Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, valóban...

Kedves Jehova tanúi, valóban úgy van ahogyan ezt az Őrtorony állítja?

Figyelt kérdés

Az Őrtorony azt állítja, hogy Krisztus NEM Isten, hanem egy angyal, értsd Mihály arkANGYAL/főANGYAL. Mint már oly sokszor, ...mit sokszor... Rengetegszer volt már erre kérdésem, hogy HOL VAN EZ a Bibliában leírva. Állításotok szerint az Őrtorony, a Biblia alapján készült. Nos akkor további kérdések merülnek fel bennem:

1: Milyen Biblia is ez, tulajdonképp? Állításotok szerint ugyan csak, szeretitek a Károli Bibliát felütni itt-ott, akkor mért nem tűnik fel, hogy amit ír az Őrtorony teljes téboly? Krisztus=Mihály? HOL? :)

2: Honnan szedtétek azt, hogy Mihály az aki az Igazság az Út és az Élet? :) A Zsoltárok 36:10 viszont azt mondja, hogy Isten az élet forrás, tehát Ő az élet. :) Honnan jön az, hogy Krisztus nem az Atya Isten? Az Ézsaiás 9:6 azt írja, hogy fiú adatik a világnak és nevezik majd őt: Csodálatos tanácsadónak, Örökkévaló Atyának, Stb... Szerintem, az ÖRÖKKÉVALÓ azt jelenti, hogy van volt és lesz. Isten van, volt és eljövendő a Jelenések 1:8 vers szerint. :) Szóval, összegezném: Mért hisztek a tévedéseiteknek, ha Isten PONTOSAN az ellenkezőjét mondja a Bibliában. Valóban úgy van ahogyan az Őrtorony maszlag írja ezeket? Félreértés ne essék, nem titeket bántalak, hanem azt amit hisztek azt támadom. :) Békesség nektek, és köszönöm az ideillő inteligens válaszokat is. :)



2017. febr. 18. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/235 anonim ***** válasza:
78%
Adventisták is ezt tanítják
2017. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/235 anonim ***** válasza:
20%

A Biblia állítja.


De nézzük azt amit már leírtam egyszer, de sajnos nem voltál elég figyelmes.


Az Ézsaiás 9:6 prófétailag úgy nevezi Jézus Krisztust, hogy ʼÉl gib·bórʹ, „Erős Isten” (de nem ʼÉl sad·dajʹ [mindenható Isten], amit Jehovára vonatkoztat az 1Mózes 17:1).


„Csodálatos Tanácsadó”

Jézus ismerte Isten Szavát és akaratát, ezenkívül tudta, milyen az emberi természet, képes volt a kérdések lényegére tapintani, és megoldást nyújtott a mindennapi élet gondjaira. A széles körben ismert hegyi beszéd kimagasló példa erre, Jézusnak a Bibliában feljegyzett tanácsai mindig bölcsek és tökéletesek.


Örökkévaló Atya


Ezt a megtisztelő címet nem azért kapta, mert Ő egyenlő az öröktől való Istennel.

Jehova hatalommal ruházta fel, hogy a tökéletes, földi örök élet lehetőségét adja az embereknek

Jézusnak a váltságáldozata, vagy is a halála miatt biztosítja sokaknak az örök életet. Tehát ebben az értelemben Örökké való Atya.

Krisztus az Istentől kapott hatalmát arra is fel fogja használni, hogy visszahozzon sok halottat az életbe


’Béke Fejedelme"


Ezt a címet azért viselheti majd jogosan, mert az uralma alatt semmilyen békétlenség, vagy háború nem fog létezni.Ebben a minőségben Krisztus hamarosan arra fogja felhasználni a hatalmát, hogy véget vessen minden egyenlőtlenségnek – legyen az politikai, társadalmi vagy gazdasági egyenlőtlenség.

2017. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/235 anonim ***** válasza:
0%

(Jelenések 12:7–9) 7 És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. 9 Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt.


Vegyük az első próféciát:

(1Mózes 3:15) . . .Az összezúzza a fejed, te pedig annak sarkát zúzod szét.”


A mag, Jézus Krisztus, aki egyben a Sátánt harcban legyőzve vetette le az égből,

Jézust Mihályként nevezi aki legyőzi Sátánt.

Ennél fogva látható, hogy nem más mint Jézus akinek erre joga van.

(Jelenések 12:7) 7 És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt,


Ezt a harcot, Jézusnak volt joga vívni, erre senki nem kapott jogot, sem hatalmat.

(1Tesszalonika 4:16) 16 mivel maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, . . .


„maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával

Az Úr vagy is Jézusnak arkangyal hangja van, és ennélfogva joga van parancsolni.

2017. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/235 anonim ***** válasza:
91%

"Az Ézsaiás 9:6 prófétailag úgy nevezi Jézus Krisztust, hogy ʼÉl gib·bórʹ, „Erős Isten” (de nem ʼÉl sad·dajʹ [mindenható Isten], amit Jehovára vonatkoztat az 1Mózes 17:1). "

Ez már tényleg nevetséges, hogy ennyire a kákán is a csomót keresitek...

Most őszintén, adott egy ember, nevezzük most Pistának. Valaki azt mondja róla, hogy Pista jó ember, másvalaki pedig azt, hogy Pista kedves ember. Ezután, a fenti logikából kiindulva te nekiállnád bizonygatni hogy itt két külön Pistáról van szó?

