Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy a seregek...

Mit jelent az, hogy a seregek jehovája?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 22:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ugyanannyira antipatikus, ahogy egyesek vallást csinálnak abból, hogy a Jehova név nem az eredeti forma, mint amennyire az antipatikus, hogy mások pedig a Jehova névből csináltak vallást. Nem minthogyha bárki is meg tudná mondani, hogy eredetileg hogyan is kell kimondani a nevezetes négy betűt. A Jehova név legalább olyan bizonytalan, mint a Jahve. Az Ószövetség eredeti szövegében JHVH Cebaot szerepel, ahol a Károliban Seregek Ura van, ez bibliai tény. Ehhez nem kell jehovistának lenni, csak egy kis keresésre van szükség. Az is bibliai tény, hogy az Ószövetségben ott, ahol a magyarban az Úr szó szerepel, sokszor a JHVH szó szerepel, nem pedig Adonáj. Ettől még a személy ugyanaz, mint az Újszövetség Jézusa.


Amúgy, ha már említetted, a Szent Szellem személy, így ugyanolyan szarvashiba kisbetűvel írni, mint Isten nevének bármelyik formáját, legalábbis az anyanyelved szerint, de csak akkor, ha tényleg ez az anyanyelved. A hivatkozásod kissé groteszk, mint amikor egy munkaadó azzal érvel a siralmas fizetésre, hogy a térségben nem mi fizetünk a legrosszabbul. Mintha annak idején azt mondtam volna, hogy "Anyuci, ne sírj! Nézd a jó oldalát: vannak az osztályban nálam butább és vásottabb kölykök is." Tulajdonképpen én kérek elnézést, hogy szóba hoztam. Nem is tudom, mit gondoltam, hogy hol vagyok én: valami kultúrhelyen?

2017. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kedves Asperismus, akkor valószínüleg nem olvasod figyelmesen az írást, illetve nem ismered az eredeti szószedetet. :) Ugyanis az eredeti Görögben, illetve Arámi és Héber nyelven: Adonaj, Elohim, JHWH (ami semmiképpen sem Jehova, hanem "Jahweh" vagy láttam már "Jehwah" ként is leírva) stb... ként van írva. Mint mondottam már több helyen is (itt is, de más kérdéseknél vagy kérdéseimnél) ti nagyon szeretitek megváltoztatni az írást magát, a ti szemeteknek tetszése szerint. De az, hogy nektek épp mi tetszik vagy mi nem (értsd: kiveszitek vagy hozzá adtok), nem egyenesen arányos azzal, hogy mi is van az eredeti görög illetve Héber szószedetben. :)
2017. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 KZitus ***** válasza:

"Seregek Ura. Így helyes. Annak semmi értelme, hogy seregek jehovája." - én tiszteletben tartom a válaszodat.


De akkor miért a kérdés? Hiszen neked megvan a válaszod. Nem egyszerűbb lett volna ha elmondod: nem értesz vele egyet? És korrektebb is :-)


Talán még annyit, hogy így sehol nem olvashattad: "a seregek jehovája"

2017. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus, tudom, nem nekem szól maga a felelet, de nem tudom szó nélkül hagyni, mint már oly sok mást sem. Hazudsz, már megint. :\ :) Kár erőltetni azt, ami nem megy, Seregek Jehovája ként olvashatjuk az Őrtoronyban is akár. :) Megsúgom az Őrtorony honlapján olvashatod "Seregek Jehovája" címszó alatt. Be linkelem a forrást és a szöveget is: (Forrás: [link]

Kis részlet: "A „seregek Jehovája” kifejezés tehát a hatalom gondolatát közvetíti, a világegyetem szuverén uralkodójának hatalmára utal, aki a szellemteremtmények roppant nagy seregeinek parancsol (Zs 103:20, 21; 148:1, 2; Ézs 1:24; Jr 32:17, 18)."

2017. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 KZitus ***** válasza:
0%

Elnézést kérek kérdező:-)


Kedves Balinhun:-)


Neked is leírom, hogy SEHOL nem olvashatsz olyat a BIBLIÁBAN, hogy "a seregek jehovája"


Mocskolódásodtól, rágalmazásodtól, személyeskedésedtől függetlenül sem :-)


Te kereszténynek vallod magadat? Olvastál a felebaráti szeretetről?

2017. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 KZitus ***** válasza:

ez lemaradt:

... amit a kis részletben idéztél, azzal egyetértek :-)

2017. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Elnézést kérek kérdező:-)

Kedves Balinhun:-)

Neked is leírom, hogy SEHOL nem olvashatsz olyat a BIBLIÁBAN, hogy "a seregek jehovája"

Mocskolódásodtól, rágalmazásodtól, személyeskedésedtől függetlenül sem :-)

Te kereszténynek vallod magadat? Olvastál a felebaráti szeretetről?"


