Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen névről van szó a...

Milyen névről van szó a Bibliában amit segítségünkre hívhatunk?

Figyelt kérdés

Az Úr az nem név hanem "cím".

Akkor milyen névről van szó,Jézus vagy Jehova?



2017. febr. 4. 00:04
1 2
 1/17 szp72 ***** válasza:

@ Az Úr az nem név hanem "cím".


"Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura." (Jel 19,16)

2017. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

előre bocsájtom hogy nem csodálkoznék ha ez egy jehovista kamukérdés lenne, hogy felderítsék kit zaklathatnak privátban


teljesen mindegy milyen néven szólítod meg az istent, Jehova tanúinak egykori vezetői magasról tettek a történelemtudományra és a nyelvészetre, ezért bevezették, hogy a Jehova nevet kell hazsnálni (ami eleve hibás felolvasása a tetragrammatonnak) a későbbi vezetők meg nem engedték el ezt a tanítást mert az átlag tanúnak is annyira a fejében volt, és ha elengedik akkor elveszítik a tévedhetetlenség szerepét is


a félreértés abból fakad, hogy a bibliafordításnál mindig nehéz kérdés, hogy milyen arányt találjunk a tükörfordítás és za értelmező fordítás között, az értelmezőfordításban félő hogy elvesznek egyes dolgok a tükörfordításban pedig az a nehéz, hogy nem érti az ember, esetleg félreérti


az USA-ban mintegy 100 éve jehova tanúinak akkori vezetői (akkor még nem ez volt a nevük) elolvasták ,hogy segítségül hívni az Isten nevét, vagy pl az úr nevét ,vagy za én nevemet stb stb, de mivel tök képzetlenek voltak a témában nem tudták, hogy ez úgy értelmezendő ,hogy pl "hívj segítségül engem"


mondjuk ha egy magyar szöveget olvasnak tükörfordításban egy hasonlóan tanulatlan és felsőbbrendűségérzettel eltelt amerikai félreérthetné a kifejezést hogy "eldöntöttem" nem úgy értelmezné hogy két lehetőség közül választottam egyet, hanem hogy meglöktem egy tárgyat aminek az alja a talajt érintette és ezért eldőlt


más egyházaknál ez azért nem merült fel mert a teologusaik vagy értenek ezekhez a területekhez vagy nem gondolják, hogy a pillanatnyi felindulásból született gondolatuk igazabb mint a szakértők véleménye

2017. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus Krisztus!

2017. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

A Názáreti Jézus Krisztus ugyanaz a személy, mint az, aki Mózesnek JHVH-ként bemutatkozott. A különbség csak annyi volt, hogy Mózesnek a megtestesülése előtt mutatkozott be ezen a néven, míg a Názáreti Jézus nevet emberként kapta, de ezt a nevet az egész örökkévalóságon át megőrzi.


A válasz pedig az, hogyha értelmezzükk az ApCsel 4,12-t, mégpedig a szövegkörnyezetével együtt, abból kiderül, hogy a Názáreti Jézus Krisztus nevén kívül nem létezik olyan név az ég alatt, amiben megmenekülhetnénk, még a JHVH névben sem, akár Jehovaként, akár Jahveként, akár másmódon emlegetnénk is. Ha ehhez hozzátesszük a Róma 10,8-13 bizonyságát, akkor kétség sem férhet hozzá, hogy a Názáreti Jézus Krisztus nevét kell segítségül hívni.


Egyébként a JHVH nevet a zsidók is segítségül hívták anno, mégsem születtek újjá, míg Jézus neve által igen, már akik segítségül hívták.

2017. febr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jézus.
2017. febr. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!


Természetesen Jézus Krisztus neve az ami megadatott nekünk és nincs is más név és nem is kell más név amire támaszkodhatunk.

Mivel maga az Atya adja ki parancsba, hogy Jézus Krisztus nevére térdet kell hajtanunk mindannyiunknak, és nemcsak nekünk embereknek hanem az angyaloknak és ördögöknek is. Én úgy gondolom, hogy nem lenne bőlcs dolog szembeszegűlni az Atya akaratával.

És itt már mindegy,hogy valaki elfogadja a Szentháromságot vagy sem mert ez PARANCS az Atyától.

