Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Ti miért nem hisztek...

Ateisták! Ti miért nem hisztek istenben?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
99%
Melyikben?
2017. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
98%
Mert nincs materiális bizonyíték rá.
2017. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 Mojjo ***** válasza:
100%

Pontosabban semmilyen, módszertanilag megbízható módon szerzett bizonyíték nincs rá.

Egész egyszerűen fogalmazva: semmi nem utal a létére.

2017. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
95%

A világon nagyon kevés dologban lehetek biztos. Sok emberben csalódtam már, mire rájöttem, hogy két dologban bízhatok: a családomban és saját magamban. Példának okáért egészen biztos vagyok benne, hogy az a szeretet, amit a gyermekeimnek adok, ezerszeresen jön majd vissza. Sőt, azt is szentül hiszem, hogy amit képes vagyok eltervezni és tudok benne hinni, azt képes vagyok megvalósítani is.


Nem állítom, hogy nem hiszek Istenben, csupán annyit mondok, hogy nem bízom magam más emberek/felekezetek gondviselésébe. Amióta így gondolkozom, annyi jóságot kaptam az élettől, hogy alig győzöm visszaadni és ez megelégedettséggel tölt el. Szerintem ez az élet értelme.

2017. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem vagyok rászorulva az Istenben való hitre ahhoz, hogy a tőlem telhető legjobb emberként éljem le rövidke életem.
2017. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
100%
A naponta történő szörnyűségek miatt,a tudomány naprakész ismerete miatt.
2017. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
100%

Már rakatszor VÓTMÁ'.


De röviden: miért is kéne?

2017. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit talán opportunista módon közelítem meg a kérdést, de:

csak egy dolgot mondj, ami emberfüggetlen (nem az érzelmekre hat), és jobb lenne tőle egy átlag ateista élete ha hinne bármilyen istenben. Vagyis mondj egy olyan objektív okot, ami miatt megérné egy ateistának hinni bármiféle istenség(ek)ben.

Ha mondasz - én megtérek. Itt helyben.

2017. febr. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó hogy nem hiszek benne, inkább csak nem érdekel. Sosem volt hitem, de így is kb. úgy élek, mintha tudatosan tartanám be a nagyobb vallások szabályait.


Most komolyan pokolra kell jutnom, amiért nem követek el bűnt, de nem tartom be a rituálékat?

2017. febr. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
100%
Mert logikai bukfenc, semmi kezzel foghatot nem tud felmutatni egy vallas sem, es kozelebbrol nezve pont olyan mint a politika, hatalomehes hazug csordak az egyhazak.
2017. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!