Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, jártok színházba...

Keresztények, jártok színházba? Milyen darabokat néztek? Ajánlanátok néhányat?

Figyelt kérdés
Milyen felekezethez tartoztok?

2017. febr. 17. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Régebben jártam, ma már nincs pénzem rá. Főleg a musicaleket szeretem, pl. Rómeó és Júlia, Vámpírok bálja, Miss Saigon, Valahol Európában, stb...


De amúgy hogy jön a vallásom ehhez?

Római katolikus vagyok amúgy.

2017. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoktam járni, de sajnos kevés a jó darab és néha sokallom a jegy árát. Én a klasszikus drámákat szeretem, hagyományos rendezésben. Mostanában amúgy inkább operára járok.
2017. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Azt hiszem, sejtem, mire irányul a kérdésed. A kortárs darabok nagy része sajnos ízléstelen, keresztényként vállalhatatlan. Szerintem sok nem kereszténykek is ez a véleménye.

Így nem nagyon járok sajnos színházba. A musicaleket és a táncjátékokat szeretem, legutóbb a Menyasszonytáncot és az Ezeregy évet láttam, azok nagyon tetszettek, hagyományos darabból pedig a Liliomot volt Molnár Ferenctől ami legutóbb tetszett.

2017. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
#3, nem értem, milyen darabokra gondolsz, hogy ízléstelen? Láttam pár olyat, amiben vannak szexuális poénok, vagy ilyesmi, de ez mért vállalhatatlan keresztényként? Attól mert keresztény vagyok legyen tabu a téma, vagy mi? Nehogy már azért, mert hívő vagyok, ne hézhessek kortárs vígjátékokat. Anyám borogass...
2017. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, mégpedig a templomi közösséggel. Római katolikus vagyok, s az egyházközségünk gyakran szervez színházlátogatást. Nem vallásos darabokat nézünk, hanem mindenfélét.
2017. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer nézzétek meg a Luther című filmet. Egy szerzetesről szól, nagyon tanulságos.
2018. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Mielőtt megnézek egy darabot,vagy kritikát,vagy valaki személyes véleményét kérem ki róla.


Ha valamelyik homoszexuális rendező,szerző munkája,amivel a betegséget reklámozza,elkerülöm. Színházba szórakozni megyek,s nem hányni.


Nyilván,ha valami vad istentelenség,azzal sem terhelem lelkivilágomat.

2018. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Muzsika hangja, Legyetek jók ha tudtok
2019. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!