Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apummal? Nem...

Mit csináljak apummal? Nem hívhatunk rendőrt több okból sem. Anyum meg nem tudom meggyőzni, hogy váljon el.

Figyelt kérdés
Anyum itt ül mellettem remegve, mert apum meg mamám egy semmiség miatt úgy veszekedtek rá 20 percig, hogy teljesen kikészült. Az előbb kiakartam írni a kérdést, és nemtudom miért szerintem nem rakta ki :( most csak annyit írok apumról, hogy egyszer kihívták a gyámügyet, azóta sokszor normális, meg kezdem megszeretni, de most ebben a szünetben is visszatért a régi énje. Ilyen random napokon bekattan, és üt meg veszekszik. Ha pl bármikor azt mondod neki, hogy hülye, miután ő egy egész csúnyaszóáradattal illetett téged, akkor már üt. Tesóm(30éves), anyum(56éves). Tesóm nem üti meg, engem utoljára fél éve szülinapomon xd Anyum meg nem meri elmondani nekem ha megveri, mert fél, hogy öngyilkos leszek, pedig mostanra rájöttem, hogy hülyeség.. 15L
2016. márc. 26. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyadnak össze kellene kapnia magát és beadni a valopert
2016. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
15 éve ezzel győzködöm.. azt mondja,hogy azért nem válik mert szereti, meg mert nem tud máshova menni..
2016. márc. 26. 08:20
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
15 éves vagy és 15 éve gyozkodod? Az rendkívül életszerű, ne is haragudj.
2016. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
ez egy szar vicc lett volna, bocsi, hogy ilyen hangulatba nem tudtam jobbat kitalálni sorry :/
2016. márc. 26. 08:26
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
A tesód nem tud segíteni, legalább átmenetileg? Nem tudom, mik a tulajdonviszonyok, kié a lakás/ház, ahol éltek, van-e anyudnak munkája, tudna-e esetleg albérletet fizetni. Ha van rajta sérülés, el kéne menni látleletet vetetni, te is bemehetsz (egyedül is) a gyámügyre, ha apád tart ettől, és elmondhatod, hogy bántalmaz.
2016. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
3-as köszi, egy embernek beszéltem erről és ő mondta, hogy jelentenie kéne, mert szocpedes. Lehet, hogy a második feljelentés után már jobb lenne. Most új szomszédunk lett, és reméltem, ha meghallja hívja a gyámügyet, de nem. Egy nagyon kedves nénike élt mellettünk, de nemrég meghalt. Amikor hallotta a veszekedést, mindig telefonált, hogy apum felvegye a telót, mi meg kiszökhettünk addig. De nem merte jelenteni apumat, mert félt tőle. Tesóm meg átélte ezt, még jobban mint én, de már van családja. Nem kérhetjük, hogy gondozzon minket. Talán ha 18 leszek és lesz munkám anyummal elmehetnénk albérletbe pestre, csak rajztanárként 56 évesen nemhiszem, hogy találna munkát. Pedig rengeteg versenyt nyertek a tanítványai.
2016. márc. 26. 08:42
 7/23 anonim válasza:
78%
Az apád engedi, hogy anyukád elmenjen otthonról egyedül? Ha igen, el kellene menni a rendörségre. Ha már nagyobb sérülései vannak anyukáknak, akkor lehet hogy a rendőrök bíróságra viszik. Ha nem, akkor max előzetes letartóztatásba viszik.
2016. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

De te is nyugodtan bemehetsz a gyámügyre, pláne, ha van már aktája apádnak. 14 elmúltál, meg fognak hallgatni, kimennek környezettanulmányt végezni. Vagy hívhatod a gyermekjóléti szolgálatot, keresd meg a neten a lakóhely szerint illetékest, szokott lenni krízishelyzetben hívható számuk.

A NANE is tud segíteni, tanácsokat adni. Ha édesanyád dolgozik, van jövedelme, átmenetileg anyaotthonba is mehettek, amíg a bíróság megítéli a gyerektartást. Kap családi pótlékot, sokan élnek tanári fizetésből egy gyerekkel, akár albérletben is. Nem könnyű, tudom, de ennél a helyzetnél minden csak jobb lehet.

2016. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen, anyum elmegy a rendőrségre és.. apumat szereti ez egész város mert tanárbácsi jajj de kedves(de már gyereket is ütött meg). Aztán a rendőrök vagy elhiszik vagy nem. Anyumat apum rokonai utána nem jószándékkal meg fogják keresni. Esetleg 1% esély van arra, hogy elköltözünk és minden happy lesz. Mindjárt 16 vagyok, úgyhogy állást szerintem tudok szerezni, de abból eltartom anyumat meg magamat. Eléggé necces a dolog.. Én megcsinálnám, de anyum kizárt. Ezellen nekem kell valamit tenni.. Csak nemtudom, hogy felvagdossam az ereimet és a búcsúlevélbe leírjam, hogy apa, ez a te hibád, a jövőben legyél normális? :D A baj, hogy olyan kéne, hogy amikor bekattan akkor csinálni vele valamit. Mert tud jó apa is lenni.. Nemtudom, hogy ezt mi okozza, pia vagy hormonzavar. Az okot kéne megtudni.
2016. márc. 26. 09:00
 10/23 A kérdező kommentje:
8as köszi ezt lefotóztam :) valószínűleg tudom majd használni, ha megint ilyen eset van:)
2016. márc. 26. 09:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!