Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden egyes Jehova tanúnak...

Minden egyes Jehova tanúnak kötelessége a házakat járni és hírdetni az igét, egyáltalán mik kötelezőek számukra?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Kötelező, mert ők így értelmezik azt az igét, amit Jézus mondott.
2017. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%
Itt egyszer voltak, 10 eve. Vagy jo helyen lakom, vagy lustak.
2017. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
49%
Nekem egyszer egy gyülekezetben azt mondtàk semmi nem kötelező, Isten szabad akaratot adott mindnyajunknak, hogy hogy êljük az èletünket, ő csak szeretnè hogy higyjünk benne ès ugy èljünk ahogy ő jónak làtja, ha ezen az úton jàrunk, es hiszunk Jezusban ő fog minket àtformàlni olyannà, amilyennè szeretnè hogy vàljunk, es ez nem kötelező egyszeruen ha megismerjük ezt az utat, ugy akarunk màr èlni, ahogy ő szeretnè. Engem ez nagyon megfogott.(nem ajehova tanui mondtàk ezt nekem)
2017. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Kötelező - de sajnos elfogadják azt is, ha valaki netmisszionárius.
2017. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kerdezo!


Jehova Tanuikent mi erezzuk azt a vagyat es szeretetett Teremtonk irant, hogy elmenjunk az emberekhez ugy, mint ahogyan Jezus is tette.

Isten Kiralysagarol, es akaratarol beszelunk az embereknek.

Cselekedetek 20/20 ,

Mate 28/19,20.

Senki nem kenyszerit bennunket semmire. Onkent szabad akaratunkbol tudatosan vallaltuk azt, hogy Jehova Tanui leszunk. Örommel vegezzuk ezt a munkat amit Jezus peldakent hagyott rank.Igy szamunkra a keresztenyi elet nem kotelesseg, hanam öröm.

2017. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Igen, Jehova tanúinak ez kötelező! Természetesen azt írják és mondják hogy semmi sem kötelező, de igen még is csak az. Nyomás van a tanúkon és egyfajta burkolt verseny szellem is van köztük. Hogy elérjék a központi irányító testület által kiszabott óraszámokat! Aki nem éri el az óraszámokat s nem egyszeri esetről van szó ami mondjuk betegség következménye akkor az illetőt a vének behívják egy beszélgetésre.

Akik házról-házra járnak azoknak egy munkajelentést is le kell adni arról hogy mennyi órát prédikáltak. (erre nincs bibliai alapelv vagy bibliai ige)

A jelentést leadja a gyülekezetben a gyülekezet átküldi a fiókhivatalba az elküldi a főhivatalba ahol összeszámolják az átlagokat, kiszámolják a százalékos növekedést.

Mint valami tőzsdén, szinte bálványozva vannak ezek a számadatok vagy akár olyan érzése is lehet az embernek mintha az imádat tárgya lenne ez a számhalmaz.

2017. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Vidiripi!

Talan Te is egy kikozositett Jehova Tanuja vagy?

Csak azert feltetelezem mert erzodik beloled a kritizallo szellem. Tudod azok a volt " testverek" faradnak ennyit ellensegeskedni mint most te.

Igen, a statisztikai resze valoban igy mukodik, leadjuk a predikalasrol az oraszamot, de ezt elsosorban a folyoiratok megrendelesehez szukseges. Az inditek a predikalasra azok Biblia vesek es okok amit leirtam!

Te miert nem predikalod a hited, ha ilyen van?

2017. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mi van, ha nem kikozositett, hanem megnott az esze, es feleszmelt? Neke is volt ilyen, bar rubint reka kedveleset illetoen csak.
2017. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Talan Te is egy kikozositett Jehova Tanuja vagy?"


Nem vagyok egyik sem. Sem Jehova tanúja nem voltam soha s ebből kifolyólag kiközösített sem vagyok.


"Csak azert feltetelezem mert erzodik beloled a kritizallo szellem. Tudod azok a volt " testverek" faradnak ennyit ellensegeskedni mint most te."


Nem vagyok volt testvér. Felebarátod vagyok! Leírom azt amit Jehova tanúi nem szoktak leírni. Igaz időnként hozzá teszem a saját meglátásomat is. De van amikor Jehova tanúi mellé állok pl. abban hogy a vér nélküli műtétek sokkal jobbak mint azok amiket vérátömlesztéssel végeznek el. S én magam is úgy gondolom és hiszem hogy a keresztényeknek tartózkodniuk kellene a vértől. De azt is hiszem hogy ez mindenkinek a szabad akaratára van bízva.