2017. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/235 anonim ***** válasza:
93%

living te már megint félre beszélsz...áruld már el,hogy mit szedsz, de komolyan!


"Krisztus az Istentől kapott hatalmát arra is fel fogja használni, hogy visszahozzon sok halottat az életbe

"


Méghogy sok halottat!

Nem csak "SOK" halottat hanem az összes halottat Ő hozza vissza és ítéli el, ki ide ki oda.


Jn 5:22

" Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;"


És nézd meg mit ír a Jelenések könyve;


Jel 20:12

-14 És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az ISTEN ELÖTT; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.


Mit ír János living?

És nézd meg jól,hogy mit ír a Jelenésekben;-Nna ki előtt állnak a halottak!?


Méghogy Balinhun nem figyelt oda!-hisz pontosan te vagy az aki nem is akar odafigyelni!


Na jóccakát és hagyd az őrtornyot a búsba amíg még van szufla benned mert utánna már késő lesz..

Nincs nekem semmi bajom veled, de borzasztó amit művelt veled az ördögtornya, ha hiszed ha nem egy ideje már sajnálattal olvasom soraidat mert nem tudom elhinni,hogy egy gondolkodó embert ennyire el lehet bolondítani.


Bocs Balinhun az Off ért!


Üdv

2017. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/235 anonim ***** válasza:
89%
Ott nekem is berepedt a szememüvegemen a lencse,mikor egy tanú írta egy régebbi kérdésnél,hogy azt elismerik Jézusról,hogy Örökkévalóság Atyja,mert le van írva a nevei között,de nem a Mindenható Isten...én itt hirtelen nem tudtam,hogy felhúzzam magam,vagy inkább röhögjek,hogy valami mellett így el lehet suhanni..ez az a pont,amikor hagyni kell a tanút,hadd legyen,mert ha még ő is leírja a nyilvánvalót gondolkodás nélkül,és nem vesz észre benne semmit,akkor kár az egész. Azt várom,hogy mikor lesz az,amikor leírja valamelyik,hogy Mindenható,de nem a Mindenható :D
2017. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/235 anonim ***** válasza:
88%
Respect ötös, mintha én írtam volna.
2017. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/235 A kérdező kommentje:

Kedves Living Witness, mint a kérdésemből és nyelvhasználatomból, az ismereteimről felétek, ne beszéljünk inkább, ha lehet. :) Jól tudom, mit mondtál vagy más testvéred mit mond! :) Összegezném a dolgot, ha megengeded: Elemezzük kicsit ezt a "Cím"-et. Örökkévaló Atya. Nos, ahogy láthatod, és amint a kérdésben írtam is (nyílván elnéztél a sorok között, az Őrtoronynak köszönhetően), az örökkévaló szó vagy ahogy a Biblia is használja, NÉV, Isten neveiközé tartozik. Kár elbeszélni egymás mellett, olvasd CSAK a Bibliát, meglátod nem én leszek az, aki nem figyel. Ezt garantálom! :) Az "Atya" pedig, az Istenre utal! Mit mond Jézus Krisztus hány Atyjuk van a híveknek? Meg mondom neked szívesen: 1, azaz EGY Atyja van a híveknek! Hogy honnan tudom ezt, nagyon könnyű a válasz kérlek: A Biblia ezen része mutat rá a dologra: "Atyátoknak se szólítsatok senkit a földön, mert egy Atyátok van a mennyben!" (Máté evangéliuma 23:9) Tehát, ha Ézsaiás 9:6-ban az van írva (a Biblia értelmébe véve és, ha nem az Őrtorony maszlagnak hiszek), hogy Örökkévaló Atya, akkor arra gondolok, aki a Mennyben van és Trónon ül! :) Nem egy másik személyre, aki csak teszem azt 50 évig kapott ilyen elismervényt. :) Félre értés NE essék, mint írtam (remélem láttad ezt) nem téged akarlak bántani én sem, hanem az Őrtorony bolondságait támadom. Értsétek meg, hogy lehet pont én (vagy azok, akik ittvannak és keresztényként hozzá szolnak a történethez) akarom felnyitni a TI szemeteket, hogy lássátok, az írást és ne egy ostoba embertől ihletett fércműnek higgyetek. :)


Kedves Névtelen válaszoló, köszönöm írásodat, nem haragudtam meg, mivel nem tértél el a tárgytól. És amúgy sem haragudnék. :)

2017. febr. 18. 18:20
 9/235 A kérdező kommentje:
Aprópopó, ha How Arrow ide jön vagy Péter az Adventista, akkor tőlük azt kérdezném, hogy mivel Krisztus nem az Atya Isten, hanem a Fiú Isten (amivel idáig egyet is értek) és ezt teljesen külön is választják, akkor feltenném joggal teszem fel a kérdésem, hogy hány Istenünk van? 3? Mért lenne három, ha egy Istenünk van a Biblia szerint és egy Atyánk. Téves a dolog, kedves Adventisták, És téves az is, hogy Isten maga Mihály arkanygyal!
2017. febr. 18. 18:34
 10/235 A kérdező kommentje:

Elnézést javítanom kell:


Ezt:

"...akkor feltenném joggal teszem fel a kérdésem, hogy hány Istenünk van?"


Erre:

"...akkor joggal teszem fel a kérdésem, hogy hány Istenünk van?"

2017. febr. 18. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!