Kedves KZitus, akkor megpróbálom mégegyszer elmondani azt amit már leírtam. Az Őrtoronyban az áll, hogy mi olvasható a Bibliában. :D Te azt mondod, hogy ezt sehol nem olvasni a Bibliában, egyet értek, de mivel jehova tanúja vagy, azt kell, hogy mondjam nem vagy tisztában az Őrtorony maszlaggal. :) Kérlek másold be, hogy hol mocskolódtam, rágalmaztam, személyeskedtem. :) Én kereszténynek vallom magam, mert az vagyok. Veletek ellentétben. De, egyszó mint száz másik, csak magad alatt vágod a fát, hogy kijelented, hogy ez nem úgy van, de a végén, mint utóirat megjegyzed, hogy azért egyetértesz vele. :) Hallottam és olvastam is olyanról, hogy keresztényi szeretet és felebaráti szeretetről is. Megint csak veletek ellentétben. Kedves KZitus mennyire, felebaráti szeretet az, hogy egy hitehagyott Jehova Tanút kiutáltok és mikor már senki nem beszél vele, összeroppan és végső elkeseredettségében vissza megy hozzátok, hogy beszélhessen végre valakivel? :)

2017. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A ti honlapotokon van ez fenn: Ézsaiás 22:15 "15 Ezt mondja a legfőbb Úr, a seregek Jehovája: „Eredj, menj be ehhez a sáfárhoz, Sébnához, aki a házra felügyel:" (forrás: [link] ) Azt hiszem nem kell erről beszélni többet. :) :D
2017. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent, főleg azért nem, mert ezt a szót, mármint a "Jehovát" a 15. század környékén találta ki egy ember, amit azóta tévesnek, és hibásnak ítéltettek a biblia kutatók. A szó használata tudatos szembe menése a valósággal, amellyel azoknak az embereknek kell elszámolniuk akik használják. Erre felesleges is több szót fecsérelni.


Minden nap teljesen ledöbbenek azon, ahogy a kereszténynek vallott emberek egymással kocsmai stílust engednek meg, amin még jobban, hogy főleg ti tanúk, rendszeresen éltek az üldöztetés és a rágalmazás magyarázatával, de vajon azt észre veszitek, hogy ti magatok is komoly szerepet vállaltok a gyűlöletkeltésben ? Naponta olvasom, a sértett szerepében megírt hozzászólásokat, miközben az internetes oldalatok tele van gyűlöletkeltéssel, na most hogy van ez ? Vajon magatok beállítani az utolsó időszak megmentőinek, és az egyházakat a negatív oldalra állítani, nem gyűlöletkeltés? Amíg ti, itt tudtok reagálni az esetleges vádaskodásra, egy Katolikus, hogy tudja magát megvédeni a ti oldalatokon ? Tanúk, hahó, figyeltek? Észre veszitek, hogy ez mennyire borzalmas dolog? A minap olvastam Zitus tőled, egy másik kérdésnél, ahol a pogány népek szokásairól volt szó, hogy undorítónak tituláltad azon népek vallás gyakorlásait. Lehet te nem veszed észre de én igen, neked jól esne, ha én undorítónak hívnálak téged, vagy azt amiben hiszel ? A felebaráti szeretetről beszéltek, de távol vagytok, még a legcivilizálatlanabb törzsi vallások erkölcsi szintjétől is. Utoljára írok ide egy kis szemfelnyitóként minden keresztények. Ti akik magatokat a szeretet legmagasabb képviselőinek tartotok, napi szinten rágalmazzátok egymást, és másokat is, egyetlen egy buddhistát, törzsi vallás képviselőt, semmilyen keleti vallást, vagy egyéb természeti vallás követőjét nem hallottam még, hogy itt nektek esett volna, gondolkozzatok már el, hogy mennyivel különbek ők nálatok, pedig volna okuk vissza szólni, és mielőtt valaki fejében megszületne, hogy itt nincsenek ilyen emberek, van bőven, csak a keresztényekkel szemben, ők valóban a békét keresik.

2017. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kzitus: mostanában kezdem azt hinni, hogy te nem is ismered azt a vallást, amibe bele lettél merítve.

A Bibliában valóban nincs olyan, hogy seregek jehovája, ezt az őrtorony biblia utánzata tartalmazza, ami új világ néven fut.

2017. febr. 7. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!