Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért használják a Jehova...

Miért használják a Jehova szót, miközben egy bizonyítottan téves?

Figyelt kérdés
Üdv, mint tudjuk a Jehova név, egy ember által létrehozott téve összeolvasás eredménye, amit ma már 100%-os bizonyítottan téves, és a használata szándékos szembe menés az igazsággal. Egy szervezet, amely magát az egyetlen és igaz kiválasztottnak tartja magát, hogyan fordulhat elő, hogy nem is csak egy feltételezett, hanem a szakértők által is bizonyítottan téves nevet használjanak, ebben az esetben nem fontos az igazság?
2017. febr. 8. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekem azt írta erre egy tanú, hogy nem fogadja el a tudományt. És azért használják, mert ezt mondja az őrtorony. Ennyi. Egy báb pedig ne mondjon ellent. Aki mégis megteszi, azt kiközösítik és elméjében betegnek nyilvánítják.


Isten bemutatkozott és nem azt mondta, hogy jehovának hívják, így az ő szavát hazudtolják meg.

2017. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

"bizonyított téves"


Valóban?

Akkor az is bizonyítottan téves, hogy Jézus nevét is rosszul ejtik ki.


Egy kis ellen bizonyíték:

A pogány nemzetek valójában ismerték és használták is ezt a nevet az időszámításunk előtti időkben, és az időszámításunk szerinti első évszázadokban (The Jewish Encyclopedia. 1976, XII. köt. 119. o.).


A héber nyelv tudósai általában a „Jahve” alakot részesítik előnyben, ezt tartják a legvalószínűbb kiejtési módnak

Kiemelik, hogy a név rövidített formában „Jah”, amely például a Zsoltárok 89:8-ban és a Ha·lelú-Jáhʹ ( jel.: ’Dicsérjétek Jahot!’) kifejezésben is megtalálható (Zs 104:35; 150:1, 6).


Akkor sok változtatni való lenne a Bibliában:


Jeremiás nevét például Jir·mejáʹ-ra, Ézsaiásét pedig Jesaʽ·jáʹhú-ra kellene változtatni. Jézus neve is vagy (a héb. szerinti) Jehó·suʹaʽ, vagy (a gör. szerinti) I·é·szuszʹ lenne.


A The Imperial Bible-Dictionary szépen rávilágít a Jehovával foglalkozó cikkeiben az ʼEló·hímʹ (Isten) és a Jehova név közötti különbségre. Ezt írja a „Jehova” névről: „Mindenütt tulajdonnévként szerepel. Istenre mint személyre utal, és csakis őrá. Az Elóhim szó ezzel szemben jellegére nézve inkább köznév.

2017. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Van különbség egy nevet magyarul kimondani, és más az, amikor négy mássalhangzóhoz odacsaptok még pár magánhangzót és azt mondjátok, hogy ez a neve.
2017. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Szia Jézus neve bizonyítottan tökéletes fordítása az angol Jesus és a héber-arámi Jeshua névnek, ezzel szemben a Jehova név bizonyítottam egy helytelen össze olvasás eredménye, amelyet a modern Biblia tudomány szakértői elvetnek.
2017. febr. 8. 13:37
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

"Már ne haragudj de az összes vallás "egy ember által létrehozott xy eredménye""

Stimmel. Csakhogy a kereszténységet az emberré lett Isten hozta létre, ezért ez az egyetlen igazi;)


"aminek használata szándékos szembe menés a logikával és tudománnyal"

Semmi köze a természettudománynak a filozófiához. Logikailag pedig bőven megállnak az Isten-érvek

Ja és a tudomány nem egyenlő a kizárólag a természettudománnyal. Maaargit, gondolkozz!

