Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok, olyan bibliai részt...

Tudnátok, olyan bibliai részt írni, amiben pontosan benne van, hogy : Isten a legjobbat akarja neked?

Figyelt kérdés
Keresgéltem, de csak nem találtam számomra megfelelőt.

2017. febr. 18. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A bibliából ha úgy értelmezem felér egy törvénykönyvvel ami alapján már kb. 8 évesen elletem ítélve
2017. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 imakommandós ***** válasza:
100%

Most ezek jutottak eszembe.


Ján 10:10 A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életük legyen, és bővölködjenek.


 Fil 1:6 Meg lévén győződve arról, hogy aki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig: 


1Tim 4:8 .....a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.


2Kor 9:8 Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok árassza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,



1Kor 2:9 Hanem, amint meg van írva: Amiket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, amiket Isten készített az őt szeretőknek.

2017. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

János evangéliuma 3/16

Mert úgy szerette Isten a világot,hogy az Ő egyszülött Fiát adta,hogy valaki hiszen Őbenne el ne vesszen,hanem örök élete legyen.

Filippi 4/19

Az én Istenem pedig be fogja tölteni minden szükségeteket az Ő gazdagsága szerint dicsőségesen a Krisztus Jézusban.

Zsoltár 91/10,11

Nem illet téged a veszedelem,és csapás nem közelget a sátorodhoz.

Mert az Ő angyalainak parancsolt felőled,hogy őrizzenek téged minden utadon.

János evangéliuma 16/24

Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben:kérjetek és megkapjátok,hogy a ti örömetek teljes legyen.

2017. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a legjobb? Szerintem az, hogy Isten és ember egymásra talál és együtt is maradnak, jóban-rosszban.

"Fiam, te mindig itt vagy velem, és mindenem a tied."


-íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig


-Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


-Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.


-Ugyan ki az közöttetek, aki ha kenyeret kér a fia, követ ad neki, vagy ha halat kér, kígyót ad neki?

Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább ad jókat a ti mennyei Atyátok azoknak, akik kérik tőle?


-Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül.

2017. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia


Ézsaiás 48:17, 18

Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai.


János 3:16

Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


János 6:40

40 Mert az az én Atyám akarata, hogy mindenkinek, aki látja a Fiút, és hitet gyakorol benne, örök élete legyen, és én feltámasztom őt az utolsó napon.”

János 20:31

31 Ezek azonban azért lettek leírva, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és hogy mivel hisztek, életetek legyen a neve által.

Róma 6:23

23 Mert a bűn zsoldja a halál,+ az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet+ Krisztus Jézus, a mi Urunk által.

1János 5:13

13 Azért írom nektek ezeket, hogy tudjátok, hogy örök életetek van, nektek, akik hisztek az Isten Fiának nevében.


1Timóteusz 2:3, 4

3 Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.

2017. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!