Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hány nyelven beszélhetett?

Jézus hány nyelven beszélhetett?

Figyelt kérdés

Az arámit azt tudjuk mert az volt az anyanyelve, gondolom,hogy az egyiptomit is beszélhette hisz ott nőtt fel. A görögöt is biztos beszélte mivel akkoriban elég elterjedt volt. A latint is biztos beszélte hisz Pilátus beszélt vele és gondolom, hogy nem az arámit használta hanem az anyanyelvét.

De mivel Jézus Isten Fia volt, a Szentháromság szerínt maga a megtestesűlt Isten, vajon megértette volna a szankszrít nyelveket, vagy megértett volna egy keltát egy galt vagy angolszászt, vagy a távolkeleti nyelveket?



2017. jan. 31. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Minden nyelven tudott. Elsőben tanultuk...
2017. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Ja. HA isten volt...

Ha meg nem, akkor 4-5 nyelven.

Ha létezett egyáltalán.

2017. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Arámi nyelv mellett koiné görögül beszélhetett, ez volt a Birodalomnak ezen a felél a kultúrnyelv.
2017. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Jó kérdés. A leírásodból több dologgal is egyetértek.


1. arám - igen, ez az anyanyelve volt, minden bizonnyal beszélte.


2. egyiptomi - valamennyit tudhatott ezen a nyelven is, hiszen egy ideig ott tartózkodott, a gyerekek meg fogékonyak a nyelvtanulásra, szóval nem lehetett idegen az egyiptomi nyelv számára, bár visszaérkezése után használnia talán sosem kellett.


3. görög - igen, annak koiné dialektusát valószínűleg beszélnie kellett, hiszen abban az időben az a Római Birodalom területén elfogadott nyelv volt. Persze kérdés, hogy milyen szinten beszélte.


4. héber - én idehoznám még a héber nyelvet is, hiszen a zsinagógában Izajás próféta könyvéből minden bizonnyal héberül olvasott fel. Ez mutatja, hogy Jézus Krisztus minden bizonnyal művelt lehetett, hiszen abban az időben a héber holtnyelv volt már, csak az értelmiségi réteg beszélte a zsidóknál.


Latinul nem hiszem, hogy beszélt, hiszen az Róma hivatalos nyelve volt, egy kívülállónak meg nem kellett latinul beszélnie, ha egy rómainak akart mondani valamit, arra ott volt a görög. Pilátus szerintem arámul beszélt Krisztushoz és a tömeghez, hiszen helytartóságából fakadóan nem kizárt, hogy megtanulta az arámot. Bár az is lehet, hogy görögül folyt le a társalgás, és ezzel még nem is lenne semmi baj, de ha mondjuk görögül szól ki a tömegnek, azt mindenki értette volna? Mert elterjedt nyelv így vagy úgy, nyilván ott is voltak műveltebb és kevésbé művelt emberek. Szóval én azt gondolom, hogy Pilátus beszélt arámul.


Üdvözlettel,


Dante

2017. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiptomit nem hiszem, pár éves koráig élhettek ott, ha ragadt is rá valami, azt biztos elfelejtette, ha később nem beszélte. Arámi volt az anyanyelve, Pilátussal minden bizonnyal görögül beszélt, az volt az akkori "angol", nem a latin.
2017. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen egyetértek veletek,hogy Pilátus akár görögűl is beszélhetett hozzá.

Pilátus tudtommal(lehet tévedek) 26-ban Lett kormányzó Judeában, és igen az is lehetséges,hogy 33 vagyis 7 év alatt elsajátithatta az arámit de akkor inkább a koinéra tippelnék.


És igen a hébert kihagytam :) arról meg is feledkeztem.


Én azért gondolom, hogy a latint is beszélte mert ugye többször beszélt katonákkal is.

A Bibliából nem sokat tudunk meg erről de én tapasztalatból mondom mert én is úgy nőttem fel,hogy 4 anyanyelvű településen értem el a 20 éves kort és mindegyiket értem és beszélem többé kevésbé helyesen.

A magyar az anyanyelvem de mivel a román kötelező volt azt is szinte olyan színten beszélem mint a magyart, ezekmellett sokan volt a szász szomszédok barátok és utolsó sorban a romák. A roma nyelvet a szükség :) kényszerített rá de nem bánom, hogy megértem őket és beszélni is tudok ha kell.

A szász és a roma nem perfekt de nem tudnak eladni. :9

Elnézést,hogy így elkalandoztam de csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ha nekem ez sikerűlt akkor minden valószínüség szerínt Jézusnak nem okozhatott próblémat egy nyelv elsajátítása.

A kérdésem lényege az lenne, hogy vajon a világ összes nyelvét tudnmá beszélni?

2017. jan. 31. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

"vajon a világ összes nyelvét tudnmá beszélni?"

Nézd: itt leszavazzák a normális embereket, te meg nem pontozod fel, ahogy látom.

Már leírtam a kettesben.

2017. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, először is felejtsük el a keresztény meséket, és tekintsünk történelmi szemszögből a dologra.


[link]


Az itt leírtak alapján beszélt arámiul, egyrészt. Josephus Flavius szerint Júdeában kevesen beszéltek görögül, ezért bár lehet, hogy Jézus is beszélte a nyelvet, ez egyáltalán nem biztos. Hasonló a helyzet a héber nyelvvel, amelyet Jézus idejében kevesen beszéltek, és csakis egyházi nyelvként működött. Ha értette is a görög vagy héber nyelvet valamennyire, valószínűleg nem sokat használta. Sajnos az internetes kutatásban zavaró volt, hogy a legtöbb a témával foglalkozó oldal ilyen-olyan keresztény szekta tulajdonában volt, akik számára a történelemtudomány a Biblia felhasználásával történő körkörös logikában fullad ki, de ami kevés használható forrást találtam, az a wikiben leírtakat erősíti meg.

2017. febr. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: így belegondolva valószínű, hogy a Római Birodalom valamelyik adminisztratív nyelvét tudta beszélni, és valószínűbb, hogy ez a görög volt, mint hogy a latin. De sajnos tényleg az a gond, hogy kevés hasznos forrás, és kevés elfogulatlan kutatás van a korszakról.
2017. febr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 How Arrow ***** válasza:

Jézus olyan nyelven beszélt amilyenre szükség volt hogy a beszédpartnere megértse.

Mibel Ő Isten és a megholtat feltámasztotta, bármilyen nyelven meg tudott volna szólalni.


Az ördög milyen nyelven beszélt Jézussal mikor megkísértette?

2017. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!