenkit, stb. Már odáig jutottam, hogy villámgyorsan keresek munkahelyet, mert az ingyenes tanfolyamot nem tudom kifizetni, ha kell, (Munkaügyi Központ állja), és lelépek onnan, mert minden napom tönkreteszi ez az egész helyzet. Sajnos még akkor sem tudok kikapcsolódni, ha a Bibliát olvasom.
2017. jan. 30. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!