Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagyon vallásos keresztények...

A nagyon vallásos keresztények hogyan vélekednek a drogokról és a drogozó emberekről?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Az ötödik parancsolat (Ne ölj!) tágabban értelmezve azt is jelenti, hogy ne tégy kárt mások egészségében, de a sajátodban se! A drog nyilvánvalóan káros, így vallásos ember nem élhet vele. A drogozó emberekről valószínűleg ugyanúgy vélekednek, mint bárki más: sajnálatra méltó emberek.
2017. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

1. "Az ötödik parancsolat (Ne ölj!)" Ez szimpla belemagyarázás, a ne ölj semmilyen értelemben nem jelenti, hogy ne tegyél magadban kisebb-nagyobb kárt, vagy ezek szerint a keresztény ember soha nem rúghat be, és soha nem vásárol olyan termékeket amikbe vannak a szervezetre káros anyagok? Mint pl a chipsbe és társaikba.


Hülyeséget ne beszéljünk.

2017. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek, kettes, ne beszéljünk hülyeségeket! Például olyanokat, hogy a csipsz, meg a drog ugyanolyan mértékben káros.
2017. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Isten népe úgy vélekedik erről, ahogy a Teremtő Isten.


A drog egy fajta tudat módosító eszköz, a Teremtő pedig tiszta gondolkodású embereket hozott létre, nem agyilag zoknivá vált embereket.

2017. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Sajnálom őket.
2017. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
50%
Pl imádkoznak értük, a gyógyulásukért
2017. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én elítélem, de annak örülök hogy az Egyház sokszor felkarolja a drogokban szenvedő fiatalokat segítséget nyújt és akár el is vezetik őket Krisztushoz a világ világosságára. Ez azonban nem mindig sikerül
2017. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

3. Lepontozás helyett értelmezd amit írtam, nem tudom hol olvastad azt, hogy ugyanannyira káros.

"tágabban értelmezve azt is jelenti, hogy ne tégy kárt mások egészségében, de a sajátodban se! "

A chips habár kisebb mértékben és más módon szintén kárt tesz az egészségben, mint a drogok, vagyis a te értelmezésed szerint a "Ne ölj" parancsolat azt jelenti, hogy ne károsítsd magad, vagyis ne vigyél be semmi olyat a szervezetedbe ami károsítaná azt, és például a chips-be(ez csak egy példa, írhattam volna rengeteg felvágottat is) vannak olyan anyagok amik károsítják a szervezetet, de akár a kólában is. Ezek szerint aki ilyenek fogyaszt az megszegi a "Ne ölj" parancsolatot?

Kérlek most értelmezd jól amit írok.

2017. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

nem drogozok

a drogozó kollegámat pénteken megégettem azóta nincs kedve drogozni ( ja amúgy csak kávét ivott én meg kivertem a kezéből hogy : fújj DROG)


a gyerek is akart tegnap drogozni őt se hagytam, erős a hitem, hiába sírt hogy 40 fokos láza van akkor sem adtam neki drogot mint pl: lázcsillapító


aztán az anyós is nekiállt kapálózni hogy gyorsan-gyorsan drogot, a hitem itt volt a legerősebb, egy másodpercig sem gondoltam rá hogy odaadom neki a drogját amit a nyelve alá kell csepegtetni, így most jókeresztényi kötelességből elmegyek holnap a temetésére hamár az úr magához szólította (gyanítom megbánta már)


"DROG = minden vegyi anyag, ami az élő anyagokat befolyásolja"


legyünk már tisztába a fogalmakkal mielőtt hülyeségeket válaszolunk

2017. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Rá lehetett jönni, hogy a kérdező az illegális pszichoaktív szerekre gondol, csak egy picit kellett volna gondolkozni. Nem sokat, csak picit.

Ráadásul egy kalap alá venni pl. a heroinistát a 40 fokos láznál lázcsillapítót bevevő beteggel, vagy az anginás rohamossal szintén nem túl bölcs dolog

2017. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!