Azért egy valamiben tévedsz. Én ezzel nem fáradok én ezt szolgálatnak tartom. Felhívni a figyelmet arra amiről hallgatnak amiről nem esik szó!

S az az ember aki ezekkel az információkkal is tisztában van és Jehova tanúja lesz az legyen. Félre értés ne legyen én is azt szeretném ha az emberek megtérnének. De Jézus szerint térjenek meg és ne egy cég által.


"Igen, a statisztikai resze valoban igy mukodik, leadjuk a predikalasrol az oraszamot, de ezt elsosorban a folyoiratok megrendelesehez szukseges."


Ez még hihető is lenne ha nem jelentenék be a kongresszusokon hogy mennyi óraszámot is prédikáltak a testvérek. Egy ilyen bejelentés hogyan kapcsolódik a irodalom rendeléshez?

Voltam nem egy kongresszuson. S ha épp azt akarom akkor akár ebben az évben is mehetek csak szólok a helyi királyság teremben és lesz helyem a buszon. Befizetem amit kell és kész! Szívesen látnak! Annak ellenére is hogy elmondtam nem egy tanúnak hogy a "Jehova" szó a 16. században keletkezett egy fordítási hibának köszönhetően!


"Az inditek a predikalasra azok Biblia vesek es okok amit leirtam!

Te miert nem predikalod a hited, ha ilyen van?"


Miből gondolod hogy nem teszem? Csak azért mert nem járok házról-házra? Beszélek a hitemről. Volt olyan hogy kint az utcán vagy a munkatársaimnak, barátaimnak, családtagjaimnak. De tény és való hogy én nem járok házról-házra!

2017. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kicsit szeretnék javitani a mondani valódon.

Semmi nem kötelező a prédikálással kapcsolatban. Mindenki önszántából teszi. Egyszerüen engedelmeskedünk Jézusnak a parancsára. Ő mondta, hogy 'hirdetni kell Isten Királyságát' az embereknek.

Pár idézetet irnék neked erre vonatkozólag:

Máté 24:14, 28:19, Lukács 8:1, 4:43, Cselekedetek 10:42, és a 20:20 versek buzditanak minket erre.

Ha valaki tanu, de nem érez indittatást arra, hogy Jézusnak engedelmeskedjen ebben a tekintetben, akkor kérdéses,hogy mennyire érte el a szivét az igazság ismerete. Tudjuk, hogy a vég idején élünk, hiszen a Bibliában leirt események - jövendölések - a szemünk előtt zajlanak le most. Az Isten, és az embertársaink iránt érzett szeretet arra vezérel minket, hogy másokkal is megosszuk ezt az ismeretet. Most még van mindenkinek ideje arra, hogy válasszon.

Egy példával szeretném ezt jobban érthetővé tenni:

Ha tudomásodra jutna, hogy valamilyen katasztrófa közelitene az otthonodhoz, nem igyekeznél-e ezt minnél gyorabban megosztani a szomszédaiddal, ismerőseiddel, hogy legyen idejük nekik is a menekülésre? Gondolom hogy te is megtennéd. Mi ugyan ezt tesszük most. Felhivjuk a figyelmét az embereknek, hogy mi közeleg, és hogy van lehetőség a megmenekülésre.

De visszatérve az óra jelentésekhez. Ez nem azért van, hogy a 'számokat kiemeljük'. Egyszerüen ezeket összesitik az egész világon, és ebből lehet látni, hogy mennyire folyik aktivan ez a munka. Másrészt valóban köze van ahhoz is, hogy mennyi az igény a különböző folyóiratok, könyvek, és Bibliák nyomtatásához. Mert feleslegesen nem nyomtatnak, hiszen minden sulyos pénzekbe kerül. Azért, hogy kidobásra menjen, az felesleges.

Nyilvánvaló, hogy aki nem tud prédikálni - mert beteg, vagy bármi más olyan helyzetben van, ami akadályozza ebben -, azt megértik. Hiszen Isten soha nem követel tőlünk olyant, amit ne tudnánk teljesiteni. Ő mindenkinek látja a körülményeit, és ahhoz mérten megérti a helyzetét.

Mindezt csak azért tudtam leirni, mert nem 1-2 éve vagyok tanu, hanem már 48 éve. Tehát van rálátásom a dolgokra.

Ha esetleg van kérdésed, szivesen válaszolok bármire, de irjál privátba! Üdvözlettel: Judit!

2017. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!