Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a keresztyének? Hogyan...

Kik a keresztyének? Hogyan ismerhetem fel őket?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A keresztények egyszerű fordításban Krisztus követői, maga a követés is utal arra, hogy azoknak akik kereszténynek mondják magukat krisztusi lelkületben kell a cselekedeteiket végre hajtani, aki olvassa az új szövetséget az láthatja, hogy milyen módon mutatkozik meg az, ha valaki krisztusi lelkületű, azaz keresztény ember. Arról lehet felismerni őket, hogy úgy cselekednek, ahogy Jézus.
2017. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


A keresztények Krisztus követői. Maga az Úr Jézus Krisztus mondta el, hogy miről lehet felismerni őket:

"Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? Eképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."

A gyümölcsök: a szeretet, az öröm, a békesség, a türelem, a szívesség, a jóság, a hűség, a szelídség, és a mértékletesség.


Üdv. Péter

2017. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kik a keresztyének? Hogyan ismerhetem fel őket?"


Így nehéz általánosan definiálni, mert a tegnap megtért extra gonosz bűnöző is keresztény, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy már tökéletesen megszentelt, gyakorlatban is bűntelen. Az egynapos, de igazán megtért többszörös gyerekgyilkos is keresztény, és az is, akinél már láthatóak az előző válaszban Péter által felsorolt gyümölcsök. De a gyümölcsök hosszabb-rövidebb idő alatt teremnek meg. Félreértés ne essék, egyetértek Péterrel.

A szív állapotát nem feltétlen tudja az ember olvasni, de Isten igen. Bár a szív állapotát a cselekedetek és a szavaink mutatják, de ez sem mindig mérvadó. Az igaz hívőnél mindenképpen megjelennek a gyümölcsök. A megtért ember jellemzője még, hogy utálja a bűnt, hirdeti Jézus evangéliumát, Úrnak vallja Jézust, gyakorolja a szeretetet. Persze nem mindenki keresztény, aki Úrnak vallja, mert ahogy előttem írták: "Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."

Vagy: Minek mondjátok nekem, Uram, ha nem cselekszitek, amit mondok?

Minek szerződtél az evangélium szerint Jézussal, ha nem tartod a szerződés rád eső részét? Isten tartja a magáét

2017. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Az egynapos, de igazán megtért" értsd: egy napja megtért
2017. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak szólnák hogy ne kövesd el azt a hibát, hogy embereket/vallásokat keresel az Igazság beazonításához.

Ott a Biblia és tessék olvasni és imádkozni.

Krisztusra tekints és meglátod az Atyát.

A Szent Szellem és az Ige által kell megismerned Istent, nem emberek által.

Persze hasznos és építő dolgokat tőlük is gyüjthetsz, de légy óvatos. Sok az agymosó szekta amely a Szent Szellemet háttérbe szorítsa és átveszi a helyét.

2017. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan különleges helyzet van,hogy minden előttem szólóval egyetértek.

Egy más szempont:

Arról ismerik meg az emberek,hogy kik Krisztus tanítványai,hogy egymást feltételek nélkül szeretik.

2017. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Biblia azt is tanítja, hogy Krisztus követői arról is megismerhetőek, hogy szeretik a világosságot, a világosságban járnak (szembenéznek bűneikkel, nem magyarázzák ki, nem mentegetőznek, nem hárítják el a felelősségüket, hanem alázatosan megbánják és megtérnek és engedik, hogy Isten világossága beragyogja és megtisztítsa életüket a bűnöktől):


1János 1:5-10

És ez az az üzenet, a melyet tőle hallottunk és hirdetünk néktek, hogy az Isten világosság és nincsen ő benne semmi sötétség. Ha azt mondjuk, hogy közösségünk van vele, és sötétségben járunk; hazudunk és nem az igazságot cselekesszük. Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől. Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól. Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük őt, és az ő igéje nincsen mi bennünk.


János 3:18-21

A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében. Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának. Mert minden, a ki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek; A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.


Ez a "gyümölcs" felismerhető egy tegnap megtért embernél is, mert ez a szív és lélek hozzáállásáról tesz bizonyságot, amely már megalázkodott és alázatos Isten előtt. Ha vétkezik is, és a Szellem egyéb gyümölcsei még csak érőfélben is vannak, de ezzel az alázatossággal tud már viszonyulni a valósághoz, az igazsághoz, Isten világosságához.

2017. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És amit egy előttem szóló is írt, a szeretetről is felismerhetőek:


János 13:34-35

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; AMINT ÉN szerettelek titeket, ÚGY szeressétek ti is egymást. ERRŐL ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.


Természetesen a szeretetben is "fejlődni" kell, de ha megvan az a szívbéli alázatosság, amiről az előző hozzászólásomban írtam, akkor Isten szeretete tud a szívébe áradni egy kereszténynek, ami azonnal meg fog látszani a többi ember felé való lelkületében. (Láttatok már frissen megtért keresztényt? Emlékeztek a ti saját újjászületésetekre? A tűzre és buzgóságra és szeretetre, amellyel az egész világot szeretni akartátok? :) Noha még oly keveset ismertetek a szentség útjából és a szentségért való harcból?)


Róma 5:5

...az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.

2017. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
európába a nagy rész az
2017. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!