Én hiszek és jól megvagyok a fizikával, kémiával, csodálom általuk Isten alkotásának működését, lehetőségeit

2017. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#3 Valamint megjegyezném, még azt, hogy az általad felhozott érvek nem állják meg a helyüket, mivel a forrás anyag amiket feltüntettél, mind a saját szervezeted által képviselt elképzeléseket támasztja alá, az igazságot, mindig a szemben lévő csoport forrásanyagából kell alátámasztani, főleg, ha az egyezményesen elfogadott, és bizonyított, érted te ezt? Ha azokkal a forrásokkal akarsz valamit bizonyítani, ami a saját elfogult szervezeted tart igazságnak, az nem számít egyezményes, és mindenek felett álló igazságnak, az igazság bizonyíthatónak kell lennie, az egyik és a másik oldalról is, ebben az esetben nincs is mit érvelned, hiszen jelenleg teljesen egyértelmű, hogy a világ Biblia kutatói elutasítják a Jehova nevet ezt sikerült megérted? Ebből fakadóan ennek a használata, szándékos szembe menés az igazsággal, és, mint olyan a Bibliát figyelembe vévén eretnekség, a Jézusról szóló érved, már cafatokra lett szedve, hiszen, mint írtam is, az tökéletes fordítás.
2017. febr. 8. 13:44
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Számos irodalmi Müller is használja a Jehova nevét vajon akkor ezek is hazudnak?jó ha elgondolkodunk ezen.Csokonai Vitéz Mihály / 1794 / Szomorú

versek

Most már a nyavalyák fonnyasztó serege

Ráütvén, régólta volt ennek betege.

Kivált három héttől fogva Jehovának

Sújtoló kezei rásúlyosodának.

Végre lövésére halálos nyilának,

Lelkét híven visszaadta jó Urának.

De akár életet ért is, akár halált,

Nyereséget mindég a Krisztusba talált.


Petőfi Sándor / 1848 / KÉSZÜLJ, HAZÁM!

A bécsi német

Egytől-egyig mind megveszett,

Istentül elrugaszkodott, az

Ördögnek adta lelkét,

És mostan e bélpoklosok

Ezt kurjogatják:

"Minékünk a szabadság

Árnyéka nem kell,

Maga a szabadság kell minékünk,

Teljes szabadság minden áron!"

Igy kurjogatnak

E sátán cimborái,

S mi lesz a vége e históriának?

Az lesz a vége, hogy császárjokat,

Kegyelmes jó császárjokat,

Elkergetik,

Családostúl elkergetik,

Isten Jehova ugyse'

Elkergetik!


József Attila / VERSEK / 1924 / ÉN DOBTAM

Én dobtam ide magamat, szívünkben vakok topognak, de

szándékunk

egyet jelent a rádiummal

Maholnap Jehovák leszünk, hogy emberré teremtsük

magunkat újra.

Ezeket nem Jehova Tanúi írták hanem elismert költők és még nagyon sok ilyen van.

2017. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Nézd kedves Kérdező, maga Isten íratta le a szavában, hogy a nevét el akarják feledtetni az emberekkel, és ez most zajlik.


Ennél fogva az "egyetemes" igazság maga Istentől van, és nem emberektől.

(Malakiás 1:6) . . ., ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .

(Jeremiás 23:27) 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.


ez nem új keletű, mert Isten nevét már a saját népének papjai kezdték el félre tenni.

De Jézus az ellenkezőjét tette:

(János 17:25, 26) . . .. 26 És megismertettem velük a nevedet,. . .

(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból.. . .


Minden nemzetből valókkal megismerteti Jézus Az Atyja nevét, hiába is próbálnak ellene tenni, az lesz ahogy Isten akarja.

2017. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem, miért fontos Isten nevén vitatkozni, amikor elvileg csak egy Isten van, tehát akárhogy szólítod, tudja, hogy róla van szó. Ha egyedül vagyok egy üres szobában, és valaki kintről rám szól, hogy "hé te!" ugyanúgy tudom, hogy hozzám beszél, mintha a nevemet mondaná.
2017. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

#5

Tökéletes fordítás? Az meg hogy lehet? Ki szabja meg? A Jehova akkor miért nem tökéletes fordítás? A Jézus nevet ugyanígy másként ejtették. Meg az összes többit. Ki dönti el, melyik fordítás tökéletes és melyik nem? Ha egyszer teljesen másként hangzik oly' mindegy... Ráadásul költőink is használták, pl Petőfi is. Ebben a formában honosodott meg a magyar nyelvben, ennyi. Ez más a kákán csomót kategória, már bocsánat.

2017. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!