És innentől kezdve nem is lenne szabad egy magát kereszténynek valló embernek vita tárgyává tenni ezt a kérdést.


https://www.youtube.com/watch?v=lsMwrmQxSoI


Üdv

2017. febr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 How Arrow ***** válasza:
82%

Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.


JÉZUS


De az ördög nem alszik és más neveket is kitalált alternativaként hogy félrevezesse az embereket.


Pl: Jehowa, Szent Péter, SzűzMária, stb...


Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2017. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


:D most,hogy újra olvastam pihent aggyal a kérdésemet nekem is úgy tűnt mintha azt egy jehova Tanúja tette volna fel.

NEM vagyok tanú!

És én is egyetértek azzal amit mondotok, csak azért tettem fel a kérdést mert a tanúk annyira "szajkozzák" a "jehova" nevet, hogy az már borzasztó!

De úgy látom,hogy ők(tanúk)ezalkalommal nem sok mondanivalójuk van.

2017. febr. 4. 08:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Természetesen nincs mondani valójuk. Mert a szervezet nem ismertette meg velük se Jézust sem az ő nevét!

Csak egy 16. században kitalált nevet ismernek meg a mindenkori Vezető testület szellemi kreálmányait! De még azt is csak úgy hogy állandóan újra kell tanulniuk mert mindig megváltoztatják a meggyőződésüket, hitüket!

2017. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szp72 ***** válasza:

A "név" a mai értelmezésünkben és szóhasználatunkban egy személy (vagy más dolog) azonosítására, gondolati felidézésére használatos hangsor vagy írásban betűsor. A pontos hangsor vagy betűsor valójában teljesen lényegtelen és mellékes ha ugyanarra a személyre gondolunk. Mindegy, hogy "Isten", "Deus", "Theos" vagy "God", ha ugyanarra a személyre gondolunk.


A Bibliában a "név" szó valójában nem csak a mai értelemben vett "nevet" jelenti, hanem a "személy" jelentéssel is bír. Segítségül hívni valakinek a nevét, természetesen nem azt jelenti, hogy egy "hangsortól" várom a segítséget, hanem a névvel jelölt személytől. Amikor Jézus azt mondta az Atyának, hogy "szenteltessék meg a te neved", vagy hogy "kinyilatkoztattam nekik nevedet" egyáltalán semmiféle konkrét hangsorra nem gondolt, nincs itt szó semmiféle JHVH, Jahve vagy Jahve hangsor megszenteléséről, ez abszolút önkényes belemagyarázás, hanem egyszerűen csak az Atya személyét kell megszentelni, Jézus az ő személyét jött kinyilatkoztatni. A JHVH nevet azon egyszerű okból sem nyilatkoztathatta ki, hogy az már réges-régen ki volt már nyilatkoztatva.


Ki jelent meg a csipkebokorban?


A Biblia azt írja, hogy az Isten angyala (2Móz 3,2; ApCsel 7,30), mégis Jahve az Isten beszél (2Móz 3,4).


Szent Jusztinusz egy II.századi egyházi író ezért úgy gondolta, hogy az "Isten angyala" a Fiút jelenti "Isten küldötte" értelemben, aki persze maga is Jahve, maga is Isten. (Zárójelben megjegyzem, hogy Jehova tanúi azt szoktak hazudni Jusztinoszról, hogy a Fiút egy angyalnak tartotta, holott teljesen világosan beszél az egylényegűségről bár tényleg bizonyos értelemben angyalnak (=küldött, követ) is nevezi.) Sokan tartják ma is, hogy a csipkebokorból a Fiú beszélt s nem az Atya.


Jézus azonban világosan mondja, hogy Isten beszélt a csipkebokorból, s nem ő (Mk 12,26). Természetesen, mindaz amit Isten az Ószövetségben tesz, azt rejtetten a Fiú is cselekszi. Például, amikor Isten teremt, bár nem írja a szöveg, tudjuk a az Újszövetségből, hogy a Fia által teszi. Nyilván, amit Isten a csipkebokorból mondott, azt a Fia is elmondhatta volna magáról, de alapvetően mégis Isten beszél, a Fia által, hiszen Isten Szava (Igéje) az maga a Fiú.

2017. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!