Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit lehet tenni a...

Istenhívők! Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen? Isten mit gondol egy ilyen emberről? Milyen életvitelt kell folytatnia egy ilyen férfinak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meleg férfi vagyok és Istenhívő. Mi lenne Istennek a legkedvesebb mit gondoltok, ha férfival vagy nővel élnék?


Ez mindig is ilyen volt, mindig is az voltam. Sajnos be kell lássam, ez az igazság. Ha férfivel lennék, az Isten szemében rossz lenne, ha nekem boldogságot okozna? Isten azt akarhatja, hogy ennek ellenére nővel legyek? Mennyire elfogadható erkölcsileg, hogy egy nővel éljek, akihez igazából testileg nem vonzódok?


A hit nem változtat meg, én hittem benne, de semmi nem történt és felvetődött bennem a kérdés, lehet Isten azt akarja, hogy elfogadjam magam, mivel ilyennek születtem és az ő gyermeke vagyok.



2017. febr. 1. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 Pietrosol ***** válasza:
30%

Szia!


"Mit lehet tenni a homoszexualitás ellen?"


Nincs tudomásom arról, hogy valamit tennem kéne.

2017. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
Ha csak kötekedni akarsz, akkor ne írj.:)
2017. febr. 1. 15:20
 3/81 anonim ***** válasza:
16%
Vallás függő. A muzulmánoknál pl bűn.
2017. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
21%
Isten nem boldog követőket akar, hanem engedelmes rabszolgákat, úgyhogy legyél szíves összejönni egy nővel, és gyerekeket csinálni vele, akiket aztán fundamentalista keresztény hitre neveltek. Ha nem így lesz, akkor POKOLRA KERÜLSZ ÖRÖKRE!!!4!
2017. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok egyébként. És szintén ilyen emberektől várnék a választ, hogy szerintük melyik lehetőség lenne a helyes. Bár ezt nyilván nem tudhatják ők, csak Isten, de csak tanácsot kérek.
2017. febr. 1. 15:22
 6/81 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Ne pánikolj! Miért hiszed, hogy kötekszem?

2017. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:
Mert mintha olyan cinikusan mondtad volna, hogy "neked" nem kell tenned semmit. A kérdés az volt, hogy én mit tegyek nem az, hogy más.
2017. febr. 1. 15:25
 8/81 anonim ***** válasza:
48%
Aki hisz istenben, az azt is el kell, hogy fogadja, isten teremtette öt ilyennek, azaz ez isten akarata - lövetkezésképpen nem kell semmit tenni ellene.
2017. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 Pietrosol ***** válasza:
58%

Kérdező!


O.k.


Neked annyit kell tenned ezzel, hogy így ahogy vagy elfogadod magad. Szeresd magad ezzel együtt és kb a stratocomulusok magasságából sz🔞rj más véleményére!

2017. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ez nem csak a vallásosságtól függ, hogy hogyan tervezed élni az életed. Sokan nőt választanak társnak, hogy lehessen normális családjuk, hogy elfogadja őket a társadalom, hogy ne nehezítsék meg még ezzel is az életüket. Én ezt csak akkor tartom erkölcstelennek, ha a nő nem tud róla, hogy mi a helyzet valójában.

Szerintem az a jó, ha bárhogy is döntesz, azt úgy tedd, hogy nem versz át másokat és persze magadat sem.

Azt neked kell tudni, hogy számodra elfogadható és kielégítő lenne-e egy olyan élet, ahol nő a társad.

Külföldön vannak is ilyen csoportok. Nővel élnek, házasok, a nők tudnak a férfiakhoz való vonzódásról. Megbeszélik egymás között a hasonló párok az érzéseiket, problémáikat. Hogy mennyire boldogok, azt nem tudom.

2017. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!