Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tapasztalatok a hit gyülekezet...

Tapasztalatok a hit gyülekezetéről? Tagok akik kiléptek?

Figyelt kérdés
A bátyám nem rég megtért, és olyanokat mond,hogy vagy jó és van rossz,döntsem el hova tartozok.

2017. febr. 8. 19:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túl jó véleménnyel erről...szerintem erőszakos és valótlant állít.
2017. febr. 8. 21:20
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha vallásos vagy, akkor próbáld meg felhívni a hitgyüli tévedéseire és veszélyeire, mindkettő témában találsz bőven anyagot a neten. Bár ha ilyen gyorsan fanatizálódott, akkor a józan ész nem biztos, hogy sokat ér.

Ha nem vagy vallásos, mond egyszerűen meg neki, hogy téged hagyjon békén a hülyeségeivel.

2017. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Eléggé karizmatikusak ami miatt sok a kesze kuszaság néha.

Én nem ítélem el őket, és nem mondom azt, hogy nem gyógyulnak meg az ottani emberek. Mert ha tévedek és mégis a Szent Szellem munkálkodik ott, akkor bizony káromolnám Őt.


Én jobban kedvelem az olyan gyülekezeteket, ahol higgadtabbak az emberek.


Minden tiszteletem a missziós munkáikért és az adakozásaikért. Imával támogatom őket én és a feleségem is.


Egy gyülekezet sem tökéletes. Valahol a pap énekli túlzásba magát (tapasztalat), máshol meg a vaskalapos vezetők tartják feszültség alatt a híveket a szigorukkal.


A lényeg mindenütt Isten. Őt pedig a vallási hovatartozásodtól függetlenül is tudod követni. Nem a gyülekezet fog megváltani és megmenteni, hanem az Úr!


Biztos nagyon sok hasznos dolgot tanulhatsz a Hit Gyülekezetében.

2017. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Bűntudatkeltő manipulátorok,amelyik szolgál különbnek érzi magát nálad,meg nekem álszentnek tűntek..maradiak.azt hiszik ott állt meg a világ ahol Jézus meghalt..maga az alkalom meg tragikomikus..Egy ugyanolyan pali beszél,mint én vagy te..mindenki áhitattal hallgatja,jegyzetel,néha vonyítanak,nyeritenek..majd énekelve dobálják a kosárba a 20 ezreseket..Egyszer kértem a Hit segélyesektől 10 ezer ftot.azt mondták nincs,de majd imádkoznak értem..meg tele van megtért sittessel..amiért meg otthagytam őket az az hogy bűntudtot akartak kelteni bennem,mert lefeküdtem egy férjes nővel,és ezért biztos h a pokolra kerülök..kihasználva ezt hetekig azt hallgattam higy ugy úszom meg a poklot h ők imádkoznak..mondtam h szerelmesek voltunk.az én istenem azt mondta :"ez legyen a legnagyobb bűnöd,fiam."ezzel otthagytam őket.
2017. febr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Meg pont ez s vagy vagy..erre tudod mit mondtam nekik?:azt hogy az élet nem fekete,vagy fehér.minden rosszban van valami jó,és minden jóban rossz!olvasd el máté evangéliumát,a 6.fejezetet..van benne egy rész,valahogy igy:"Amikor imádkoztok ne tegyetek ugy mint a képmutatók,akik az emberek előtt gyülekezetekben,mecsetekben szeretnek imádkozni h lássák őket..."ez pont róluk szól..itt van leirva hogy sehova sem kell menni,ha hiszel,meg hogy a te imád legyen csendes...ha van isten minek közvetitő,meg elmenni valahova lovét dobálni?..baromság.
2017. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Nézd meg a gyümölcseit, és azután döntsed el, mit gondolsz, ne vadidegen emberek szubjektív tapasztalatair alapozz.

Egyébként csak egy érdekes jelenség: Pesten a Gyömrői úti csarnokot 1998-ban adták át. Azóta hetente nagyjából 30 új megtérő van, így nagyon-nagyon elnagyolt számítás szerint azóta 30 ezerrel több tagot kellene a gyülekezetnek számolnia, és rég ki kellett volna nőniük a csarnokot. Nem így történt, ugyanannyian vannak, mint két évtizede. Ez azt mutatja, hogy az új megtérők többsége nem maradt meg a gyülekezetben, aki pedig mégis, annak a helyéről egy régi tag lépett le. Szóval annyira azért nem kell biztosra venned, hogy a bátyád jövő ilyenkor is ott lesz. Ennek egyébként elég prózai okai vannak, és borzasztóan érdekes az egész jelenség, nem az, hogy otthagyják, hanem az, hogy miért, de ez most nem ide tartozik.

2017. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem te is menj el a gyulekezetbe ,tapasztald meg azt ami ott van.

Utana mar szerintem boritekolhato lesz a megteresed :)

De ne az idegenektol kerdezd,hogy mivan ott akiknek halvany fogalmuk sincs errol ,csak a sajat eszmeiket irjak le.

2017. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerencsére a tapasztalataim csak az itt olvasottakból meg minimum másodkézi elmondásokból van, de azt "megjósolhatom" (ha az Univerzum is kegyes lesz hozzám), hogy sok jóra nem számíthatsz. Egyre inkább a szektás fog belőle szólni, s erőszakkal akar majd titeket téríteni.

Sztem mond neki, hogy te rossz vagy, azt hagyjon békén a vallásos maszlagjaival.

2017. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Legyél türelmes, a frissen megtért emberek nagyon direktek tudnak lenni.:)


Amúgy amit mond, értelmes, tényleg van jó és tényleg van rossz. és tényleg érdemes eldönteni, hogy hova tartozol.


De az remélem tesód se gondolja, hogy csak kizárólag a HIT gyülit választva lehet a jó úton haladni?


Legyenek önálló gondolataid :) Te mit gondolsz Istenről, életről stb?


Ha találkozni akarsz HIT gyülibeől eljött emberekkel, akkor pl. a BAGY ilyen. [link]


Röviden nekem annyit mondtak, hogy a "hatalommal" éltek vissza a vezetők! - de nem az egyszerű hites tagok...


Kérd meg tesódat, hogy menjetek el a BAGY-ba.:)

szerintem nagyon szimpik :)


Nem tűnik jó ötletnek, hogy a HIT gyülibe szokjon be, mert esetleg olyan lelki nyomás éri később, ami még az Istentől is eltávolíthatja...


Talán most az elején még el tudnád vinni józanabb közösségbe. :)

2017. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Moncsa111 ***** válasza:
51%

Szia


A gyülekezet egyáltalán nem erőszakos és Biblia alapú tanítások vannak. Részben igaza van, de nincs olyan, hogy tökéletes legyen valaki, csak Jézus Krisztus. Viszont vedd figyelembe, hogy mivel friss megtérő, ilyenkor sokkal nagyobb a tenni akarás a térítés területén is és még sok mindennel kapcsolatosan nincs megfelelő látása, és lehet hogy nem mindent úgy ad tovább ahogy hallotta. Nem mindig tudja tökéletesen alátámasztani Bibliai igehelyekkel az állításit.Viszont ha kitartóan tanulmányozza és olvassa a Bibliát, akkor hidd el hogy majd fog neked tudni jól érvelni és lehet, hogy te is megtérsz az Úrhoz. De addig is higgadtan, nyugodtan és őszintén beszéld meg vele, hogy téged mi zavar ezzel kapcsolatosan,viszont fogadd el az ő választását és hitét, így hidd el rajta is látható lesz a változás feléd.


Egy gyülis :)

2017. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!