Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám letenni a lelki...

Hogyan tudnám letenni a lelki terheim, fájdalmaim Isten elé?

Figyelt kérdés

Jelenleg elég nehéz terhek lelki nyomják a vállamat, családi baráti szempontból is.

Van egy is fontos ember akivel fontos a kapcsolatunk, de csak úgy tudunk tovább lépni ha a terheinket le tesszük Jézus elé.


Tudom hogy időbe telik ezeket átadni, de szeretném minnél gyorsabban átadni, csak nem tudom hogy hogyan kell.


Bármilyen vallás, felekezet tagjától szívesen meghallgatom.


köszönöm



2017. febr. 2. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Üdv!

Jézus mondja, hogy ha fáradt vagy, megterhelt, menj hozzá. ez megtérést jelent. Egy keresztény szerint csak Jézus az út, hogy át tudd adnia terheid, fájdalmaid


Máté

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és [rész 12,20. Jer. 31,25.] én megnyugosztlak titeket.


11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


11,30 Mert az én igám gyönyörűséges, és az [Ján. 5,3.] én terhem könnyű.


Utána, ha megtértél, a benned lévő Szentlélek tanít a Biblia igéire, elindulsz a megszentelődés útján. Ha esetleg ezt választod vigyázz, az út nem feltétlen bármilyen egyházba való belépést jelenti!

2017. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Én egyszerűen azt szoktam csinálni, hogy (minden esetben) leborulok és elmondom Istennek, hogy mi fáj, hogy mit érzek, hogy miben kérek segítséget. Ha olyan a probléma, akkor sírok is, megesett, hogy a zokogástól beszélni sem tudtam, de belül imádkoztam tovább. Utána mindig könnyebb, mintha egy súly kerülne le rólam és mindig volt idáig megoldás is, amit én nem tudtam volna olyan tökéletesen összehozni, mint Isten.
2017. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előttem írt verseken kívül, még


(Zsoltárok 55:22) 22 Vesd a terhed Jehovára, És ő fenntart téged. Sosem engedi, hogy ingadozzon az igazságos.


Amikor Dávid ezeket a szavakat írta, nagyon lesújtott volt Még az ilyen nyomorúságos körülmények között is kitartóan bízott Istenben, és nem csalódott.


Leginkább az ima segíthet valódi örömet találnunk.


Amikor egy gyermek nehézségekkel találja magát szembe, szerető apjához fordulhat, ahol útmutatást és vigaszt talál. Ehhez hasonlóan mi is fordulhatunk égi Atyánkhoz, Jehovához a gondjainkkal. Sőt Jehova kér minket, hogy vessük rá terheinket és aggodalmainkat

És ahogyan a gyermek nem aggodalmaskodik tovább a gondja miatt, miután édesapja megnyugtatta őt, úgy nekünk sem csupán annyit kell tennünk, hogy Jehovára vetjük a terheinket, hanem nála is kell hagynunk azokat


Vagy vegyük Annát.

A férjének, volt még egy felesége, aki folyamatosan gúnyolta, elcsüggesztette, mert Ő még nem szült gyermeket, Peninna annál inkább


Anna elment imádkozott, és a Biblia ezt írja róla:

(1Sámuel 1:18) . . .És elment az asszony a maga útján. Evett, és nem volt többé gondterhelt az arca.


Fontos, hogy a tőled telhetőt az ügyben tedd meg, ami rajtad kívül áll, azt pedig bízd a Teremtőre, minekutána elmondtad neki, a kérésedet.

2017. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előttem tanácsolók mindegyikével egyetértek,s azokat már nem ismétlem,csak egy képet ajánlok figyelmedbe:


Azok a terhek,melyek élő emberekkel kapcsolatosak,velük kell elrendezni,a lehetőség szerint maximális mértékben,


s a többit át kell adni Krisztusnak.Ő jószívvel átveszi azokat,hisz vérével fizetett azokért.

Mindazt elviszi,a"Feledés Feneketlen Tavába"s beleveti azokat,hisz az övé.Annak a tónak partján ez a figyelmeztetés áll:


TILOS A HORGÁSZÁS!....(mind saját,mind mások bűnei után.)

2017. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy, a problémáidat magadnak kell megoldani.

Istentől segítséget kérhetsz ehhez.

2017. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 How Arrow ***** válasza:

Jel 3:20 Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Jézus leveszi az összeset ha be engeded.

2017. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Tanítvány: Mester! Mikor érem el a megszabadulást?

Mester: Ki kötözött meg?

Tanítvány: Senki.

Mester: Akkor mitől akarsz megszabadulni?

2017. febr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nemtom, kiszenveded őket, sokat elmélkedsz, nagyon akarod a dolgot.. ez valahogy lelkesit téged, segit élni, talán apró élmények is vannak, de ne várj semmit... ennek egész életen át kell tartania, és csak a szerencsések szerzik meg a teljes módszert a látáshoz, ez mindenkinél más (de addig sincs veszve semmi és már az is nagy szó ha boldogit, erősit)

Elöször egy mestert kell találni, valamelyik valláson belül. A számodra legszebbnek és a példaképednek kell lennie, tudnod kell vele azonosulni. El kell képzelned ő mit csinál, hogyan gondolkodik, miket tud stb. mittomén, de egyre közelebb is kell kerülni hozzá.

Fontos tudni hogy egy igazi mester tud ilyen lenni, de ez nem befolyásolja. Tök átlagos dolognak véli, és megszokta hogy általában, az állapotban mindig ő emelkedik felül. Nagyon vonzónak tünik, de nem tudod miért mert nem divatos, a téma és a kép is mindig másról szól, rejtett, még az időben is felosztott pl. Ő védett, vele nem történnek rossz dolgok, egészséges és feltünően sok embernek tetszik, de ugyanúgy átlagosan él. Ezt senki se ismeri be és elfelejtik, mert nincs közük hozzá. Ő is csak hobbinak tekinti, ezért nem szabad komolyan venni. Munka vagy szenvedés közben ő is szenved (jól tűri és vár), de teljes koncentráltságban, pihentségben meg tudja idézni azt az állapotot, ahol nagyon jól néz ki és szerencsés + sok jellel jár. Kitud igy menni az utcára, bkv-ra, tud kommunikálni, ez érdem és boldogság ami még a monoton munkában is megmaradhat egy ideig. stb na mátol már melo lesz ugyhogy elköszönök, sziasztok

2017. febr. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!