Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnák "lereagálni" a...

Hogyan tudnák "lereagálni" a különböző egyházak, ha megjelennének egy földönkívüli faj "követei? Mennyire tudnák ezt "beilleszteni" a vallásba?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 20:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#2: "A katolikusok többsége alapból elhinné, hogy hozzánk hasonlóak". Akkor is, ha külsőre semmi emberi nem lenne bennük? Már úgy értem, hogyha nem humanoidok lennének?
2017. febr. 19. 23:27
 12/16 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező


Vallási szinten vagy egyházi szinten nem mert más másként reagálnának. Még ugyanabba a vallásba és egyházba más másként reagálnának az emberek.

2017. febr. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hoffman József ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt hiszem nem jól tetted fel a kérdésedet. Azt kellett volna kérdezned, hogy "AZ ATEISTÁK SZERINT hogyan tudnák lereagálni a különböző egyházak ... stb. stb." Ugyanis a hívők számára ez a kérdés nem kérdés. A bibliai kijelentés fényében ugyanis tökéletesen kizárt, hogy más bolygókon is "kialakult" élet - tekintve, hogy a Földön sem "alakult" ki, hanem Isten teremtette. Következésképp nincsenek más bolygókon - vagy az anyagi Univerzumban bárhol - élő "földönkívüliek", akik megérkezhetnének hozzánk. Isten ugyan nem beszél erről, ezért akár lehetséges is volna, hogy más bolygókon is alkotott életet. De a bűn miatt - mely az ember miatt hatolt be a világba - kizárt, hogy értelmes lényeket teremtett volna máshol is. Annyi értelme van ezen gondolkozni, mint amikor régen azon vitatkoztak némely ráérő emberek, hogy hány angyal fér el egy tű fokán. Tökéletesen felesleges időpocsékolás. Tényleg ez a legfontosabb dolog, ami foglalkoztat téged a világon?


"Földönkívüli" értelmes lények léteznek, csak éppen nem az anyagi világban. Angyaloknak hívják őket, és Isten teremtményei ők is. Az angyalok egy része fellázadt Isten ellen, őket nevezi a Biblia démonoknak, ördögöknek, gonosz lelkeknek. De ők nem űrhajókon fognak a Földre érkezni.


Azoknak a hívőknek tehát, akik a Bibliát abszolút tekintélynek tekintik, semmiféle "lereagálni"- pláne "beilleszteni" - valójuk nem lesz ebben a kérdésben, ugyanis egy ilyen esemény bekövetkezte a teljes és tökéletes LEHETETLEN kategóriájába tartozik. Ennyi erővel azt is lehet kérdezni, hogy hogyan fogják lereagálni, hogy sajtból van a Hold.


Az pedig, hogy az ateisták mit akarnak ezzel kapcsolatban gondolni, az legyen az ő bajuk. Ez ugyanis nem az egyházak problémája, hanem kizárólag az ateistáké. Olyanoké, akiknek az a rögeszméje, hogy földönkívüliek léteznek.


u.i.: Mostanában a Pápa is gyakran megszólal ilyen és ehhez hasonló kérdésekben. De ha még nem lenne mindenki számára nyilvánvaló, a Pápát sokkal jobban érdekli a népszerűség, mint a Bibliához való hűség. Így megnyilatkozásaiban gyakran égbekiáltó eretnekségeket (Biblia-ellenes kijelentéseket) tesz. Ami lehet, hogy tetszik a hitetlen vagy más vallású tömegeknek, de szembemegy Istennek az Igében kijelentett megmásíthatatlan akaratával.

2017. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha értelmes lények, és egy űrutazni tudó civilizációt építettek, az nem az állat kategória. Nem a külső, hanem a lélek teszi az embert. Ha még nem bukottak, akkor azok lesznek, mihelyt kiszállnak a Földre az űrhajójukból, vagy érintkezésbe lépnek velünk. Pedig a pápa még együtt is fotózkodna velük.
2017. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#13: Igen, ide akartam kilyukadni, mert én is úgy gondolnám, hogy a keresztény hittel, vallással, nem összeegyeztethető a dolog. Éppen ezért érdekes, hogy a Vatikán, "rajta van" az ügyön. Azzal mondjuk vitatkoznék, hogy erről Ferenc pápa tehet, mert már több helyen is olvastam erről a témáról és már Ferenc pápa előtt is. Sőt, egyes források szerint, a Vatikánt már közel 20 éve foglalkoztatja a téma.
2017. febr. 20. 17:28
 16/16 A kérdező kommentje:
#14: Az elég egyértelmű, hogy ha léteznének, nem lehetnek állatok. Ezt a vallás szempontjából kérdeztem, hiszen aszerint, az ember az emberen kívül, csak állatok és növények léteznek. Mármint más élőlény nincs. Ezért kérdeztem, hogy vajon hová sorolná a vallás, illetve hát, a Vatikán, az ilyen élőlényeket.
2017. febr. 20. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!